Fit bir vücut için nasıl çalışmalıyım? Vücut yapanlara sorum

vucut yapanlar ( bodybuilding) var mi bilmiyorum sitede, ben fazla kilolarimdan kurtuldum artik vucut yapmak istiyorum amacim kasli bir vucuttan cok fit gorünumlu tas gibi bir vucut. Ama tam olarak slkliklari, hareketler, beslenme bu tarz konularda pek bilgim yok.gercekten acayip ilgilendigim bir konu.

Güncellemeler:
Tamam millet. Ben 2 aylik calisma programi aldim personal trainerden bide beslenme ornekleri...

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• taş vücudu yapınca görüşelim severim kas çalışan kızı :D iki tavsiyem varsert vücut için biraz kas yapmalısın bunun için proteine ihtiyacın var haftada üç gün ağırlık çalışsan diğer günler dinlenmelisin kas çalışırken değil dinlenirken yapılır ağırlık çalışmak aslında vücudu yıpratır sonra iyi beslenme ve dinlenme ile kas oluşumu sağlanır sabah kahvaltıda 3 yumurta haşla ve beyazını ye protein deposu ve öğlenleri tavuk göğsü yemelisin son derece yağsız ve protein deosu tadi biraz saman gibi olsada ve bunların taze olanını buluran daha iyi olur

0|0
    0|0
    • hahaa okayy :)) goruselim o zaman :) bikac ay sonra beklerim :)

• yok sagol... :D thanks anyway :D ben cok uzaklarda yasiyorum

• ya bu siteden kız düşmeyecek pes eediyorum artık

Erkekler Ne Diyor 13

• bu iş YouTubeda video izlemeyle falan olacak bir iş değil. Gideceksin spor merkezine,yaptıracaksın program başlayacaksın çalışmaya. Bu işin %50 si düzenli beslenme %30 u düzenli uyku ve %15 i ise çalışmadır. Çalışmayı hergün yapmayacaksın,unutma kaslar dinlenirken gelişir. Bol bol proteinli besinler tüketeceksin,ileride takviye de alabilirsin.

0|0
    0|0
    • uyku elemani hic yok bende :D digerleri var bide sabir lazim dimi :D bende o da yok hehe

• sabırda şart tabii ki. sabır ve kararlı olacaksın. olacak merak etme. ve daha sonra harika bir vücuda sahip olacaksın :) kıskanılacaksın. bunları düşün hep :) istersen ekle, daha ayrıntılı konuşabiliriz. aydınlatabilirim seni.

• Aradığın cevapları ne burda nede baska biyerse bulamaZsın bence işin îçine girmeden öğrenilmiyor. Bence bir araştır çevrende gidebileceğin en sağlam spor salonuna yazıl en az 3 aylık. Antrenörleri soru manyağı yap kapabikdiğin kadar bilgi kap sonra istersen daha mutevazi bir salona geçip devam edebilirsin sporuna:)

0|0
    0|0
  • bebeğim spor salonlarına gıdersen ordan uzmanlar sana yardımcı olur ben bayanın vucudu nasıl taş gıbı olur bılmıyorum erkek oldum ıcın

0|0
    0|0
  • fit ve sıkı bir vucut istiyorsun. bu durumda az ağırlık çok tekrar şeklinde çalışmalısın. beslenme olarakta protein ağırlıklı beslen antremanlardan önce çok az karbonhidrat alabilirsin. Ayrıca çok sabırlı olmalısın.

0|0
    0|0
  • birz bilgi edin tabi ama tek başına başlama bir fitness salonuna yazıl veya bilgi al diyet listesi al akıl al ..bi yerden başla işte..başla ama yoksa çok soru sorarsın ..cevap alamazsın tecrübe önemli

0|0
    0|0
    • uyelik var var da trainer cok pahali :D

• burada sen personal trainer tuttarsan session boyunca herif pesinde geziyor.

• tabi ama formalite .. :))) seni değiştiremez akıl verir ancak..bir dene bakalım ..

• eğer çok kaslı bir vücut istemiyorsan sadece fit olsun diyorsan beslenme o kadarda önemli sayılmaz aslında.tabi çok yememen lazım.aslında anlatılacak çok şey var bu konuda ama sen yinede yazılacağın salonun hocasına sor o sana daha iyi bilgiler verir

0|0
    0|0
    • spor salonu uyeligim var ama personal trainer tutarsam saati 100 dolar, cok fazla ben kendi halinde bir ogreniyim, boyle birsey aylarimi alacak, okadar butcem yok. bunlar herseyden para istiyorlar. mesela kendi kendime 5 kilometre kosma olayini astim, bodybuildingide asarim diyorum :)

• Fit vucuda shaip 30 yaşında türkiye şampiyonu genç gecen gün öldü. fit vucut yapayım derken tüm iç organları parçaladı... aldığı ilaçlar..

fit vücut için uğraşacağına fit bir beyine, fit bir zekaya sahip olmayı tercih etmeli derim..

0|0
    0|0
  • kesinlikle fitness ve yoga yapmalısın. şiddetle tavsiye ediyorum ayrıca yüzmeyi biliyorsan onada vakit ayır sonra sokaga çık taş desinler :)

0|0
    0|0
  • İlk önce basic hareketler ile başlayacaksin daha sonra çalışma şeklini hizlandirarak vücuduna şekil vereceksin.

0|0
    0|0
    • ben onu yapiyorum, mesela calisma seklim bir gun abdominal, bir gun kalca, popo bacak diger gun omuz sirt kollar, sonra dinlenme. instagramdan ve bazi yabanci sitelerden ogrendigim seyler iste

• Fitness yoga jimlastik falan yap yüzmekte sıkılaştırmak için çok işe yarar

0|0
    0|0
  • Youtube da gunluk yapabilcegin egzersiz & hareketlerin yer aldigi kanallar ve videolar var

0|0
    0|0
  • eger gitmeye niyetliysen oradaki antrenör seni yönlendirecektir

0|0
    0|0
  • Koşu ,yürüyüş ,bisiklet blates topu ,mekik vs bunun gıbı hareketlerle bırde beslenmene dıkkat edıceksın fıt bır vücuda sahıp olabılırsın .

0|0
    1|1
    • lan dislike nie veriyonuz dogruları söyluyoruz surda amk

Kızlar Ne Diyor 4

• fit olmak kolay değil çok emek istiyor fitness bırakırsan onca emek boşa gidiyor kolay gelsin ben haşlama yumurta yediklerini biliyorum

1|0
    0|0
  • Fitness,pilates yapılmalı

0|0
    0|0
  • fit vucüt herkesin hayali

1|0
    0|0
  • bayanlarda güzel durmuyor ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...