Kapat

Batıl inanç nedir biraz açar mısınız?

batıl inanç deriz hep bu nedir ne anlama gelir?neler batıl inançtır

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıklı birer açıklamaları olmadığı halde, kulaktan kulağa yayılmış günümüze kadar gelmiş inançlar bütünüdür. kırılan ayna 7 yıl uğursuzluk getirir, 13 sayısı uğursuzdur, karakedi görenin günü kötü geçer, merdiven altından geçmek uğursuzluktur gibi bir çok çeşidi vardır.

Sevgilinin tatlı yanağı size dönükken dayanamaz öpersiniz

Sonra gel eşek sıpası dul kalma diyerek öbür yanağını da öpersiniz..

Sonra birden dank eder. "ya başkasıyla evlenirse". gebersin kaltak diyerek bi kez daha öpersiniz ilk öptünüz yanaktan. sevgili olanı biteni anlamaz öpülmekten şımarmıştır güzel şeyler söyler.

ya benle evlenirse der telaşlanırsınız. olsun ondan önce ölürüm kocam öldü diye üzülmem der kendinizi teselli edersiniz bu da böyle bir manyaklık. fazla batıl olmak.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 9

• Dünya bir boğanın boynuzları üzerinde doğuyor,o yüzden boğa başını her salladığında deprem oluyor, insan olun sivrisinek gibi vızıldamayın...ben buna inanıyorum

0|0
    0|0
  • Inancımızla alakası olmayan şeyler, ugursuzluk icin kara kedi önünden geçmesi merdiven altından gecmek ws

0|0
    0|0
  • sakal traşı olurken yüzümün hep sağ yarısından başlamak soldan başlarsam kafama kuş sıçcağına inanmak kuş sıçarsa piyango biletinin bana çıkcağını düşünmek piyango çıkarsa tüm talihliler gibi ilerde mutsuz olcağımı düşünmek.

çok ağır tüm bunlar :(

1|0
    0|0
    • Bu ne lem :(((((

• Yoklukta giderin va zaten :(( Star tv de şişmanları zayıflatma yarışması var oraya katılalım mı :((((( bütün şişmanlar toplanmış :(((((8

• katılalım rosam ben belediyeyi arıyım önce de duvarı yıksınlar çıkamıcam yoksa :((

• aynanın kırılması, kara kedi görmek, akşam sakız çiğnemek kısacası koca karı uyudrmaları batıl inançtır.

0|0
    0|0
  • inancımızda varmıs gibi gösterip uygulanması diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • hayatın süsü işte...hayat ciceklerden ıbaret olsaydı batıl ınanclar kaktüsler olurdu

0|0
    0|0
  • Saçmalıktır.

0|0
    0|0
  • Dinimizde yeri olmayan uydurulmuş şeyler.Mesela gece tırnak kesilmez bir batıl inanç

0|0
    0|0
  • uydurulmuş şeylerdir tamamen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• batil inanc dedigimiz bizim dinimizde yer almayan kafadan uydurulmus seyler bunun icin bir cok misaller vardir..

- kulagin cinlayinca yok biri benim dedikodumu yapiyor..

- kirilan ayna 7 sene ugursuzluk getirir

- tencerede su bosu bosuna kaynarsa düsmanlar cogalir

- aksam kapinin önü süpürülmez

- Gece tirnak kesilmez, islik calinmaz veya sakiz cignenmez

bunun gibi siyler batil inanclardir

0|0
    0|0
  • pek inanmam..

0|0
    0|0
  • kedi gördüğünde saçını çekmiyorsan bilme zaten

0|0
    0|0
  • merdivenin altından geçmek, ayna kırmak, kara kedi görmek, ağaca çaput bağlamak, elini kulağına götürüp havayı öpmek, nazar değmesin diye tükürmek, ımmm bu kadar aklıma geldi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...