Eski bayramlardan aklınızda kalan anıları paylaşır mısınız?

Eski bayramların tadı başkaydı.Çikolatalarda mısır şurubu kullanılmadığı dönemlere denk geliyordu muhtemelen:) Harçlıkları alıp mahalle bakkalına koşturan,komşu komşu gezip şeker toplayan, sokaktan geçen pamuk şekercileri,macuncuları,kağıt helvacıları,salıncakçı amcayı bekleyen çocuklardık.En çok ayakkabılarımızla uyumayı,eve hediye gelen çikolataların sütlülerini gizlice yemeği severdik.Benim hatırladıklarım şimdilik bunlar.Eh malumunuz yaşlılık :) Sizin hatırladıklarınız neler?

Herkese iyi bayramlar kscanlar:) link

Gizlican bayram dolayısıyla açığız sen de gel.

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Şeker toplarken diğer arkadaşlardan istihbarat alırdık :) :) Şu ev varya şeker vermiyor olm 1 tl veriyor oraya gidin giderdik harbi paralarımızı alırdık :)) Bir keresinde de rastgele şeker toplarken bir eve gittik amca şeker kalmadı 50 kuruş vereyim dedi tabi o zamanlar 500 bin lira :)) Ahh be ahh :) Kurban bayramında kelle ile fotoğrafım vardı :)) Dedem bir keresinde 10 lira vermişti de vayy bee ne büyük para demiştim :) Akşama kadar şekerleri yer sonra tuvaletten çıkamazdık annelerimiz çok kızardı :) Neoist2 çikolataların sütlülerini hala gizlice yiyorum :)) Ama yakın bir zamana ait güzel bir anım var :) Bayram namazına gittim yer yok insanların sırtlarına secde ettik benim en haz aldığım namazlardan biriydi :)) NİCE BAYRAMLARA :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Hep eski bayramlar deriz dururuz. eskiler daha eski bayramları söyler falan.

Peki ya yeni bayramlar? yeni bayramları neden demiyoruz hiç. Eski her zaman güzel. kalabalık degil , sakin ama şimdi ...

1|0
    0|0
    • şimdiki bayramlarda konuşulcak pek bişey yok.

• öyle. çünkü hal hatırı internetten telefonla mesajla yapıyorsun . ama hiç görmedigin bir akrabayı görmek iyidir

• kağıt 1 liralar verirlerdi bayramlarda bana, bakkallarda küçük, plastik kaseler içinde muhallebi satılırdı. Gazoz kapağından biraz daha büyüktü (: tasolar kadardı yani.. Onlardan bol bol yerdik, çeğirdeği ince belli çay bardağında tartıp gazeteden külahla satarlardı. Şimdiki çocuklar gibi bayramlık yüzünden ağlamazdık, lastik çizmelerimiz, kadife pantolonumuz annemizin ördüğü kazağı giyerdik (: Amcalar, dede, dedeler de babalar kadar yakındı bize. ceplerimize misket doldurur, düz arazilerde misketleri avuç içi kadar çukurlara düşürür oyun oynardık. Bulduğum kibrit kutuları bile bize oyuncaktı. Güzeldi her şey çok güzeldi.. (:

3|0
    0|0
  • Eskiden de bayram namazına gitmemek için annemle kavga ederdim, bu sabah yine ettim.

Eskiden para verirdi bir de, şimdi anca surat asıyor :)

Kedi değişmiş ama, çok alışmıştım ötekine ben :(

2|0
    0|0
    • ötekini kaybettim kuğulum:( bulamıyorum.

• Hadi vatana millete hayırlı olsun, kertiş geri geldi :)

• oy çok datlu <3

• Bayramını kutlarım beyb

1|0
    0|0
  • biz şurup falan hatırlamıyoz ablacım 2. dünya savaşını görmedik eheheheh :D:D:D

maket hayvanlarımın kafasını keserdim kurban bayramında iyi piskopat olup da adam kesmedim ben :D:D:D:

1|0
    0|0
  • Bi keresinde dedemler kurban keserken izliyordum hayvanın kafası yoktu ama nefes borusundan hır hır ses gelliyordu o aklımda hep sanki sular kesilmişte borunun boşluğundan ses geliyormuş gibiydi.

1|0
    0|0
  • Köyde camiye gitmek için tam yarım saat yürürdüm be hey gidi günler

1|0
    0|0
  • şeker toplardık kapı kapı dolaşıp :)

1|0
    0|0
  • Bir gün, unuttum :(

1|0
    0|0
  • Tam 7 yıldır içimde olan bir platoniğim var. Bir çok ilişkim oldu ondan sonra. Hep aklımda o vardı, inatla..

Şiirler mi yazdırmadı, sabahları mı koklatmadı.. Yüzünün hasretiyle müziklere sardırmadığı mı oldu, onunla mezuniyette dans ederken tir tir titretmediği mi.. Gitti. 741 gündür görmüyorum, göremiyorum. Yazıyorum günlüğüme onsuz geçen her günümü..

Bir bayram vardı. Liseden yeni mezun olduğumuz seneydi. 5-6 senesi var bu lafın.

Bayramda evlerinin önünden geçerken arkamdan seslenen biri vardı, tanıdık ve içimi burktuğu kadar heyecanlandıran bir sesti. O dalga seslimdi. Kalbim kütür kütür atarken, çuval çuval yürüyen sevdam durdurdu beni. Dönüp baktım ardıma. Dalga seslim ve yanında 4-5 ortak arkadaşımız vardı. Çağırdı yukarıya çıktım. O gün yaptığı kahve hala damağımda.

İkram ettiği şeker mi ? Başucumda...

Onu seviyorum lan.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok net yaşımı hatırlamıyorum ama belki 5 ya da 6 yaşlarındayım şeker toplamak için kuzenimle geziyorduk farkına varmadan biraz evden uzaklaşmışız bir eve geldik kapıyı çaldık şeker toplamak için evde sadece bir adam vardı bizi eve davet etti şeker çeşitleri çikolata çeşitleri çok vardı bizde evde oturup hepsinden yemiştik ama yetişkin olduktan sonra düşünmeye başladım da biz hangi akla hizmet ederek o tanımadığımız kişinin evine gittik anlamıyorum allahtan başımıza kötü bir olay gelmedi

1|0
    0|0
  • özene bezene bayramlık almayı :) bayram deyince sömestr tatiline denk gelmesin diye edilen duaları :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...