Antrenmandan önce ısınmak ne kadar önemlidir?

Ben her gece 30 dakika boyunca çeşitli hareketler ile karın kası çalıştırıyorum. Peki bu 30 dakikadan önce ısınmak ne gibi yarar-zarar sağlar ?

Güncellemeler:
Koşuyomuş gibi yaparak ısınmak yeterli midir ? 10-15 dk yapıyorum ben. Isınma hareketi pek bilmem.

0|0
79

En İyi Erkek Görüşü

• Kramplara , kas zedelenmelerine ve damar sorunlarına yol açmamak için önemlidir , spordan önce yapılan ısınmalar .

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok önemli kasların ısınması çok önemli

0|0
    0|0
  • tutulma kas ağrıları sakatlığa kadar yolu var dye biliyorum

0|0
    0|0
  • en az 10 dk ısınma sart

0|0
    0|0
  • yerinde koşanlara hastayım

0|0
    0|0
  • Koşmalısın yoksa kramp, kas ağrısı gibi ağrıların olur.

0|0
    0|0
  • esneme hareketi yapmalısın yoksa bir çok kas rahatsızlığına neden olabilir.

0|0
    0|0
  • çok önemli :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Kas calisiyorsan ısınma degil esneme yapman lazim. Kosuyormus gibi ısınman bir ise yaramaz. Karin kasi calisiyorsan özellikle o bölgeler icin gerdirme esnetme hareketleriyle baslaman gerekiyor bence. Esnemeden calisirsan kas yirtiklari veya deri yirtiklari olusur, hos olmaz. Ona göre...

0|0
    0|0
    • Ne gibi esneme hareketleri yapmalıyım karın bölgesi için ?

• Karın icin hangilerini yapman gerekiyor tam bilemiyorum ama her seyi bilene (google) esneme hareketleri veya gerdirme hareketleri diye aratirsan link veya görsel resim olarak bol bol kaynak cikiyor. İsini görecegini düsünüyorum...

• Bence bölgeleri ayrı ayrı ısıtmaya tek tek gerek yok. Sonuçta futbol , basketbol falan değil .Sadece mekik hareketleri. Tüm vücudu koşuyor gibi yaparak ısındırırım tüm vücuda kan gider. Yeter bence .

• Vücudun ısındığını anlarsın zaten ve bunun yanında eklemlerini de açman gerek.Karın kası ağrısı da çok fenadır benden söylemesi.Hele yerinden kalkarken falan anlarsın bunu.Hatta başlamadan önce karın kısmını çok hafif mekik hareketleriyle bile ısıtabilirsin.Yani yapacağın hareketi koşup ısındıktan sonra çok hafif ve tekrarlanan hareketlerle yaparsan işini daha sağlama alabilirsin.Sonrasında karbonhidrat değeri yüksek besinler almayı unutmayalım.

0|0
    0|0
    • Gece yaptığım için kısıtlı oluyor yiyecekler. Neler önerirsin bana yemem için?

• link Bu linke bir gözat.

• yemeğe çok gitcek pohoooo :D

• ben halı sahadan halı sahaya ısınıyorum :D

0|0
    0|0
  • ısınman kan dolaşımını hızlandırır kaslara ne kadar fazla kan giderse kas o kadar gelişim sağlar

0|0
    0|0
  • guncellemede yazdıgını yaptıktan sonra egzersız acma germe yap sakatlık rıskın azalsın..ayrıca antremanın sonunda dınlendırıcı olsun dıye kosuyormus gıbı yürü cok hafiften 3 tur fılan.sonra git duşunu al rahatla...

0|0
    0|0
  • sakatlanmak istemiyorsan önemsemelisin

0|0
    0|0
  • Kaslar için önemlidir yoksa kramp girer

0|0
    0|0
  • sakatlanma ihtimalini minimuma indirir

0|0
    0|0
Yükleniyor...