Hangi köpek türünü almalıyım?

Arkadaşlar evde beslemek üzere köpek almak istiyorum. Minik dostlarımızdan değilde, genellikle dana gibi olan dostları düşünüyorum. Öncelikle belirtmek isterim ki, yaptığınız yorumlarda apartmanda beslenme şartlarını gözardı ediniz. Ben tüm bunların bilincinde sizlere fikrinizi beyan etmeniz için soru sormaktayım.

Almak istediğim fakat arada kaldığım ırklar;

-Doberman

-Labrador

-Rottweiler

Sizce hangisini almalıyım. (Saldırganlığı, korumacılığını, sevimliliği ve dediğim üzere apartman koşulunu gözardı ederek yorumlarsanız sevinirim.)

• Doberman
    17% (4)15% (5)16% (9)Oy Ver
  • Labrador
    46% (11)50% (17)48% (28)Oy Ver
  • Rottweiler
    37% (9)35% (12)36% (21)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
18|38

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 17

• Satın alma. Sokak ya da barınaklardan sahiplen.

2|2
    0|0
  • İllede bunlardan birini alacaksan Labrador al ama bu ırkların hepsi evde bakımı zor olan hayvanlar ne sen rahat edebilirsin ne o. Golden demişler arada fark yok labrador ya da golden konusunda hatta tüyü uzun olduğu için golden daha sıkıntı.

Ev için en ideali pug veya bulldog bunlar daha az egzersiz ihtiyacı duydukları için evde bakımı kolaydır. Beagle da olabilir ama saydığın ırklardan farkı kalmaz çok enerjik olduğu için.

Kısaca apartmanda besleme şartını göz ardı edin diye bir şey olamaz sözüm meclisten dışarı; birilerinin zevkleri ya da gösteriş merakı için onların rahat edemeyeceği ortamlarda bulunmasını tasvip etmiyorum. Kızabilirsin ama doğru düşündüğünde hak vereceksin.

0|1
    0|0
    • Gösteriş merakından ziyade, bu köpeklere ilgi duyduğum için dedim. Gösteriş meraklısı olsam 'tiky' gençler gibi Golden alıyorum der giderdim veya bir Pitbull beslerdim. Yanlış mıyım?

• Sebebini bilmediğim için sözüm meclisten dışarı diyerek başladım zaten o cümleye.

Yinede ilgi duyman onları evde beslemen için yeterli sebep değil emin ol ne sen ne o rahat edemez evde eğer cidden bu konuda duyarlıysan evde beslemek için onları almazsın sonra sahiplenecek birileri de kolay bulunmuyor o sebepten daha uygun bir cins tercih et derim.

• labrador candir oldukca da akilli

0|1
    0|0
  • apartmana göre değerlendiricek olursak rottweiller iri cüsseli bir köpek ama tüyleri kısa olduğu için tüy konusunda sana bir sıkıntı yaratmaz düzenli olarak gezdirirsen evin içinde de sorun yapmaz çünkü yanında olduğun sürece kutu gibi bir oda da yasamaya rağzıdır o ırk. Labradora gelicek olursak korumacı özelliği doberman ve rott.dan daha azdır daha çok oyun köpeğidir. Doberman apartman için uygun bir köpek gerçekten değil çünkü daha önceden kendim de baktım kapalı bir ortamda kaldıkca daha cok sinirlenen bir hayvan onun geniş bir bahçeye ihtiyacı vardır. labrador ya da rottweiller alman senin için daha doğru olur.

0|0
    0|0
  • Belirttiğin köpekleri tavsiye etmiyorum evde beslenebilecek türde degiller. Fino köpeği iyi :)

1|0
    0|1
    • Ah be ablacığım okumuyor musunuz yazılanları hemen ankete mi zıplıyorsunuz

• +rottweiler ve buna benzerler kulubelik icabinda.

• Cutien haklı ++++

• şivava al çok şirin

0|0
    0|0
  • bu turlerin hepsi evi kokutur.

0|0
    0|1
  • Orda Yok Ama Beagle Çok Severm Bn Çok Tatlılar :)

Ama Biraz İri Seviyorm Diyorsan Golden Retriever Al Derim.

0|0
    0|0
  • Ben doberman ırkının asilliğini çok seviyorum. Bence bunu tercih etmelisin. Duruşu bir sprinter atlet gibi ;)

0|0
    0|0
  • ben akita inu besliyorum eğer imkanın varsa akita inu var ama bulmak zor :)

1|0
    0|0
    • Ne kadar şeker bişey buuuuuuuuuuuuuuu

• evet inatla tavsiye ederim akita inu almanı çünkü çok sağdık mesela ben ünv gidiyorum benimle gelmek istio çok candan ama 2 yıldır bende hiç bana top getirdiğini görmedim :D

• Ne olursa olsun Alman Kurt Köpeği <3

0|0
    0|0
  • Jack russell alma da ne alirsan al :D

0|0
    0|0
  • Labrador almalısın bence

0|0
    0|0
  • Golden çok tatlı ya yiyesim geliyo yiyesim. Ama sen Labrador al

0|0
    0|0
  • Benim golden'ım var bnce bu cinsten al sende hem şirin hemde sadık oluyorlar

0|0
    0|0
  • evde besliceksen golden al

0|0
    0|0
  • dudakların çok güzel

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 38

• Zinciri sağlam tuttuktan sonra hepsi olur kanka :D

0|1
    0|0
  • Bunlardan alma derim tehlikeli türler eğer köpek alacaksan da Golden Cinsi köpeklerin akıllısını al derim çok sevimli olurlar yazdığın köpek cinsleri hiç iyi değil bunlardan vazgeç arkadaşım

GOLDEN cinsi al bak çok seveceksin hemde yavruları fena oluyor benim düşüncem bu

0|0
    0|0
  • link teki seni ancak keser. Apartmandan seni atmaya çalışırlarsa üzerlerine salarsın.

0|0
    0|0
  • barınakdan alsan çok güzel olur :( seç bir yavru oradan yazık onlara soguk betonda günlerce yaşamaya çalışıyorlar sadece

0|0
    0|0
  • Daha once kopek tecruben yoksa labrador. Dominant olmasi sorun degil dersen de doberman. Umarim kopek sahiplenmenin heves degil 10-15 yil surecek bir sorumluluk oldugunun farkinda olarak alirsin kopegini.

1|0
    0|0
  • Arkadaşım tercihler arasına Labrador,Golden,Alman kurdu benimde tavsiye edeceklerim bunlar böyle değiştireyim yorumumu diğerleri çok tehlikeli saygılar

0|0
    0|0
  • attığın topu getirecek yerlere yatıp ayaklarını yalayacak laçka hareketleri olan bir köpek istemiyosan..

akita öneririm japon köpeği ve çok asil adamların köpekleri bile adam gibi..

0|0
    0|0
  • link

gir bu siteye araştır genç

0|0
    0|0
  • golden al

0|0
    0|0
  • Rottweiler ve Doberman biraz tehlikeli, iyi yetiştirmek lazım. Labrador için birşey diyemeyeceğim. Ama iri birşey olsun istiyorsan Danua ve hatta ciddi ciddi safkan Kangal da düşünmelisin.

0|0
    0|0
  • Rottweiler

0|0
    0|0
  • eğitim vermezsen her köpek apartmanda aynıdır.bu arada rottweiler apartmanda kesinlikle beslenmemeli.çok tehlikeli

0|0
    0|0
  • Köpek bir cins değildir ki türleri olsun... Bir alt türdür... Bahsettiklerinde ırklardır...

0|0
    0|0
  • barınaktan bir sokak köpeği sahiplen böylesi çok çok daha iyi olacaktır onlar daha uysal ve sevgiye muhtaç hem parada ödemezsin sana sıcak gerçek bir dost olurlar.

0|0
    0|0
  • Labrador al beslemesi ve bakımı zevklidir. Zahmetli değil bir kere. Doberman ve Rottweiler ırklarını aldığın zaman eğitime yollaman şart.

0|0
    0|0
  • Labrador, diğerleri görüntü itibariyle insanları korkutuyor. En azından ben korkuyorum...

0|0
    0|0
  • labrador :)

0|0
    0|0
  • Oldum olası Rottweiler seven birisiyim. Koca kafalı bu yaratıklar bana oldukça sempatik geliyor

0|0
    0|0
  • Labrador ya da Alman kurdu

0|1
    0|0
  • bence hiç alma apartman köpek yaşamı için uygun değil

0|0
    0|0
  • Rottweiler :D

0|0
    0|0
  • Bull Terrier. Pitbul kadar iyi degil ama sevimlidir.

0|0
    0|0
  • çin aslanı al

0|0
    0|0
  • 1-Kangan

2-Pitbull

3-Rottweiler

4-Doberman

0|0
    0|0
  • Labrador olabilir heralde

0|0
    0|0
  • Sivas kangal tavisye ederim. Para yabancıya gitmesin :)

0|0
    0|0
  • Doberman ...

0|0
    0|0
  • Rottweiler Labrador veya golden tercih ederim

0|0
    0|0
  • Labrador bence.

0|0
    0|0
  • İngiliz Cocker al çok tatlı oluyorlar :) yemek yerken kulaklar tabağa giriyor lüle lüle kulaklar :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    8
Yükleniyor...