Olduğu gibi görünenlerden mi, göründüğü gibi olmaya çalışanlardan mısınız?

Soru gayet açık arkadaşlar. Siz hangisisiniz bulunduğunuz ortama göre ters karşılanıcak bi alışkanlığınızı veya bi beğeninizi (örneğin beğendiğiniz bir müzik türü veya şarkıcı olabilir) kabul görmek adına karalayıp üstünü çizenlerden misiniz yoksa "ne derlerse desinler ya beni olduğum gibi kabul etsinler yada bana hiç ilişmesinler" mi dersiniz. Çoğunluğun cevabını merak ettiğimden cevaplar gizli kullanıcıya açıktır.

• Olduğum gibiyimdir
    75% (12)56% (5)68% (17)Oy Ver
  • Ortama göre davranırım
    0% (0)11% (1)4% (1)Oy Ver
  • Genelde olduğum gibiyimdir ama duruma göre değiştiği de olur
    25% (4)33% (3)28% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
16|14

En İyi Erkek Görüşü

• link

Kimse ne olduğu gibi, ne de göründüğü gibi... Ne olduğumuzu da, nasıl göründüğümüzü de tam olarak bilememiz mümkün değil. Çünkü ne olduğumuz ve nasıl göründüğümüz, insanların bilincinde somutlaşan öznel kavramlar, nesnel değil. Kim olduğunu bilmek ve kendini tamamen tanımak mükün olsaydı, sonsuz uzayı keşfetmek kadar uzun bir süreç gerektirebilirdi bu... İnsan, kendi karanlığı ile yüzleşmekten korktuğu ve kaçtığı sürece, aydınlamaz. Ve çoğumuz henüz kendimizle yüzleşmeyi başaramamışızdır.

"People will do anything, no matter how absurd, to avoid facing their own souls." -Carl Gustav Jung

link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Olduğum gibiyim ama nabza göre şerbet verdiğimde olmuyor değil .

1|0
    0|0
  • Oldugum gibiyimdir, dısardan neysek icerde de ondan var :) Ama herkeste oldugu kadar bizde de az cok karanlik taraf var tabi :/

1|0
    0|0
  • verdiğin örnek üzerinden bende bir örnek vereyim, rock metal tarzı müzik dinleyen arkadaşlarımın arasında zeki müren dinlemiş bir insanım:) bir zamanlar çok fanatiğiydim türk sanat müziğinin sonrali maalesef ilgim dağıldı ama hele de müzik konusunda hiç sakınmam :) genel olarak da öyleyim eğer ortam kafama uymazsa zaten sıkılacağım için çok takılmam ayrılırım, tercih etmem

1|0
    0|0
    • Mecburi durumlar olduğu zaman değişebiliyor işte bazen ne yazık ki ama en güzeli seninki. Açmıyorlarsa seni kapatıcaksın kendini :))

• ben olduğum gibi göründüğüm için kaybediyorum hep ama vazgeçmicem o yüzden dolayı sevilmiyorum insanlar tarafından

1|0
    0|0
  • aslında senin dediğine takiyye denir.. kimse takiyye yaptığını kabul edemez , etme gibi bir ihtimali yok çünkü o bunun kişiliğidir ona saplanmıştır.. herkes olduğum gibiyim yada ne görüyorsan oyumcudur.. soru saçma değil lakın cevabı olmadığı ve gerçek cevabı olamıyacağından hükümsüzdür , luzümsuzdur.

0|0
    0|0
    • Gerçek cevabı samimice verenler de var görüldüğü üzere kaldı ki kimliğini gizlemeye açık tuttum cevaplarısağlıklı bir sonuca ulaşabilmek adına. Burda kimseyi kişisel tanımadığım için amacım çoğunluğun durumunu öğrenmekti, tek tek kişilerin değil. Sonuçta burası da çok küçük bir topluluk değil. Az çok fikir edinmek istedim bu konuyla ilgili. Bundan ibarettir.

• İnsanların samimiyeti bu kadar dar alanlarda ölçülemeyecek kadar geniştir kanımca ; her yazar ve herkes yazabilir demek istediğim yukarda yazıyor zaten..

• oldugum gıbıyım...

1|0
    0|0
  • Neyin peşinde olduğunu kestiremeyenlerdenim.

1|0
    0|0
  • oldugun gibi olunca kimse bakmıyor olmadığım bir insan tipine bürünüyorum genede iş yok malesef

1|0
    0|0
  • ne yaparsan yap gördükleri gibi görürler kimse hırpalamasın kendini farklı görünmek için

1|0
    0|0
    • Farklı bir bakış açısı ve doğru da aslında yerine, zamanına, kişilerine göre :)

• neysem oyum. istisnai durumlarda çok az da olsa değişebilirim.

1|0
    0|0
  • Olduğum gibiyimdir

0|0
    0|0
  • Beni olduğum gibi kabul etsinler.

0|0
    0|0
  • olduğu gibi görünenlerdenim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• oldugum gibiyim öylede hareket ediyorum

1|0
    0|0
  • olduğum gibiym fazla doğalım

1|0
    0|0
  • İlginç olan benim yorumum silinmiş.İlginç :)

0|0
    0|0
  • Olduğum gibiyim . Maskelerim yok.

1|0
    0|0
  • Olduğum gibiyim

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • Olduğum gibiyim, yakından tanıyanlar bilir.

1|0
    0|0
  • icim dısım bir. Cevremde oyle der genelde.

1|0
    0|0
  • bana hıç ilişmesinler dıyenlerdenım ters teperım

1|0
    0|0
  • dediğim dedik çaldığım düdük kabullenmeleri lazım

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • olmak istediği gibi görünenlerdenim.

1|0
    0|0
  • Allah aşkına biri bana ne olduğumu söylesin:))Olduğum gibiyim.

0|0
    0|0
  • Olduğum gibiyimdir

0|0
    0|0
  • Olduğum gibiyimdir

0|0
    0|0
  • olduğum gibiyim. rol yapamıyorum:(

1|0
    0|0
Yükleniyor...