Annem, annem değil düşmanım sanki !

Sevgilimden ayrıldım, ve annem bundan zevk alırcasına bana nispet yapıyor. Ufak bir kavga da tüm hassas noktam olmam mevzuları kafama kakıyor? Size soruyorum; bu nasıl bir anne ? annelik bu mu ? Bunu annem de yaparsa elin adamı ne yapmaz ki ? kendimi öyle çaresiz ve kimsesiz hissediyorum ki, şu bayram günümde boynum büyük resmen. Yüzüm gülmüyor, kendimi kimi kimsesi olmayan bir öksüz gibi hissediyorum:(

Annemle iyi anlaştığımızda mükemmel bir anne. Ancak ufak bir tartışma yaşadığımız anda tüm hassas noktalarımı kafama kakıp canımı acıtıyor. O zaman bu annelik değil ki . Şöyle düşünüyorum ben ; en yakın arkadaşınla iyiyken her şeyin olur sırdaşın can yoldaşın olur, ama bir kavga da tüm pisliğini kusar ve bir numaralı düşmanın olur yaa, annemde öyle. İşte ben buna annelik diyemiyorum.

Dün annemle tartıştık, sinirlendi ve benim canımı yakmaya yönelik sözler sarfetti, canımın yanacağını biliyordu, üstelik bunu abimin yanında yaparak beni rezil etti. Bana dedikleri şu ; " etrafında kimseyi bırakmadın, hep bu çirkef hallerin yüzünden. Mehmeti de kaçırdın kendinden, işte bu çirkef hallerin yüzünden kaçırdın, mehmete yalvardın yakardın gitme diye, ama çocuk yüzüne bile bakmadan çekip gitti, çünkü sen bunu hakediyorsun. Aldın mı boyunun ölçüsünü " dedi. Resmen boğazım düğümlendi. Üstelik ben mehmet e hiçbir zaman çirkeflik yapmadım, büyük bir haksızlıkla beni terkettiğini çok iyi biliyor. Terkettiği zaman onun omzunda ağladım o teselli etti beni, ama şimdi dediklerine bakın. Annem tüm psikolojımı bozdu, kendimi iyi hiissetmiyorum. Tam can evimden vurdu. Allah o Mehmetinde belasını versin, annemi de Allah bildiği gibi yapsın. Sizce annem normal mi ? ne yapabilirim arkadaşlar ben? tüm psikolojim dağılmış durumda :'(

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• Dilemeyin bela kimseye. Okumak bela yoktur bizim inancımızda

Yaparız bu hatayı biz sık sık. Güveniriz kolayca. İstemiyorsanız ağlamak, kırılmak ve yorulmak olmak zorundasınız akıllı, davranmak zorundasınız dikkatli. Kolayca kırar kalbinizi güvenmek. Olmalı bu size ders.

Etmelisiniz annenize dikkat. Vermemelisiniz bu dünyada kimseye açık. Akmalı gözyaşlarınız yastığınıza. Aktığını gözyaşlarınızın paylaşmamalısınız.

Vardır her ebeveynin iyi ve kötü yanları. Rahatsız edici annenizin özelliği. Anlamalı bu durumu ve korumalısınız kendinizi.

İYİ BAY - RAM - LAR

1|0
    0|0
    • öyle de ben annemden bile kendimi kollarsam öleyim ben daha iyi yani. sonuçta o bir anne değil mi? ona güvenip içimi dökmeyeceğimde kime dökeceğim:(

size de iyi bayramlar.

• Anlıyorsunuz yolu ama arıyorsunuz doğruyu. Değilsiniz farkında en büyük düşmanınız da en büyük dostunuz da kendinizsiniz. Aramamalı yanıtları dışarıda, bulmalı içinizdeki güç'te.

Erkekler Ne Diyor 8

• Bu nasıl bir iştir ya yani senin sevgilinin olduğunu ailen nasıl bilebilir hatta sevgilinin ismini bile ailen biliyor bu nasıl bir gidişattır nasıl bir kültürdür ve bir anne nasıl olurda kızıyla sevgili olan birisinin adını ağzına alabilir

Ve senin eski sevgilinle aranda geçenleri annen nasıl bilebilir .

Sizin İslamdan ve ahlaktan haberiniz var mıbu tür şeyler nasıl olurda aile içerisinde böyle rahatça konuşulabilir.

Durum çok vahim gerçekten

0|1
    1|0
    • vahım olan ne pardon ? 17 yasında ergenler gıbı layloylom yapmıyoruz sonuçta. 24 yaşında yetışkin bir bayanım, hayatımda ki insan da layloylam yapmak için almadım herhalde. evlilik niyetli ve her iki ailede tanışıyor zaten.bunun kadar normal bir şey olamaz herhalde. evlenirken aileniz bilmeden sessiz sakin evlenecek değildik herhlade. saçmalamayın isterseniz !

• Kötü bir durum ama yapacak birşey malesef yok. Sadece annenize neden üzerinize bu konu hakkında devamlı geldiğini bu konudan başka birşey veya kimse olup olmadığını sormayı denediniz mi?

• ya sen onun kusuruna bakma benim ailede böyle mesela benimde babam öyledir bir anda sinirlendiği zaman ağıza alınmayacak sözler sarfeder sonra pişman olur ve grurlu olduğu için gelip özürde dilemez ama ben alıştığım pek önemsemem.

Yani fazla takmamak lazım böyle şeyleri her insanın ailesiyle bir takım sorunları olabilir.Sen annenin sözlerine kırılabilirsin ama kendini harap edecek kadar kırılamazsın.

• Sanki kendi hata ve üzüntü durumlarının faturasını kesecek birini arıyor ve bulmuşsun gibi.

Anlattıklarına bakılırsa annen sana bazı öneri / tavsiyelerde bulunmuş, ama sen kulak ardı edip " sen anlamazsın, ben bilirim " edalarındaymışsın. Ne ektiysen onu biçiyorsun sadece.

0|0
    4|0
    • annem kulak ardı edilecek tek söz söylemedi. Benim çok adice terkedildiğimi çok büyük haksızlığa uğradığımı çok iyi biliyor. Hatta kendisi dedi bana ; o şerefsiz için ağlar üzülürsen gebertitirim seni, adam yerine koyupta bir de ağlayacak değilsin , o insanmı ki yalvarıyorsun ona dedi. kendisi bana böyle derken şimdi mi kıymetli oldu o şahıs. sırf canımı yakmak için yaptı bunu. yoksa kendiside çok iyi biliyor onun ne aşşalık bir insan olduğunu. burada kulak ardı edilecek söz ne buldunuz pes !

• İyi de bir insanın sinir katsayısı yüksekken üstüne gidilmemesi gerektiğini bilmiyormusun?

• siz konuyu anlamamışsınız bence. farkındaysanız ben değil annem benim üzerime geliyor. babam beni savundu diye onun zoruna gitti sırf canım yansın diye yaptı onu. ama siz konuyu anlamamışsınız . ben ne diyorum siz ne diyorsunuz :) neyse tesekkurler bye bye

• Sakin ol olur böyle şeyler... sen üzüldüğünü sizinkilere belli etme... dün aynı şeylerin bin beterini ben yaşadım... demek benim yaşadıklarımı sen yaşamış olsan; değil psikoloji dağılması, tüm hayatın darmaduman olması olası...

1|0
    0|0
    • inanın ben en kısa bu şekilde anlattım, daha meselelerde varda işte ancak bu kadarını anlatabildim.

• sizin ne oldu? sizinde mi anneniz canınızı yaktı? yaa arkadaşın yapsa zoruna gitmezde bunu anne yapınca insan çok kötü oluyor. aldın mı boyunun ölçüsünü ne demektir yaa. arkadaşına nispet yapıyor sanki:/(

• Anlatsam roman olur... sadece dünkü yaşadıklarım şeyler, tüm hayatımda görmediğim yaşamadığım şeyler... böyle yazmayla değil, ancak skypedan çağrıyla falan anlatılır... o kadar uzun... ayrıca anlatırken duygularımı da kattığım için daha iyi anlatıyorum :(

• annen haksızlıgı bir ata sözüyle sabittir,. bak ne demiş atalarımız kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur. Annen egitimsiz ve cahil bir insan fıtratındaki zayıflıkları giderememiş. yaşı olgunlaşmasına ragmen ruhu olgunlaşmamış be kardeş. bwnim annende dengesizdi ama ben onu idare edecek düzeye geldikten sonra işler degişti. artık beni kabul ediyor otorite olark görüyor. belkide erkek old için bilemiyorum. takma kafana derim tatlı canını özme bayram bayram.

her insanın hataları ve yanlışları olacaktır. bunları hatırlatması çok yanlış old anlatmaya çalış ama nezaman? onun beynini programlamaya hazır hale getir. aranız çok iyi oldugu zaman mesela seni sevip öperken bu konuyu göndeme getir. sen böyle söylediğin zaman çok özülüyorum de. acitasyon yap. o enmutlu anınızda aglmaya başla. bende de şaeytan tüyü var hani

ok.kib.

0|0
    0|0
    • annem genel olarak böyle bir kadındır. sonra söylediiğine pişman oluyor ama benim canım yanmığ oluyor tabi. annem olgun bir kadın gibi davranmıyor . kavga esnasında bildiğin çocuga dönüyor, hep nispet içerikli sözlerle seni alt etmeye calısıyor, ilginc bır annem var

• sen onun bu yanlışlarını yapma anne olunca. evet biraz benim anneme benziyor.

söylediklerimi uygularsan rahat edersin. ama bir an öncede evlenebilecek birlerini bul derim. evde turşun çıkacak yoksa.

• Depresyondasin arkadasimm .annen aslinda dogrulari soyluyor. Kendine bir ceki duzen ver silkelen . Kendinde o gucu bul . Kendine guvenn gelsin biraz

0|0
    1|0
    • ne anlattımda annemın dogruları soyledıgınin kanısına vardınız kı:) ilgincsiniz valla. yasanılan olayı bıle anlatmadım :)

• Annen gercekten hakliymis . Vah vahh

• anneler her xaman haklıdır bırak ağlamayı da kadın haklı mı onu düşün bir kere...

0|0
    1|0
    • empati yapabilen bir insanım çok şükür ve düşündüm ; Kesinlikle haklı değil ! Sırf babam beni savundu ona bağırdı diye, durduk yere eski sevgilimin konusu hiç ortada yokken ortada döktü , sırf canım yansın diye hıncını böyle çıkardı .

• Aynı durum bizimkilerde kız beğen miyorlar illa bir kusur bulurlar. Bu gidişle işimiz zor evlenecek kız bulamıcak bizim kiler.

0|0
    0|0
    • sizin durumunuzun benim konumla pek alakası yok gibi. benim kendi öz annem benim başıma kakıyor

• Bizimkilerde bana dokunmayan yılan bin yıl yasasın durumunda hemen bir kusur bulurlar onu sürekli onu tekrar eder dururlar birşeyi bin kere söyler başımın etini yerler.

• yorum yok...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hiç bir ana-baba evladının canını yanmasını istemez aslında, kırgınlıklar kızgınlıklar her daim olur. Hele hele ufak bir tartışmada bilmem kaç yıllık konular sofraya çorba gibi konur. Kavgasız aile yoktur.Zaten bir ailede tartışma yoksa o ailede bir sorun var demektir. Ha bu da demek değildir ki; sabah akşam tartışma yaşanacak ve eski şeyler öne sürülecek. Anneniz size karşı başka birşey bulamıyor , demek ki hemen konuyu eski erkek arkadaşınıza bağlıyor. İlişkiler başlar, anlaşılmazlıklar olur, ayrılınır. Zaten ayrıldığında üzülmeyen insanda biraz acayiplik vardır. Yani tam yaşınızı bilemiyorum, fakat yukardaki aralıktaysanız artık, reşit ve kendi kararlarınızı alabilecek yaştasınız. Anneniz anladığım kadar ile sabit fikirli bir kadın.Bunu da hoş görmek lazım. Yani inanın bu durumu yaşayan çok insan var.Yani biraz tevazu gösterin.O da size başka türlü kızamıyor böylelikle içini boşaltıyor.

Birde siz yaş krizinde olabilirsiniz, onuda bildirmekte yarar var. Anneniz normal mi? Anormal denemez en azından.Sıkmayın canınızı şu güzelim bayram üstü. Kimseyede beddua etmeyin. Beddua edene geri dönermiş derler. Herşeyi siz Allah'a havale edin.Eden bulur. Zaman ilerledikçe ve olaylar geçmeye başlayınca bu durumunuza güleceksiniz buna emin olun

0|0
    0|0
    • Elbette her ailede tartışma olabilir ben bunu inkar etmiyorum zaten. Ancak zor bir süreçten geçiyorum üstelik ben onun omzunda ağladım gecelerce. O beni teselli etti. Ayrılalı 3 hafta oldu ciddi bir beraberlikti bu ve çok adice terkedildim.Büyük haksızlığa uğradım, sevgilimin yaptığı haksızlığı hazmedemezken annem de bunu ikiye katladı.Hassas noktam olduğunu ve dolu olduğumu biliyor. her şeyi söylesin ancak benim acım tazeyken gelip onu kafama kakmasın. bu arada 24 yaşındayım

• benimde aynı olaylar var başımda. tartışırken ne kadar zayıf noktam varsa ne kadar içimi dökmek amaçlı bişey anlattıysam herşeyi yüzüme vuruyor. dünyanın en kötü en suçlu insanıymışım gibi. öyle bağıra çağıra kendinden geçiyorki sanki kendimi savunsam o an öldürecek beni. saatlerce susup hakaretlerini herşeyini dinlemek zorunda kalıyorum. ben kendimi onun çıldırması sonucunda savunamadıkça o kendini iyice haklı sanıyor. en kötü tarafıda ney biliyormusun? annemi sevmiyorum bu yaptıklarından sonrra. içime atıyorum o söyleyemediklerimi ve içime attıklarımla boğulacak gibi oluyorum.

1|0
    0|0
    • ben de annemi sevip sevmediğimi bilemiyorum artık, canımı en çok annem yakıyor benim. ona çok kırgın ve kızgınım sadece. benım annem genel olarak böyledir. bu yaz ben yazlığa gidemedim annem ve babam yazlıktaydı. neyse bunlar geldi ben gelecekler diye sevinçliyim hazırlık yapıyorum, annem eve girer girmez soluklanmadan yazlık komşuların dedikodularını anllatıyor bana . felaket habercısı gıbı resmen. mumkunse yazlıkta kal anne bı daha da gelme dedim . yaa ne soyledıgını gercekten bılmıyor

• her anne kz arasnda mtlaka tartsma olr,ama senın annen gercektn ılerye gıtms.her ne olrsa olsn br anne kızını,yarasından vurmamalı.

1|0
    0|0
Yükleniyor...