Başkalarının hakkınızda söylediklerini "ne kadar" önemsersin?

Şu kadar?

Bu kadar?

Hiç kadar?

Ne kadar?...

Güncellemeler:
Verdiğiniz cevaplar için teşekkürler...

0|0
53|62

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 61

• Eskiden önemsiyordum ama başkalarının sözleri hayatları etkilemeye başladığını görünce yani bayağı bir zaman önce farkettim şimdi o sözler söyleniyormuş söylenmiyormuş hiiiiiiiiiç umrumdaaaaaaaaaaaaaa bileeee değil.Aslında buraya konuyla ilgili bir kısa hikaye de DERLER DERLER...

Çok hızlı yaşarsın, yavaş git derler.

Yavaş yaşarsın, ölü gibisin derler.

Orta halli yaşarsın, monotonsun derler.

Gülersin, ne gülüyo bu deli gibi derler.

Ağlarsın, bunalım derler.

Susar dinlersin,dilini mi yuttun derler.

Konuşursun, sus bi artık derler.

Çalışırsın, amele derler.

Yatarsın, beleşçi derler.

Kısacası derler de derler...

İnsanı candan ederler sonra anlarsınki gelmiyor artık geriye geçen günler.

Ona buna kulak vermeye bir son ver,

yoksa onun bunun lafına baktı böyle oldu derler

0|2
    0|0
  • Dış görünüşümle söylenenlerin hiçbirine aldırmamakla birlikte, diğer konularda değer verdiğim insanlaın söylediklerini mantık ve akıl süzgecinden geçirir ve haklı olduklarına karar verirsem gerekli gördüğüm yere kanalize etmeye çalışırım. Tabii istisnai prensipler dışında. Zaten değer vermediğim adama da görüşleri ve düşünceleri itibariyle değer vermediğim için tınlamam hiç.

0|0
    0|0
  • Eleştiren kişiye göre değişir.

Eleştiren değer verdiğim biri ise dinlerim.

Değer vermediğim biri ise sallamam, acımam, ezerim :D

0|0
    0|0
  • çokta fifi,küçümseyeni kıçımsarım:D

2|0
    0|0

• “Suskunluğum asaletimdendir

Her lafa verilecek bir cevabım var.

Lakin bir lafa bakarım laf mı diye.

Bir de söyleyene bakarım adam mı diye?”

1|0
    0|0
  • Önce düşünür acaba dogru diye bir bakarım kendime..

Baktım haksız yere söylüyor ozaman HİÇ kadar önemserim. Haklıysa SONUNA kadar

1|0
    0|0
  • çok önemserim.

çünkü insan kensini dışardan göremiyor.

belki ukalayım ve farkında degilim..

0|0
    0|0
  • az çok az umrumda olur benim hakkımda konuşacak adam önce kendisi kusursuz olmalı ondan sonra konuşmalı... aksi taktirde itin poposundaki yerini alır

0|0
    0|0
  • Çok önemserim ama hiç takmam... Duygusal durumumu değiştirmez yani ama değerlendiririm dikkate alırım.

0|0
    0|0
  • İnsanların Agzı torba olsaydı Buzerdık Ama Insanlar Dedıkoduya Acık Kamu Alanı Gıbıdırler.. Herkes konusur Bırbırının hakkından Onemlı Olan Onların sevıyesıne Dusmeyıp o Kısıyı Soledıklerıne pısman etmektır.. KAvga etmekmı dıyorum.. Hayır tabıkıde uslubumuzla Adamlıgımızla Tabıkıde... o Yuzden Ben Hıc Onemsemıyorum.. Sadece Aılemden duydugumda On Yargılı Oluyorumm O kadar..

0|0
    0|0
  • Ben çoookk takıyorum ve bundan kurtulmaya çalışıyorum söylenenler aklıma geldikçe moralim falan bozuluyo inş bundan kurtulurum :)

0|0
    0|0
  • kişiden kişiye göre değişir uyuz olduğum biriyse kafama takmam ama zevk olsun diye döverim dövülmüycek biriyse hiç uğraşmam kendime yakın sandığım biriyse eğer kafaya takarım muhabbet biter kahpe olan yol alır

0|0
    0|0
  • Sen ne kadar önemsenmek istiyorsan, o kadar önemsemen lazım. :))

0|0
    0|0
  • hic kadar. viz gelir tiriz gider. :) dersem yalan olur ya :( niye boyle soyledi diye dert yaparim sonra baskasina sorar onay alirim icimi rahatlatana kadar dogru cevabi alana kadar sorarim gerekirse sonra rhatlarimm

0|1
    0|0
    • haddinden fazla takıyosun ama sende .

• istediğin cevabı alamazsan, takıntılkı mı yaşarsın:)

Kendini biliyorsan takmamalısın.

• bilemedim gelmeyin ustume :) haha tanisaniz nasil gamsiz oldugumu goreceksiniz de :p bende insanim ya :( arada takiliyo

• Değer verdiğim kişilerin yorumlarını önemserim.

0|0
    0|0
  • Başkaları kim? Mesela hoşlandığım bir kadınsa önemli elbette. Veya sevdiğim birileriyse.. Ama sıradan birileriyse Pek iplemem...

0|0
    0|0
  • Tanı Veyahut Tanıma..Önemli

0|0
    0|0
  • Kim ne demiş ona bağlı...yakın çevremdeki 4-5 kişi hariç kimseyi tınmam...Hoş yiyiyorsa biri bişi desin..( yani haksız yere, çamur atmaca filan gibi durumlarda...iliğini boşaltırım alim allah)...

0|0
    0|0
  • çok net ifade ediyorum,hakkımdaki düşüncelerini gelip yüzüme söyleyemeyenler ne düşünürlerse düşünsünler umurumda olmaz...

1|0
    0|0
  • asla umursamam. hayat benim, başkalarına göre yaşamayacağım tabiki de.

0|0
    0|0
  • söyledıgıne baglı hemde cokkk baglı bu senın kaderıne yon verebılır cunku

0|0
    0|0
  • söyleyen kişiyi önemsediğim kadar :)

0|0
    0|0
  • sağır kurba hikayesi geldi aklıma ben sağır olmayı tercih ediyorum =)

0|0
    0|0
  • kimin söylediğine bağlı.

0|0
    0|0
  • umrumda olmaz ben kendime bakarım.

1|1
    0|0
  • hakkımda söyledikleri şeyleri önemsediğim insanlar var, evet. bazen önemsemiş gibi yapıyorum o ayrı : )

0|0
    0|0
  • önemserim. değer verdiğim birisiyse takarım herhangi birisiyse güler geçerim içimden...

0|0
    0|0
  • çok takarım kötü konuşana genelde düşman olurum.yakaladığım ilk fırsatta onu yerden yere vururum reil ederim asla acımam.o beni yakalayabilir o beni vursun.adilimdir.olayı savaşa dönüştürürüm

0|0
    0|0
  • söylediği olumsuz birşeyse ve içime kurt düşürdüyse söyleyen fark etmez.. durum değerlendirmesi yaparım.

olumlu birşeyse mümkünse benim haberim olmasın..şımarıp kendimi kaybedebilirim buda benim için kötü olur.

0|0
    0|0
  • söyleyen adama bağlı her insanın dediği şey önem taşımaz benim için birde söylediği konu mesela görünüşümse takmam düşüncelerim ve davranışlarım ise konu düşündürür beni

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    31

Kızlar Ne Diyor 53

• Bu saatten sonra bu yaştan sonra artık arkamdan konuşan tam isabet ettikleri yere konuşurlar yani arkama.

0|0
    0|0
  • Ben önemserim açıkçası. Ama tabi belli kriterlerim var elbette her söylenen kötü şeye oturup hemen karaları bağlamam, her söylenen güzel şeye de hemen havalara uçmam. Söyleyen kim önce ona bakarım. Fikirlerine ne kadar önem veriyorum o kişinin doğruluğuna ve yapıcılığına ne kadar inanıyorum? İkincisi kötü bişeyse söylenen yanlış anlaşma var mı onu anlamaya düzeltmeye çalışırım. Hakkımda bilgisi olmadan fikri olanlara hiç değinmiyorum kızsamda ciddiye alıp da çok fazla üstünde durmam. Ama olumlu yada olumsuz mutlaka az yada çok da olsa bi ölçer tartar ona göre davranmaya çalışırım. Yok hala bişey değiştiremiyorsam eğer yapacak birşey olmadığını düşünür sallama çay yaparım :)

0|1
    0|0
  • Elalem dediğimiz: akraba, konu komşu tanıdık vs guruhun hakkımda minyonlarca laf etmesi bile beni ırgalamaz..

Zaten yakın gördüklerimin de bana eleştirlerinin amcına yönelik olarak ya kavga çıkarıım ya da dinlerim..

0|0
    0|0
  • Önemsemeyen arkadaşları takdir ettim,çünkü benim öyle bir sorunum var,birisi benim hakkımda kötü birşey söylerse iyiye çevirmek için her yolu deniyorum,bu da yoruyor beni...

0|0
    0|0
  • hiç önemsemem açıkçası

0|0
    0|0
  • söyleyene göre değişir ablacım...

0|0
    0|0
  • Söyleyene göre değişir.

0|0
    0|0
  • kicimi kasiyacak kadar önemsiyorum :D

0|1
    0|0
  • 12lik atış yapmazsa eğer hiç denecek kadar az etkiler. Tanımadıklarım değil de, tanıdıklarımın eleştirileri vurur beni vurursa..

0|0
    0|0
  • İyiliğimi isteyenlerin sözleri bende altın değerindedir.

0|0
    0|0
  • Eğer derğer verip sevdiğim biriyse söylediklerini önemserim,kafaya takarım.Ama beni tam anlamıyla tanımayan,sırf laf olsun diye birşeyler söyleyen biriyse takmam.

0|0
    0|0
  • Çok önemserim

0|0
    0|0
  • Verdiğim değere bağlı... Benim hakkımda söylüyorsa düşündürür.

Ama yaşadıklarımla ilgili söylüyorlarsa kimse kim... Umrumda olmaz. Hayat benim...

0|0
    0|0
  • fazla öenmserim

0|0
    0|0
  • Başkalarının sözlerini ne kadar değer veriyorsam o kişiye o kadar önemserim.

0|0
    0|0
  • eskiden çok önemserdim, artık önemsemiyorum..

0|0
    0|0
  • samimi olmadıklarım için hiç, samimi olduklarımın sözlerine de kendim kani olduğum kadar

0|0
    0|0
  • Eskiden umursardim, simdi hic takmiyom vallah. Kötü konusan, ya cekemiyodur yada anlasamiyozdur.

0|0
    0|0
  • Sana ne. Ona ne. Bana ne. Kime ne. Genelde verdiğim cevaplar bunlar olur.

0|0
    0|0
  • ehh biraz ama başkaları benim hakkımda konuşuyorsa muhahkkaki bende biraz sorun varki o yüzden konuşuyolar diye kendimi eleştiririm..

0|0
    0|0
  • once lafa bakarim laf mi diye, sonra soyleyene bakarim adam mi diye

0|0
    0|0
  • hiç takmam:) kul hakkı diye bişey var günahlarımı yüklenirler=)

0|0
    0|0
  • Kim olduğu önemli.. Hayatımı paylaştığım biri olmalı ki değer veriyim.. Değilse pek bir ehemmiyeti yoktur..

0|0
    0|0
  • Hiiiç.

kimsenin ne düşündüqü umrumda deqil

kendim için yasıyorum .

kimsenin yorum yapmaya hakkı yok :):)

sevmek zorunda deqiller ama saygı duymaya mecburlar yoksa hııır cıkar :):)

konu kapanmıstır :P

0|0
    0|0
  • hiç önemsemem

0|0
    1|0
  • hic

0|0
    0|0
  • gereğinden fazla önemsedim hep sanırım.

0|0
    0|0
  • Çok takıyorum :(

0|0
    0|0
  • Eleştiriyse kabul önemserim değerlendirim ama saldırma amaçlı hiç bişeyi zerre kadar önemsemem

0|0
    0|0
  • Söyleyen kişiye göre değişir. Yakınlarımdan bir söylem varsa dikkate alırım.

0|0
    0|0
    • Söyleyen beş para etmez biri olsa da söylediği doğruysa ona çaktırmasan da hatanı düzeltmeyi seçmez misin?

• Ben örnek vermiştim. Söylenen sözde doğruluk payı varsa dikkate alırım.

• Kızlar Devam
    23
Yükleniyor...