Beğendiğiniz kitaplardan alıntıları paylaşır mısınız?

" Ben zengin çocuklarının patinaj çekerek parlak renkli elbiseler giymiş kızları götürmelerini izlerken, o beni onların elit havası belki bana da bulaşır düşüncesiyle yollamıştı beni o liseye. Yoksulların genellikle yoksul kaldıklarını öğrenmiştim oysa. Zenginlerin yoksullardan gelen pis kokuyu aldıklarını, bunu biraz da eğlenceli bulmayı öğrendiklerini. Gülmek zorundaydılar, çok korkunç olurdu yoksa. Bu şekilde davranmayı öğrenmişlerdi. Asırların deneyimine sahiptiler.

Kahkahalar atan çocukların parlak arabalarına bindikleri için asla affetmeyeceğim o kızları. Ellerinde değildi tabii ki, ama yine de belki diye düşünüyor insan... Ama hayır belkiler falan yoktu. Varlıklı olmak zafer demekti ve zafer tek gerçekti.

Hangi kadın bulaşıkçıyla yaşamayı seçer? "

" Biz böyleydik, başka türlü olmak istemiyorduk. "

Bunlar şu an da aklıma gelen bir kitaptan alınan iki alıntı...

Hadi şimdi sıra sizde ;)

0|0
12|6

En İyi Kız Görüşü

• "Tükürür gibi bir hayat yaşıyorum. tiksinerek,istemeyerek, ıkınır gibi, ittirir gibi, zorlayarak. kıvamı yok, orta yolu yok. hep yerin dibinde gibi, çırpındıkça batmak gibi. boşluğa doğru ne kendimi salabiliyorum ne de bulunduğum kuyunun içerisine razı olup tamah ediyorum."

"aşk ilk günkü gibi kalabilir, heyecan da öyle. aylar da geçse, yıllar da geçse. hayat, insana bıkkınlık verecek kadar uzun değildir."

"sevginin kesintisiz bir şey olduğuna inanmıyordum. sevgi doğuyordu. sonra bir gün ölüyordu. ölünce hiç doğmamış gibi oluyordu."

"insan hiç tatmamışsa, keder için de dua eder. kendinden bile gizler ama her insan bir kere mahvolmak ister. bakmayın kimse bir cennet dilemez, herkes yana yakıla kendi cehennemini görmek ister. "

"yaşamında, en çok yakınlaşma isteği duyacağın kişiler, senden uzaklaşma gereksinimini en çok duyan kişiler olacaklar."

"doğumunuz, hayatınız boyunca düzeltmeye çalışacağınız bir hatadır."

"güzellik, başlı başına bir faşizmdi; dünyanın en adaletsiz dağıtılan şeylerinden biriydi."

Not: Arşivim var...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bir insana ilk defa kendimden bahsettiğim için bütün çıplaklığımla, hiç bir şeyi ört bas etmeden görünmek istiyordum. Ona yalan söylememek, kendimi tahrif etmemek, hiç bir şeyi değiştirmemek için o kadar gayret sarf ediyor, hatta bu gayrette bazen ileri giderek kendi aleyhimdeki noktaları o kadar tebaruz ediyordum ki bu suretle yine hakikatten ayrılmış oluyordum."

Kürk Mantolu Madonna

0|2
    0|0
  • Okuduğum kitapları anlatabilecek şekilde aklımda tutmuyorum; fakat kodluyorum bazı resimlere veya renklere göre.

0|1
    0|0
  • biliyorum ki öfke geçiyor. bambaşka hallere bürünüyor duygular. bir zamanlar uğruna ölürüm sandığım kişiler, olaylar, önemler, utançları başka bir şeye dönüşüyor... Unutmak üzerine kurulu insan sistemi. biraz susabilmeyi bilmek gerektiğini anladım. kelimeler çok keskin, çok acıtıcıdırlar ve kan döker. bense beni şaşırtacak kadar dövüşcü olup ortalığı kan gölüne çevirebilirim. ucundan kıyısından ağzımdan çıkanların tesirini gördüğümden bu yana bunu çok tercih etmiyorum. susulmuş, söylenmemiş çok şeyim var ömrüm boyunca. oysa ne çok anlatıyor gibiyim... her zaman frene bastım. giderek daha çok basıyorum ve daha çok yoruluyorum. arkamda yaralı bırakmak istemiyorum. çünkü biliyorum yaralı insan tehlikelidir.

0|1
    0|0
  • ''Önce fermanı en azından on kere ve aynı dikkatle okudu (Kurallara bağlı olan devlet adamları ve paşalarda görülen bir özellik). Okuduğu fermanı gösterişli bir edayla öpüp başına koydu (Hala çevresinde etki bırakmayı düşünebilenlerde görülen ve Kara Ömer'in budalaca buldugu bir tepki). Kur'an okumak, namaz kılmak istedigini söyledi (Vakit kazanmak isteyenlerde ve gercekten inananlarda görülen bir özellik). Namazını kıldıktan sonra, üzerindeki kıymetli taşları, takıları, celladına kalmasın diye adamlarına dagıttı (Dünyaya sıkı sıkı baglı olanlar ve celladına kin duyabilecek kadar yüzeysel olanlarda görülebilecek bir tepki) ve bu tepkilerin bir ya da birkacını degil, ama hepsini gösterenlerin cogu gibi boynuna kement gecirilmeden önce, küfürler ederek bogusmaya da kalktı.''

30 yıldır cellat olan Kara Ömer'in son kurbanını anlatısı.

Ben Bir Ağacım/Orhan Pamuk

0|1
    0|0
  • Evet paylaşırım çok hoşuma gider.

0|1
    0|1
  • " Bizi seç. Hayatı seç... Çamaşır makinesini seç, araba seç, bir kanepeye oturup ağzına berbat şeyler tıkıştırarak beyin uyuşturucu ve ruh çökertici aptal televizyon programlarını izlemeyi seç. Bir huzur evinde üzerine sıçıp işeyerek çürümeyi, bencil ve kafayı yemiş çocukların için bir utanç kaynağı olmayı seç. Hayatı seç.

İyi de ben hayatı seçmemeyi seçiyorum. "

0|1
    0|0
  • numara yaptiginiz sürece aglamanin kötü bir yani yoktur.

c. palahniuk

0|1
    0|0
  • Çok yapmam

Yapmayı sevmem

Ama kitap severim

0|2
    0|0
  • "beni öldürmeyen acı güçlendirir"

"ölümün bize yapacağı en büyük iyilik bir daha ölmeyecek olmamızdır"

0|1
    0|0
  • Ne zaman unuttun sevmeyi beni ?

Kaç aşk geçti üzerimizden ...

Sevdinmi benden sonra yoksa ?

Kandırdınmı kendini ?

Ahmet Batman \ Soğuk Kahve

0|1
    0|0
  • Erkekleri baştan çıkarmanın yolu onun isteklerini yerine getirmekten ve sınırsız olmaktan geçer.eğer onu yatağa atmak istiyorsanız ona cilveli sözler kullanıp kendinizi geri çekin .

0|1
    2|2

Erkekler Ne Diyor 6

• şibumi

o kadar dogru bir soz ki, cesaretle soylenmesine gerek yok...

o kadar dokunakli bir olay ki, guzel olmasina gerek yok...

o kadar gercek ki, sahici olmasina gerek yok...

bilgiden cok anlayis...

ifade dolu bir sessizlik...

kendini kanitlama geregi duymayan alcakgonulluluk...

anarşi

Gerektiğinden daha çok miktarlarda üretilen tek bir mal vardır: Devlet bütçesinden geçinenler ama ekonomi politik derslerinde bu metanın adı anılmaz. Oysa ki metanın tüm özelliklerine fazlasıyla sahiptir, çünkü bunlar en fazla verene satarlar kendilerini.

0|1
    0|0
  • link

En sonra ölüm kızı onun eline bir sağrak sundu. Kür Şad bu acı sağrağı gözünü kırpmadan içti. Atının yelesine kapandı. Başını dayadı. Sağ elinde kılıç hâlâ sımsıkı duruyor, sol eli sarkıyordu.

Kür Şad ölmüş, fakat attan düşmemişti.

Ölmüş, fakat yenilmemişti...

0|1
    0|0
  • dogustan beri sakat olupta hicbiryerin tutmuyorsa sol ayaginla resim cizip buyuk bir çığır acmissan sakat olmayan bir insandada mutlusun demektir..selametle

0|1
    0|0
  • "Birkaç yumruk yiyip camdan yapılma olmadığınızı anladığınızda , sınırlarınızı zorlamadan yaşadığınızı hissedemezsiniz"

"Kendime bir put yaptım tahtada , boş zamanlarımda tapıyorum"

0|1
    0|0
  • "İnsan doğası gereği zora düşmedikçe, yeteneklerini sonuna kadar kullanmaz." Sun Tzu

1|1
    0|0
  • Her an her şey olabilir 'Olasılıksız'

0|1
    0|0
Yükleniyor...