Kesilen hayvanlara acıyor musunuz?

Hz. Ibrahim'in rüyası gereği kurban için oğlunu kesmeye çalışması?

Bıçağın kesmemesi?

Gökten koç inmesi?

Ve sonuç her yıl milyonlarca canlıya bıçak sürülmesi?

Baktınız mi hiç gözlerine?

Gördünüz mü korkularını?

Peki vicdanınız cız etmedi mi?

Ettiği kadar insanız etmediği kadar cani...

Ha bu arada dağıtımını da güzel yapıyor milletimiz. Kemiğinden ve azıcık. Doldur dondurucuya.. Kesilir kesilmez mangalı da ayrı.

qwe: Gizli sen gelme

• Aynen aciyorum kesilmesini istemiyorum.
    33% (7)24% (8)27% (15)Oy Ver
  • Hayır acımıyorum.
    14% (3)29% (10)24% (13)Oy Ver
  • Aciyorum ama inancım gereği kesilmesine razıyım.
    53% (11)47% (16)49% (27)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Tek güncelleme: Dışarda et yiyorsunuz diyeceğinizi biliyordum. Çünkü insanların %90'i düz düşüncededir. Tane tane soru sordum. Hepsini ayrı ayrı sonra birleştirip düşünmenizi istedim. Ince noktayı anlayan birkaç kişiden fazlasını beklemiyordum zaten.

0|0
27|32

En İyi Erkek Görüşü

• Önce hikayeye bakalım.

Rüya görülüyor ve evlat kesilmeye kalkışılıyor.:/

Lan leğeni getir siniyi getir. Etleri koyacağız daha. Deriyi iyice yüzdün mü aman ha yırtılmasın .

Kelleyi de fırına verdik mi tamamdır. Bu bayramda sevap kazandık

Açık büfe cennetin kapısını hayvan keserek araladık

Öyle deme abi fakirleri doyuruyoruz.

Bayramdan bayrama :/

Hangi fakirin faturasını ödedin ?

6|3
    3|3

Kızlar Ne Diyor 27

• Eskiden bir anlamı vardır diye düşünüyorum.

Alım gücü olmayanları doyurmak esasmış öyle anlatılıyor.

Şimdi kendin pişir kendin ye olayı oldu iyice.

Üstelik oldum olası kurban eti yemedim, yemem.

Bağ kurduğum, gördüğüm, sevdiğim bir hayvanın kesilmesine de tahammül edemiyorum.

Neyse ki ailem de kesmez.

2|3
    3|2
    • Keşke bizimkiler de kesmese.. Zamanla yeni nesiller geldikçe kesimin azalacağına ve çok ilerde biteceğine inanıyorum

• gökten inmiyor but ok? gökten koc iniyor sadece jfufufgiogoh.

• o zaman gözünü iyi aç kendin pişir olayı sadece senin gördüklerin

• Hele sukur bir mantikli dusunen "İNSAN" cikti su siteden, besin icin degil de inanc icin yaraticiya yaranmak icin gunahsiz bir canlinin kanina vahsice girilmesine karsiyim tamamen ticari olarak baslayip inandirildigini ve geleneksellestigini dusunuyorum bu olayin

1|2
    0|0
  • Görsem acırım o yüzden bakmıyorum. Ama ikiyüzlü olmaya gerek yok. Ben çok güzel et yerim, döner yerim, iskender köfte balık tavuk yerim. Yerim yani.

3|2
    1|1
  • Güncellemeye cevap: 1dine inanmayabilirsin, Kurban kesmeyebilirsin, kurbanda kesilen etleride yemeyebilirsin, zaten mecbur degilsin :)

Senin sorunun sadece kurbanda kesilen kurbani ve kurbani yiyeni cani olarak göstermek.

Asil canilik senin bu yaptigin, saygili olmak bu kadarmi zor?

Düz dusunceli olan bu durumda sensin, eti lop lop ye, kurbana aci :D cok komik :)

4|0
    2|0
    • Kurban kesmek inançtan peki ona acımamak da mi inançtan? Acımamak inançtan değil vicdansızlıktan ;)

• ağlayarak yememden belli olmuyor mu :)

• Arkandayım :D +1

• İnançlar konusunda bir şey demiyorum hakkı ile gerçekten inancı doğrultusunda yapan insanlara sözüm yok.Ama bazıları var ki kaç kilo et çıkar kavurma yaparız yeriz sonra kelle paça işkembe ciğer ohh miss diyen onlar inancını hakkıyla yerine getiriyor mu diye kendini sorgulamalı.

1|0
    0|0
  • son cümle muhtesem olmus. allah rizasi icin fakir fukaraya dagitilacak etler derin dondurucuda aylarca kasaplara ugratmiyor dini bütün müslimi, kurbanlar satan icin de alan icin de bereketli oluyor (: fakir fukara da önüne atilan kemikle yetiniyor. adi hayir oluyor.

2|1
    0|1
  • Ağlamamak için öğlenin 15:30 una kadar uyudum.

0|1
    1|0
    • Ben de bu bayramlarda geç kalkıyorum vallah

• Hayvanlara cok acidigina göre, acimayanlari cani kildigina göre, hic bir sekilde et tavuk balik yemiyorsun sen.

vitamin eksikligi olmasin aman dikkat et kendine.

3|2
    2|1
    • Algıda sorun olduğunu düşünüyorum maalesef ki.

"Bağ kurduğum, gördüğüm, sevdiğim bir hayvanın kesilmesine de tahammül edemiyorum."

Yiyen yer, kesen keser.

Şahsi düşüncemdir. Yemem.

Anlatabildim mi?

• Açıklamışım da üstelik..

Demişim ki:

"Yiyen yer, kesen keser.

Şahsi düşüncemdir. Yemem."

Sebebi de bağ kurmuş olmam.

Bence gayet açıklayıcı yazmışım...

• Evet ben yiyemem üstelik etten de soğutuyor beni böyle zamanlar.

Hele bir de kesim alanlarında sırayla katliam yapılıyor resmen acıyorum.Çırpınışlarını görmek,göz göre göre derisini soyup etini kesmek üstelik kavurmasını da mideye indirdikten sonra geyirmek çok acımasızca..

0|3
    1|2
    • Burger king ve KTC de butları götürüverirsiniz valla ama değilmi ?

• Hz. Ibrahim oğlu olursa şayet onu kurban edeceğine dair adak adamisti buna dikkat (!) Ve oğulları olduğu sırada adagini yerine getirmemesi sonucu 3 gece bunun rüyasını görüyor en sevdiği oğlunu alıyor ve zaten oğlunun rızasını da alıyor bunun için oğlu 'eğer ortada verilmiş bir söz varsa sabretmek bana kalmış' vs.vs. muhabbeti dönüyor ortada. Sonuç itibariyle oğlunu kesecegi sırada şeytan engel olmak istiyor. Bunlar itiraz ediyor derken kurban için oğlu yerine koç iniyor gökten. İnanmak istemeyen türlü türlü bahaneler bulur. Oğlunu adak adasaydi yine müslümanlar cani olarak görülürdü. Sizin yediğiniz günlük etler ağaçta mı yetişiyor sanki. Onlar kesilirken biçilirken hiç vicdanınız sizlamiyor mu? Hiç. İnsanların zevkleri için kesilen yunuslar balinalar kutup ayıları. Ya da kürk niyetine kesilen hayvanlar(?) Asıl bunlar caniliktir. Kardeşim hayvanlar insanlar için yaratıldı etinden sütünden yararlanmak bize kalmış al evine süs olarak koymak istiyorsan orası sana kalmış. Dün kürtaja evet diyen bugün kurban kesmeye Hayır diyor. Bu ne biçim ironi lan?

0|0
    0|0
    • Helal olsun. Tek kelimeyle.

• İnsanlar hep bir mucize peşinde zaten. Ne yani ne istiyorsun sen inanasın diye gökten zembille bişeyler mi insin senin adına. Deniz ortadan ikiye ayrıldığı zaman bile insanlar bunu yalanlayip iman etmediler. Kardeşim bu bahanelerin arkasına saklanma. Benim işime gelmiyor de inanmak. Diyelim ki öbür dünya diye bir şey yok ve herkes yok olacak. Benim bir kaybım yok ama ya tam tersi ya varsa o zaman ne yapacaksın.

• H�l� da dünya üzerinde ne mucizeler görülüyor. Senin aklin var ama biz onu görmüyoruz bu var olmadığı anlamına mı geliyor. İnanmak için görmek Ellemek gerekmez. Sevgi de öyle elleyemiyorsun goremiyorsun ama varlığına inanıyorsun peki neden?

• Allah'ınızı seversiniz siz neyin kafasını yaşıyorsunuz dini sorgulamak size mi kaldı? dışarıda yediğin ete laf yok karını doyurmayı biliyorsun ama din için vacip olan bir şeye mi karşı çıkıyorsun. merak ediyorum ahiretinize ne götüreceksiniz? Her şey inanmakla başlar inanacaksın ki ibadet edesin dinin gereklerini yerine getireceksin... birde" Zamanla yeni nesiller geldikçe kesimin azalacağına ve çok ilerde biteceğine " ne yalan söyleyim bende bundan korkuyorum...

heee acıma konusuna gelincede Rabbim bizlere br vicdan verdi ve gerçekten üzülüyorum böyle bir şey keşke olmasaydı diyemiyorum çünkü haddim değil!

1|1
    2|1
  • Acıyorum kesilmesini istemiyorum.

0|1
    0|0
  • Acımak değil de, görünce içime oturuyor o hayvancağız.

Sonra evlere sürekli kavurma falan geliyor. Valla yemiyorum, yiyemiyorum.

Gözümün önüne geliyor.

0|0
    0|0
  • acımıyorum bir çok kez gördüm kesilişini. etini de yemem o ayrı.

0|0
    1|0
  • hmm düşüncelerine saygı ama hayvan kesileciği zaman gideceği yeri görürmüş hayvanın o senin dediğin korkulu bakışları değil Kuranda görebilirsin ALLAH (C.C) ruha Hz.Ademin . bedenine girmesini istemiş ruh bura çok karanlık deyince ALLAH(C.C) nasıl girersen öyle çıkacaksın demiş yani ruh bedenden zor çıkar

1|0
    0|0
  • dinin zayıf olmasa böyle şeyler düşünmezdin.. tabi her insan acır canlı ama din devreye giriyor burda . ayrıca hepimiz et yiyoruz uzaydan gelmiyor bunlar..

0|1
    1|0
  • kurban kesilmesine değil de eziyet edilmesine karşıyım ben

0|1
    0|0
  • Yemesek olmaz mi AMA canlilarin dogasi leziz olani yiyoryz miss

0|0
    0|1
  • et yemeyi seviyorum babam da kasap

0|2
    1|0
  • Acımıyorum uyuşturucu alkol kullananlara acıyorum

3|0
    2|1
  • Asıl amaç et yiyemeyenlere dağıtmak. Lakin yeryüzünde her şeyin bir varoluş amacı yok mu? Kurban ettiğimiz hayvanlar bizim etinden, yününden, sütünden yararlanmamız için var.

0|0
    0|0
  • Aciyorum ama inancım gereği kesilmesine razıyım.

0|0
    0|0
  • Bir kaç gündür hayvanlara sevgi gösterisi arttı. Neden acaba ?

0|0
    0|0
    • Güncel bir konu olduğundan olabilir mi? Hem aylar önce de hayvan sevgisine değindim burada yeni icat etmedik hani bunu..

www.kizlarsoruyor.com/Diger-Sorulari/449414-sizin-icin-insanlar-mi-degerlidir-hayvanlar-mi.html

• İdeolojik papağan denmesi hoşuna gitmiş.Sahte hayvanseveri beğenmemişsin olacak şey mi?

• Aynı hassasiyeti neden hindiye göstermiyorsun? Hindi hayvan değil mi?

Senin derdinin hayvanlar olmadığı açık. İki kedi besledin diye hayvansever olmazsın.

Daha fazla cevap vermezen sevinirim.Nokta

• kurban edilirken hayvanın gözleri bağlanır zaten,yaratıcısına kurban edilen hayvana acınır mı...

eziyet edilince üzülüyorum orası doğru...

0|0
    1|1
  • acımıyorum neye acıyayım

0|0
    0|0
  • C dedim.

0|0
    0|0
  • acıyorum ama eti seviyorum ne yapayım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Ulan bu milleti anlamıyorum acıyormusunuz ne demek ya fakir fukara 1 ayda et yesin yeter artık kasaba gidip yok dinlenmişi olsun yok bonfile birazda antrikot koy demesini biliyorsunuz kesmeye gelince onca laf bırakın bu yüzsüzlüğü artık.

2|5
    1|2
  • Biriniz şu arkadaşa kurban etinden ulaştırsın, yağsız ve kemiksiz tarafından.

Bu kadar yumuşakça olmayın. Kestiğimiz hayvanlar hep insanlık yararına olan hayvanlar, eninde sonunda mezbahada yine kesilecek. Mezbahada kesilmesine hiç karşı çıkanını görmedim, ama ne zaman Kurban bayramı geliyor, karşı çıkma huyunuz bu zaman depreşiyor. Tek fark Kurban bayramında ilahi bir amaç uğruna kesiliyor.

1|3
    3|1
  • hangi inanç bu?Öbür dünyada her adama 4-5 kadının verildiği mi,yoksa namına yıllarca milyonlarca insanın canına kıyılan mı?

0|1
    0|0
  • Kurbanın anlamı et yemek değil Allaha daha yakın olmak ve yardımlaşma diyebilriz.

Kurban niçin kesilir? Kurban Allah'a yaklaşmak maksadıyla ve yalnız Allah'ın rızasını kazanmak için kesilir. Allah'tan başkası adına hayvan kesmek haramdır ve böyle yapanlara Peygamber Efendimiz (s.a.v) "Allah'tan başkası nâmına hayvan kesene Allah lânet etsin" şeklindeki ifâdeleriyle uyarmıştır

Kurban, Yardımlaşmaya Teşvik Eder Kurban yardımlaşma bayramıdır aynı zamanda. İnsanın vermesini, yardım etmesini kolaylaştırır. Nefsin cimriliğe çağıran telkinlerini göz ardı edebilmeyi öğütler. Dünya malına olan düşkünlüğü önler. Fakirlere bir dayanak olur, onları hayata bağlar. Kurban; kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar. Kurban, gerek fert gerekse toplum açısından çeşitli yararlar taşıyan malî bir ibadettir. Kişi kurban kesmekle Allah'ın emrine boyun eğmiş ve kulluk bilincini koruduğunu canlı bir şekilde ortaya koymuş olur. Kurban, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle yoksulların bulunduğu ortamlarda kurbanın bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür. Zengine malını Allah'ın rızası, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir. Onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı kullar aracılığıyla Allah'a şükretmesine, dünya nimetinin yeryüzündeki dağılımı konusunda karamsarlık ve düşmanlıktan kendini kurtarmasına, kendini toplumun bir üyesi olarak hissetmesine vesile olur.

Kaynak: Kurban Niçin Kesilir ? Neden Kurban Keseriz ? Kimler Kurban Kesebilir ? | izafet.net

Copyright ©izafet.net

BU açıklayıcı oldumu

1|0
    0|1
  • Kurban denilen şey katliamdır ve başka bir açıklaması mantıklı bir savunması olamaz. Şimdi bunu yazınca akıllı müslümanlar çıkıp cübbeli gibi senin yediğin etler tarlada mı yetişiyor? Et yemiyor musun gibi saçma sapan laflar edecek. Ve onlara cevabım; evet et yiyorum fakat Tanrı adına vahşice o kadar hayvanın katladilmesine karşıyım. Sırf sevap olsun diye ve saçma sapan kökenini bilmedikleri ve aslında İslam'da olmayan daha doğrusu İslam'ın çalmış olduğu ve İbrahim hikayesiyle süslenmiş kurban adı altındaki hayvan katliamına her zaman karşı oldum ve karşı olmaya da devam edeceğim. Hayvanları o şekilde katletmek bana göre insanlık suçudur! Tanrı adına hayvanları katletmeyin!

0|0
    1|0
  • Kestiğiniz kurbanın asla etleri ve kanları Allah'a ulaşmaz O'na yalnız takvalarınız ulaşır. Gün geçtikçe durum değişiyor kurban kesmek vaciptir. Amaç fakir kısmı et almaya gücü yetmeyen kişilere sene de bir kerede olsa adam gibi et vermektir. Elvis arkadaş bir kısımda haklı bir kısımda haksız. Kesen vatandaşlarımız da. Öncelikler o etleri siz yeyin diye kesmiyorsunuz unutmayın ki bir kısmı fakirlere dağıtılacak. Bir kısmı gelen misafire gerisi de size. Bir kısmı derken bunlar 3 parça halinde yani. 30 kilo ise 10nu fakire 10nu misafire 10nu size. Ama gelin görün ki günümüzde kesiyor eti misafire veriyor tabağına. Gerisini kıyma yap at kıyma yap at. Kurban da ki amaç Allah'a inanç ve açları fakirleri doyurmaktır. Et yemek değil. İnançlı biri olarak bu bayram maddi imkanlarım yetmediği için kesemedim. Yoksa kesip gerektiği gibi paylaştırırdım işte o zaman gerçek bir kurban ibadetini yerine getirmiş olursunuz. Allah hepimize hidayet eylesin.

0|0
    0|0
    • Peki acıma duygusunu inanç yok eder mi? Bir insanın kurbanda kesilen hayvanlara acımaması inancın getirdiği bir şey midir yoksa vicdansizliğin mi? Acımamak inançtan değil vicdansızlıktandir biraz da bunu demeye çalıştım tabi

• İnanç acıma duygusunu yok etmez. Bu kişilikle alakalı Allah zaten hayvanlarınıza eziyet etmeden acı çektirmeden kesin diyor.

• biz baya dagıtıyoruz Allah şahit ya dagıttıkca bir okadar fazlalaşıyo sanki, önce kendi akrabası esastır insanın çünkü, herkes kendi akrabasına yardımcı olursa başka kimseye muhtaç olmaz sonra kesmeyen varsa kendi akban dışındada verirsin istersen, Allah kabul etsin baya dagıttık, ben inancım geregi kesiyorum Allah kabul etsin 2 tane kestim seçtim en güzellerinden aldım İnancıma göre Allahın bana verdigi bolluk berekete karşı en güzeli ve fazlasını almaya çalıştım, bunun dışında bu kurban konularında inanmayan inancı olmayan arkadaşlarıda anlıyorum, bu onlara garip gelebilir hiçte yadırgamıyorum, ama onlarda biraz anlamaya çalışmalılar, Acıma konusuna gelince evet insan acıyor üzülüyor hatta biz son ana kadar yem ve su veririz aç aç kesilmesin diye, ama benim inancım bu nesilden nesile bu inançla ailem yetişmiş ve beni yetiştirmişler , burda kurban hakkında söylenilenler çokta fikri degiştirmez, çünkü ne ben inanmayana bunu anlatabilirim nede inanmayan bana anlatabilir,

0|0
    0|0
    • Inanç gereği kesilmesine bir şey diyemem ama acımamak inançtan değil vicdansızlıktan gelir.

• Sen kesiyor musun? Bence hayır..

Ben sana "neden kesmiyorsun?" diyor muyum? : Hayır..

Ben neden kesiyorum? : İnancım gereği..

Ben senin inanmayışını eleştiriyor muyum? : Hayır..

O zaman sorun ne?

En son ne zaman et yedin? Ve o yediğin et aslında kavak ağacının meyvesi miydi?

İnsanların inancı veya inançsızlığına saygı anlamında duyarlılık lütfen.. Tamam?

0|0
    0|0
    • Inançlara saygılıyız da canlıları katletmeye karşıyız. Et yiyebilirim ama inancın bunu kesin demesi tuhaf be hafız

• Karnını doyurmak: En basit hayvanca ihtiyaç değil mi? Evet..

Bunu gidermek için hayvan kesmeye evet diyorsun..

Ama inanç için bunu yapanlara hedehödö..

Soru şeklin de, en iyi cevap seçimindeki hakaretlere hehehe çekmen de saygısızlık..

Seni yönetici yapmışlarsa bu site ve sahipleri hakkında sorularımı ve sorgularımı netleştirir bu tavrın sadece..

Kendiniz çalın, kendiniz oynayın yiğitler..

• olaya duygusal bakmıcaksın arkadas. benm ınancıma göre kurban vacıp ise ben bnu kesmek zorundayım. nasılki orucu acları anlamak ıcın ac kalmak ıcın tutuyrsak kurbanıda fakırlerı özetmek ıcın kesılen bıseydir.. yakında dersınızki yaa yazık degılmi bu ınsanlara 17 saat ac kalıyorlar oruc ck sacma.. gıttıkce kaybolan degl gıttıce yaygnlasan bır ıbadet olacaktır kurban.. aksıne allah izin vermez meraklanma..

1|0
    0|0
  • Valla ben acıyorum.Ama dini açıdan olmasa bile hayvan eti yemek insanın doğasında var.Mecbur değiliz ama insan ot yiyerek de yaşayamaz ki(mecaz anlamda).Et seviyoruz, et yiyoruz.Mesela ben de sana bir soru sorayım.Senin kanını emen sivrisineği öldürürken hiç mi acımadın ? gözlerindeki korkuyu gördün mü ? hayvandan hayvana değişir deme o da hayvan o da hayvan

0|0
    0|0
  • Bu ibadetin tek önemi paylaşmak değil birde insana ölümü hatırlatan bir tarafı var kurban ibadetinin maksatlarından biriside budur

1|1
    0|0
  • eger ibrahim AS ismail şeytana uyup boğazlansaydı şuanda hayvan değil insan kurban olunacaktı .ve bu kurban olayı sadece ibrahim as değil adem as oğulları habil ile kabil ve peygamber efendimiz muhammed asm babasıda kurbanın oğlu olacaktı ben her zaman şükrediyorum ki allaha hamd olsun bizler kurban olmadık olsaydı halimiz ne olacaktı hiç düşünebildiniz mi ve bu dini konularda malasef insanlarımız basite alıyorlar lütfen islami kitabları okuyalım okutalım iyi bayramlar .:)

0|0
    0|0
  • İnsan doğası gereği et yemek zorundadır.Bir insan 7 yıl boyunca et yemezse ölür.sen illaki et yersin dimi her ne şekilde olursa olsun hamburgerin arasında ya da başka biyerde insanların çoğu yer.Sen duygusal bakıyosun bu etler ha mezbahanede kesilmiş ha kurban pazarında aynı şey kesiliyor ve bu müslümanlar için bir ibadet tabi gayrimüslimsen bişey diyemem.

0|0
    0|0
    • Et yemeyen insanlar da var ve olmuyorlar. Nohut fasulye gibi gıdalar da o ihtiyacı karşılıyor bünyeye. Bıçak kesseydi ve insan kurban olsaydı o zaman da böyle savunacak miydiniz acaba kurbanı... Tabi kesilen biz değiliz nasılsa bizim canımız yanmıyor. Inanç gereği katletmek ile kasap kesimleri de çok farklı.

• Katletmek falan yok ve doğa gereği hayvanlar ölür(biz dahil).Ne yani bir aslan güzelim ceylanı parçalıyor yiyor acıyalım aslanları yakayalım mı buda bir gereksinim işte hem bu etin 3te 1i dağıtıyorlar ne insanlar var et girmiyor evine bu sayede et giriyor evine işte.sen et yer misin tavuk,balık vs ?

• Dinimizin bir gereği ama kesilirken bakamıyorum kandan falan korkmam da kardeşim o hayvanın can çekiştiği andaki boş ve anlamsız bakışları beni cidden etkiliyor.

2|0
    0|0
  • Güncellemede resmen Asena'ya rahmet okutmuşsun..

Masalı edebiyatı bırakta şu soruya cevap verenlere yeni bir güncellemeyle kendini anlat..De ki: Sabahtan akşama kadar balık pirzola tavuk midye köfte hamburger sucuk yiyorum ama burada sizlere hayvan hakları fakir fukara edebiyatı yapıyorum..

0|1
    1|0
  • Kurban etiyle alem yapmadığın sürece sorun yok...

1|1
    0|0
  • Vejeteryansan anlarım söylemlerinle yaptıkaların tutarlı olur. Ama değilsen boş konuşuyorsun. Milleti düz mantıkla suçlıyorsun ama sende mantıktan eser yok.

Kurbanda dikkat edilmesi gereken hayvanı rezil etmeden kesebilmek. Bizde herkes kendini kasap zannettiği için istenmeyen görüntüler ortaya çıkıyor ama yine de bugünün değerini ve kutsallığını azatlmaz.

1|0
    0|0
  • şimdi sen herşeyin bir similasyondan ibaret oldugu bu dünyada o diyor ki sana teslimiyet

çok şey var o kurbanlık , koçlardan ögrenecek

0|0
    0|0
  • Yahu her Allahın günü zaten binlerce hayvan kasaplarca kesiliyor. Kurbanda ise şahıslarca kesiliyor hepsi bu. Acıtasyona gerek yok!

0|0
    0|1
  • Dinimiz gereği kesiliyor nasıl doğadaki canlılar et ile besleniyorsa biz de et yiyoruz yaşamsal bir gıda sen et yiyor musun onu söyle bir önce.

1|1
    0|0
  • Bu türkiyede sokakta bıçaklanarak herkesin önünde ölen kadınlar , çocuklara ses çıkarmayan insanlar var ama konu din , konu hayvan olunca herkesin ağzı, herkesin çenesi açılıyor . Klavye Yardımseverliği yapılmıyor en azından ;)

1|0
    0|1
  • Allah hayvanları bitkileri bizim için yaratmış.

Başka zaman kesildiğinde vicdanınız cız etmiyorda kurban bayramında kesilen hayvanmı cız ettiriyor ?

1|0
    0|0
    • Inanç gereği acımama diye bir şey yoktur. Vicdan vardır inansa da acır inanmasa da değil mi bu varsa...

• bilmem artık oralarını

• 0|0
    0|0
  • kesilirse tam ama resmen katliam yapılıyor...kurban kesim alanları varken hala bahçelerde kurban kesiyor ben buna karşıyım

0|0
    0|0
  • kesmeden nasıl yiğeceğiz varmıymış öyle bir ihtimal ? beb hiç duymadımda?

0|1
    0|1
  • Sen bu yazdıgını mantıklı buluyor musun?

1|0
    0|0
  • hayır acımıyorum çünki onları Allah bunun için yaratmış o yolda kurban ediliyor tabikide hafif cız oluyo içerde sonuçta canlı

0|0
    1|0
  • Allah için herşeyini yapmaya hazırım !

3|0
    3|2
    • Allah rızası için kafa da kesersin sen.

Bak ben orada et yenmesin, kesilmesin demiş miyim?

Demiş olsam bile kendim kesmem, yemem.

Kesene laf etmiş miyim?

Muayyen gününüzdesiniz ağzımızı açsak "ula et yemiyor musunuz?" moduna giriyorsunuz.

Ne biliyorsun belki yemiyorum?

• Yediğin sucuklar sosiler bunlar odundan yapiliyo ? Babanın ağcındamı yetişiyor

• Inanc olmasaydı hz. İbrahim hz.ismaili kurban etmezdi (!) Bunlar sadece ateistlerin konusmalari gerisi boş.

• Vay be bütün KS vejeteryan galiba :D

0|0
    0|0
  • acıyorum ama kebebıda seviyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...