Irk, zekayı etkiliyor

İsveç ve Polonya bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre:

Beyaz teni oluşturan DNA grupları (DNA dan farklı, DNA ların çok sayıda birleşmesi sonucu meydana gelen anlamı olan birimler), zekaya pozitif etki sağlıyor.

En zenci insanların bulunduğu Kuzey-Batı Afrika ülkelerinin zeka ortalaması 75 civarı.

Germen, İskandinav ve Anglosaksonlar'ın ise 90a yakındır. Çok fazla fark olmasa bile, bu gündelik hayatta bir çok şeyi değiştirmekte.

____

Ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
İsviçre ile İsveç aynı ülke değil. O yüzden ''İsviçreli bilim adamları'' demeyin :)

0|0
12|14

En İyi Erkek Görüşü

• Bunlar tümüyle doğrudur.

Bir kaç yıl önce bir "bağımsız" statüsündeki bir kitaptan okumuştum.

Sen de oradan okudun sanırsam?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• fiziksel görünümün zeka ile ilintili olduğu neredeyse tüm bilim adamları tarafından kabul edilen bir olgu. çevresel ve kültürel faktörlerin de biraz etkisi var fakat beyaz ırk biraz daha zeki olabilir, bu mantıklı çünkü doğada daha baskın bir konumda kendini göstermekte.

1|0
    0|0
  • Zekayı etkileyen faktörler çokludur, bir kaç seçenekle anlatılamaz veya ölçülemez. Eğer beyaz tenliler daha zeki oluyorsa, bugün Uzakdoğu insanı hem sarı hemde esmer tenlidir ama zeka denince bu çekik gözlülerden herkes çekinir.

Üstün zekayı oluşturan 3 etmen vardır,

1. Zihinsel ve Bedensel Altyapı,

2. Duygusal Yöneylem ve Farkındalık,

3. Ruhsal Kuvvet ve Dayanıklılık.

Bu maddelerin aynı(yakın da olabilir) orantıya sahip olarak bileşimi gerçek zekayı ortaya çıkarır. Eğer oranlar farklılaşırsa insan düzensiz ve dengesiz davranmaya başlar.

Örneğin;

"A" kişisi;

1. 80 birim,

2. 85 birim,

3. 70 birim donanımı olan kişi dengeli ve düzeyli birey olarak istikrarlı zekaya sahiptir.

"B" kişisi;

1. 90 birim,

2. 100 birim,

3. 85 birim donanımı olan kişi dengeli ve düzeyli birey olarak istikrarlı zekaya sahip olduğu gibi "A" kişisinden de daha zekidir.

"C" kişisi;

1. 100 birim,

2. 50 birim,

3. 65 birim donanımı olan kişi dengeli ve düzeyli olma problemi vardır ve bu kişi zeka konusunda maalesef sorunludur. "A" ve "B" kişisinden daha aşağıda zeka düzeyi vardır.

Saygılarımla...

0|0
    0|0
    • uzak dogu insanından kastın ne olduguna baglı benim japon arkadaslarım bembeyaz tenli

• hayır sacma degil mantıklı ama ilk destek cümlen yanlıs dedim zaten diyerini mantıklı buldum hem iq testlerine bile güvenmem ben

• Birazdan dayak yeme ihtimalimi düşünüyorum, zeka konusunda size karşı geldiğimi zekamla analiz etmemden dolayı. :)

• zeka nedir?kurnazlik nedir? prensip ya da ahlak zeka dedigimiz seyde olmalimidir, yoksa kiymeti harbiyesi varmidir,yasam bicimi,yasam standardi,beslenme etkenmidir,bu tür arastirmalar bence cokta gercekci degil,bir yüzdeye tekabülü mulak vardir ama kesin yargilar icin kisir kaliyor bence.

0|0
    0|0
  • Onun bunun irkinin irdeleyecegine gitde kendi milletinin tarihini oku.

2|0
    1|0
  • Kafa taşcı zihniyet bence yanılıyor. Ölçe araçlarını değiştirirsen sonuç tam terside çıkabilir.

0|1
    0|0
  • Gene isveç bilim adamları ...

İsveçli bilim adamlarının araştırmalarına göre en çok isveçli bilim adamları araştırma yapıyormuş ..

0|0
    1|0
  • Bir kore genci bir japon geci değil tabi benim gencim.. dsad sa

0|0
    0|0
  • Betülcüm bu konuyu daha önce araştırmıştım. En iyi kaynağı bu sitede bulmuştum. Paylaşmak isterim bu konuda bilginiz zenginleşsin.

link

0|0
    0|0
    • Finlandiya götürüyor. Elflerin diyarı :D

• Rica ederim.

• Senin linki biliyorum kardeş.

O IQ seviyeleri yalnızca reşit olan ve 60 yaşın altında olan insanları kaide alıyor.

Ama benim bahsettiğim genel yaş ortalaması dahilinde ;)

• zekayı sadece birilerinin üstünden para kazanmak için kullanıyorsunuz zaten. aptal et parçaları

0|0
    1|0
  • Bu kadar zeki bir ırkın dünyadaki hemen hemen tüm savaşları çıkarmış olması ne kadar ironik değil mi?

1|0
    0|0
  • Saçma herkes aynı soydan değilmi birtek diziliş farkı yok mu ver afrikadaki çocuğada isviçredekinde olan ilgi ve eğitimi bak nasıl eşit oluyor =P

0|0
    0|0
  • İsveçli bilim adamları dediyse doğrudur.

0|0
    0|0
  • ırkım neyi etkilemiş ki? bilemedim ya?

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Belli zaten genelde beyazlar daha zeki :)

1|0
    0|0
  • 90 ıq fazla mıymış :O Zaten aşırı zeki olduğumu biliyordum; negzel ispatlamışlar.

0|0
    0|0
  • irkci soluk benizliler mi yapmis testi.

0|1
    0|0
    • Onu bilmemde. Kuzeye gidildikçe IQ ve okur yazar oranı artıyor. Bizim Türkler ve Kürtler her zamanki en altlarda :)

• Yahudi katliamı işe yaramıs desene Almanların. :))

1|0
    0|0
    • Hangi açıdan?

• Germenler Almanlar degil mi? Hitler yahudilerden ülkeyi ayıklayıp saf germen ırkını olusturmak istiyordu. Hatta o ara sadece yahudileri degil, kuvvetli görmedigi Almanları da katletmiş. Yanlıssam düzelt. Espri yapmıstım yani. 90 olduguna göre amacına ulasmıs.

• Gerizeka değilmişim:D

Son cevabıda vermiş oldum yeni hesapta görüşmek üzere aszxa

1|0
    1|0
  • o zaman dunyanın en zekilerinden biri olmam gerek :) ama ortalama bir zekam var galiba

1|0
    0|0
  • Kimse isviçreli bilim adami dememiski "isveçli bilim adami" demis ?

1|0
    0|0
  • Can skıntıısndan habıre araştırma yapıp bı tarfaların dan bırşey çıkartıyorlar:D

1|0
    0|0
  • hımm bu herkezde aynı değildir ama objektif bir anket mi bide orası var..?

0|0
    0|0
  • Bilemiyorum.

Olabilir.

0|0
    1|0
  • Beyaz halklar hep ustundur

0|0
    0|0
  • Doğru betül :)

0|0
    0|0