Erkekler neden sürekli kadınları idealize edip duruyor?

hayal gücünüze saygu duyuyorum evet çok düşünüyosunuz ama sıkıcı değil mi ?ilişkinin tüm heyecanını kaçırttığınızın farkında değil misiniz?tamam her yerde kadın idealize edilmiş bi şekilde size sunuluyor ama bu tüketim çılgınlığına kendinizi kaptırmasanız nasıl olur?sonuçta duygulardan bahsediyoruz.

Güncellemeler:
idealize etmesinden kastım şöyle ki;kafasında kendine göre mükemmel bir kadın çiziyor, ve tüm kadınları da bu çizdiği şekle göre değerlendiriyor.kafasındaki şekille örtüşmüyorsa eliyor.gibi.bu şekil de çoğunlukla fiziksel görünümden ibaret oluyor.
link dinleyin :)

0|0
2|16

En İyi Erkek Görüşü

• Annelerimize değer vermemiz eş seçiminde bizi etkiliyor zaman zaman.İdealler olmalı ama gerçek yaşam daha önemli.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Pöh... Şeker Kız Candy - Yakışıklı Prens Terry çizgifilmleriyle, Barbie-Ken bebekleriyle, Twilight Saga hülyalarıyla büyüyen biz değiliz. İlkokulda defterlerimizin kitaplarımızın kaplarında ve etiketlerinde de yakışıklı Disney kahramanları ve lisede genç pop yıldızları yoktu. Hangi cinsin beyni acaba bu konuda daha yıkanmış ve şartlandırılmış durumda?

Kadınlar, erkekleri daha çok idealize ediyor ve daha çok kalıplaştırıyor. "Beyaz atlı prens" diye bi fenomen var mesela kadınların kafasında. Ama bundan ötürü sizi suçlayamam, bu sizin çocukluktan itibaren aile tarafından cinsel kimlik kazanma safhasındaki yetiştirilme tarzınızla ve toplumun size biçtiği rolle ilgili birşey. Kız çocukları böyle yetiştiriliyor.

0|0
    0|0
  • İdealizasyonu bırakmak için öncelikle kategorizasyonu bırakmak lazım.

-Çirkin kadın

-Güzel kadın

-Giderli kadın

-Hükümet gidi kadın

-Tahta gibi kadın

-Bakire kadın

-Zarlı ama bakire olmayan kadın

-Beyni zarlı kadın

Gibi kategorizasyondan uzak durmak lazım.

Benim kategorizasyonum dörte ayrılır;

-Güzel ama aptal kadın.

-Çirkin ama zeki kadın.

-Güzel ama zeki kadın.

-Çirkin ama aptal kadın.

Kategorizasyonu azalttığımız zaman, idealize etme özelliği de kendi kendine azalacaktır zaten. 1. ve 4. seçenekte ki kadınlar zaten baştan kaybediyor. Bu da benim idealizasyonum ama bakın fazla şey istemiyorum. Zar istemedim, aşırı güzellik istemedim, taş gibig*tistemedim afedersiniz sadece beyin yerine sıradan bir et parçası olmasın istiyorum... Beyni olsun kafası çalışsın istiyorum. Bu da çok hayalci ve abartı bir istek değil benim nezdimde. İnsan akıllı bir varlıktır sonuçta. Güzel olursa ne ala... Güzel de isterim tabi. (soruyu anlamadıysam kusura bakmayın...)

1|0
    0|3
    • Totonuzdan kelime uyduruyorsunuz hiç bir haltada benzemiyor yerine kullanabileceğin daha düzgün kelimeler yok mu ne o öyle kategorizasyon. yok kanalizasyon.

• E elbette o kelimenin anlamına göre konuşacağım... :))) İdealizasyon = Fikirsel sınıflandırmaya tabi tutmak. Erkeklerin ideallerinde ki fiziksel güzelliği olan kadın sınıflandırılması neden deseydin anlardım. Neyse çokta önemli değil. Konuya dönersek. Bu sorunun cevabı yukarda işte...

Kişi kendine uyumlu birini yani ideallerine uygun birini arıyor. Bunun içinde genel olarak şart koştuğu şey, senin güncelleme de dediğin gibi güzellik, fiziksel. İşte bu sırada araya sınıflandırma yolu giriyor.:)

• Bende diyorum ki... Tamam haklısın, fakat idealize etmeyi kökten kesersek, bu sefer insanlar fikir birliğini sağlayamadığı için tamamen mutsuz olurlar. İdealize bokunu çıkarmadan yapıldığı vakit kötü değildir. Kendi kafa yapına uygun birini bulmaktır. Dediğim sadece bu. Aşırı idealizasyonu bende sevmiyorum ki... Ta en başında yazmışım.

• Biz Tüketici bir toplumuz, bütün kaynakları kurutuyoruz, yurt dışından ithal ediyoruz, duygularımızda böyle. doyumsuzluk var

0|0
    0|0
  • sanki kadınlar böyle değil. bizden birer ken bebek yaratmaya çalışmıyorsunuz sanki.

0|1
    0|0
    • iki tarafın da aynı bokun laciverdi olması sorunumuzu çözmüyor ne yazık ki ben bu sorumda erkeklere değindim diğer soruda başkası kadınlara değinir.

• ilk mantık ideal bir kadın aramak değil midir? buna dayanarak çoğu kadını idealize edilnmiş şekilde algılarız..hayalimiz odur çünkü..bütün istediklerimiz onda vardır..ve bu da ister istemez değdin gibi ilişkiye yansıyor..haa iyi ha kötü..kimisi için ideal kadın sıfatına denk geleni buluyor kimisi için alakası olmayan bamaşka biri oluyor..bu kötünün sonuçu olarak sana tüketim çılgınlığı geliyor..

0|0
    0|0
    • sana göre öyleyse bilemem.aramak bi kere başlı başına saçma bişeydir.

• hayalimde bi insan tipi yok.ne gelirse artık onu yaşıyorum.çok daha eğlenceli çok daha şaşırtıyor böylesi beni.

• :) o zaman tartışmanın bir anlamı yok

• Siz Bayanlar Farklı Mısınız ?

A Pardın Sizin İdealize Ölçütünüz Paraydı Pardon -.-

0|1
    0|0
  • aynısından siz yapmıyo musunuz?

0|0
    0|0
  • bu sadece erkek için değil bayalarda aynı şeyi yapıyor belkide bırakmak istemiyordur hani kafadaki profille uymazsa ya bırakır yada o porfile uydurmaya çalışır...

0|0
    0|0
  • Bayanlar da daha önde bu iş..

0|1
    0|0
  • Sanırım bu konuda kadınlar erkeklerden daha üstün :S

0|1
    0|0
  • idealize derken kendine göre şekillendiriyo bunu mu söylemek istedin ?

0|0
    0|0
  • İdealize ne ki?

0|0
    0|0
  • hızlı tüketiciyim:)

0|0
    1|0
  • Bunu sadece erkekler için değil de, kadınlar için de sorsan iyi olurdu bence.Ayırca her erkek aynı değil, idealize ettiğim birisi olsa idi, şu an dışarıda onu arıyor olurdum.

0|0
    0|0
  • hayatlarını şekillendiriyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Genel olarak ideal bir kadın vardır.Şahsi olarak ideal kadınlar vardır.

Kadınlar bir çiçektir.Çiçekler su ister emek ister.Para ister,Audi 3 ister.Say say bitmez.Şimdiden yoruldum.:):))

0|1
    1|0
  • Bunu kadınlar da yapıyor bence:/

0|0
    0|0
Yükleniyor...