Kurban Bayramının amacı nedir ?

Şimdiden kurban Bayramınız Mübarek Olsun Allah tekrarını erdirsin yalnız eğer imkanınız varsa gerçekten büyüklerimizi ziyaret edelim onları mutlu edip Hayır duaların alalım bir de unutmadan küçük bedenler de büyük yürekler taşıyan çocuklarımız var mesela LÖSEV li olan onları da küçük hediyelerle ya da bağışlarla mutlu edip destek verelim Bayramların amacı bu degilmidir insanları hep bir araya getirmesi?

0|0
2|23

En İyi Erkek Görüşü

• Bayramlar mutlu vesilelerdir... İş yoğunluğuydu, kendi hayatımızdaki hareketlilikler derken görüşmeye fırsat bulamadıgımız arkadaşlarımız akrabalarımız ile görüşmeye, arada ki bağları tazelemek adına güzel ve tatlı bir vesiledir... Büyüklerimizi her zaman hatırlamalıyız elbette fakat bugünler mutlu vesilelerdendir ve onlar için ayrı anlam taşır :)

Yalnız bayramlarda değil, ara ara da olsa fırsat buldukça onları hatırlayalım..

Bayramınız mübarek olsun... Rabbim dualarınızı kabul etsin, güzel ve huzurlu bir bayram geçirmeyi nasip etsin..

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Kurban bayramının amacı Yaradanı hatırlamak ve anmaktır ilk adımda.. İkinci adımda ise fakirleri sevindirmek.. Ve tabiki çocukların mutluluğu.. Biraz çevrenize bakarsanız tüm sebep ve nedenler bir yana çocuklara olan sabrın ve sevginin daha da arttığını görürsünüz..

Ayrıca söylemeden geçemicem.. Müslüman oldukları halde, atalarını ecdadını hiçe sayıp Kurban kesmeyi eziyet olarak gören gereksiz gören insanlar neden dünyanın 4-1 yanında hayvanlara yapılan eziyetleri dile getirmiyor.. Adelet sadece tek pencereden bakmak mı ?

Bir kez da ispanyada o boğaları şişle öldürüp bir çukura atan zihniyeti eleştirsinler..

Bu kadar basit ve sıradan olmamalı insan.. Neyse neyse..

Herkese mutlu bayramlar.. (:

1|0
    0|0
  • evet doğru söyledin

1|0
    0|0
  • Kurban bayramının amacı kısa ve öz olarak ;

USÜLLERE UYGUN kurban kesip fakirlere dağıtmak, büyükleri ziyaret edip elini öpmek, küçük çocuklara şeker veya para verip sevindirmek.

1|0
    0|0
  • akraba bağları

0|1
    0|0
  • Bir sene loseve kurban bagisi yaptim.o sene yolsuzluk cikti cok uzuldum sogudum imkanim olsa kendim gidip gorup bisey yapardim.ulkeyi okadar iktidar para hirsi burumus ki insani hersyden sogutuyorlar .Allah yadimcilari olacaktir muhakkak.

1|0
    0|0
    • Bence soğumayın şuan LÖSEV gerçek anlamda kurbanlarını tek tek kesiyor gidip görebilirsiniz de sadece kurban değil her şekilde bağış yapabilirsiniz ki LÖSEV in devletle bir ilgisi yok bağı yok yani

• bizim ulkede bu olaylara çok normaldir..herkes deniz fenerine kafayı takmış ama her kurumda böyle turkuz arkadaş..turk hava kurumundan tut mehmetçik vakfına eğitim gönüllerinden tut kızılay kadar her kurumda böyle..katı denetimelrin olması lazım bu yardım amaçlı derneklerde kurumlarda..

• hem yoksullara yardım edebilmek yetimlere yardım edebilmek, hem de Allah'a şükretmek ona kulluğunu bağlılığını göstermek dir amacı.

0|0
    0|0
  • ıns masallah nasıp kısmet bu ısler dıyoruz

1|0
    0|0
  • Saçma bir konu açılsaydı kesinlikle 100 tane mesaj atılırdı. (: Bu tür mesajları bu sitede anlayıp, üzerine bir şeyler ekleyecek bir kimse yok. Aslında KS'de üye azalması bile var, buna sevindim. Aklı selim insanların pek burada olmaması gerek diye düşünüyorum. İyi bayramlar..

0|1
    0|0
  • bayramların amacı, akraba ziyaretleri ve aradaki dostlukların kuvvetlenmesi içindir. kurban bayramının amacıda kurban keserek allaha ibadet etmektir.

0|1
    0|0
  • Sağol

1|0
    0|0
  • siz şu klasik evli puştlardanmısınız ?

0|0
    1|0
    • Sen benim evli olup olmadığımı bilmiyorsun laf ediyorsun sen de şu dinden imandan bahsedip milletin namusunu göz diken yapmadiginiz serefsizlik kalmayan itlerdenmisin ?

• hee onlardanım

• bu bayram amacim dogayla hasret gidermek. yarin yola cikip kelebekler vadisi ya da olimpos tarzi biyere gidecegim. evet daha belli degil, sirt cantam ve cadirimla artik nere varirsam.

0|0
    0|0
  • et yemek :)

0|2
    0|0
  • Çok haklısn canım dogru söyledn

0|1
    0|0
  • eski insanların bir geleneğidir onlar için en değerli şey ozamanlar. eşleri oğulları ve sahip olduğu hayvanlardı.

0|0
    0|0
  • Aciklama iyi de profil resmi...

1|0
    0|0
    • Sen benim profil resmime niye takiliyorsun ki yani dinimi yaşamak bir tek kalıp da mı olması lazım bunu düşünen kişi kapalı bir bayanın cinsel ilişki Yaşamaz gözüyle bakan kişi bana göre ben burada kurban dan bahsediyorum yani Hristiyan ickisini de içiyor dinini de yaşıyor

• La bir dur nefes al beni de daralttin.

• tebrik ederim önemli konu:)

0|0
    0|0
  • Kan dökmek...

0|0
    0|4
  • +bi milyon

0|0
    0|0
  • kurban kesmek midir bayramın amacı yazık değilmidir o kurbana kurban kesmeden de bayram yapılamazmı

0|0
    0|3
    • Güzel arkadaşım Bayramın amacı kurban kesmek değil kurban kesmenik bayramdır çünkü kurban kesmek gerekir fakat bugüne kadar gördükleriniz islama uygun kesim yapılmadığı için o kurbana eziyet oluyor bak burada link veriyorum istersen bir oku link

• o kurbanın dağıtılması..allah fakirleri de yaratıyor zenginleri de..ve hepsi anadan doğma böyleler ya da sonradan böyle olmuşlar..zengin fakire hayvan kesip önemli bir besin kaynağı olan eti vericek.fakirlerde yiyecek..herkes selamlaşıcak, küsler dahi..al işte kurban bayramı.

• allah için kurban kesmek ? çok anlamsız

• Hz ibrahimin oglu Hz.ismaili rüyasında kurban ettigi görüp Allahın ona gökten hayvan indirip bunu kesmesini söylemiştir Kurban, Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasına ermek niyetiyle kesilen, kurban edilen, hayvan demektir

Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Allah’a ulaşacak olan ancak, sizin O’nun için yaptığınız, gösterişten uzak amel ve ibadettir.

sadece et yemek değil et yiyemiyecek olanlara yardım etme ve paylaşmadır aynı zamanda

1|0
    0|0
  • kurban kesmek :):)

0|0
    0|0
    • arkadaşlık isteğimi kabul edin ki mesajınıza cevap vereyim

Kızlar Ne Diyor 2

• Senin de bayramın kutlu olsun. Güzel hatırlatmalar bunlar :)

1|1
    0|0
  • Kurbana gücü yeten kesmelidir. Amaç dağıtmak ve paylaşmaktır. İstersen sonra da hediye ya da bağış dağıtabilirsin ki bunu sadece bayram da değil her zaman yapabilirsin. Ama kurban bayramının maneviyatı başkadır.

1|1
    0|0
Yükleniyor...