Kaçınız ileride çocuk sahibi olmak istiyor?

Bu günlerde pek çok insan çocuk sahibi olmanın zorluklarından bahsediyor haklıda sayılabilecek yönleri var ben her insanın elbet bir gün bir evlat sahibi olmak isteyebileceğini düşünüyorum.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? İleride çocuk veya çocuklarınız olsun istermisiniz istiyormusunuz?

0|0
36|28

En İyi Kız Görüşü

• Her insan cocuk sahip olmayi dusunmez , cunku cocuk sevgisi ve sabri herkeze gore degildir . tipki insan nasil dinini farkli seciyorsa yolunu da o derece secer. ornegin evlenmezse cocuk sahibi olamaz, 2. bir secenek te evlense bile cocuk sahibi olamaz cunku Allah nasip etmedigi seyi kimse gerceklestiremez. Nice insanlar vardir ki, yillardir cocuk ozlemiyle yanip kavri\uluyorlar kimilerin yuvasi yikilmis cocuk olmadigi icin kimileri ise hala umutludur . Oysa ne guzeldir umutlu olmak , hayata gulumseyen gozluklerle bakmak.

Bence cocuk sahip olmak hicbiseye engel degildir, evt biraz masraf olur ama cocuk kokusu cennet kokusudur bunu unutmayalim arkadaslar ! Cocuk sevgisi apayridir ilerde buyuyup okula gitmesini, "offff anne yine mi okul , baba ne zmn maca gitcez demesi "bunlar herkezin hayalinde olmayabilir ama icinde vicdan ve merhamet olan insanlar cocuk sevgisini anlayan insanlardir . okul cagndan sonra kiz isteme , sozlenme, nisanlanma , nikahti dugundu hayat akip gecer sonrada torun sevmeyi kim istemez ki... yaslanmak kotudur ama insanin kendi cocugu olmayinca ve insan anatomisi oyle gelistirilmedigi icin her cani istediginde cocuk yapamaz hele ki menapoza girmis bir kadin icin bu nerdeyse imkansizdir . tabi yine de Allahin takdiri olur mu olur hersey olabilir . bayramlarda , ozel gunlerde bir araya kocamana kalabalik bir aile beraberinde o guzel ve ozel gunu kutlamayi kim hayalini kurmaz ki...

Iyi dusunun arkadaslar hayatta hersey kariyer degildir , mal , mulk degildir. kariyer bir gun biter , ama evlat sevgisi olene kadar surer .oluncede arkanizdan Fatihalar gondericek evlatlar olmali ki , dunyayi sadece seytanlarin eline brakmamak gerek .

Yeni dogumus bebegin zaten rizkini Allah veriyor , gerisi anne - babaya kalmis bisey cocugu/ cocuklarini nasil yetistiriceklerine baglidir .

Evlat sevgisi ne guzeldir !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• Ben mesela cok istiyorum

Benden sevdigimden bir parca o bir mucize aslinda yoktsn var oluyi rabbim var ediyo

Minicik elleri olsun pamuk gibi bembeyaz teni olsun kocaman gozleri olsun

Benim olsun kim istemezki canindan bir parca evladi olsun

Ben cok isterdim

0|0
    0|0
  • elbette ama sadece bir tane istiyorum dünya gittikçe kötüleşiyor bu dünyaya birden fazla cocuk getrmek istemiorum

0|0
    0|0
  • tabi ki herkes çocuğu olsun ister ama ben çocuk doğurmanın bencilce olduğunu düşünüyorum. Soruyorum kendime dünya güzel bir yer mi? Memnun musun geldiğine diye.. Cevabım hayır. Öyleyse? Ortada bir sürü bakıma muhtaç çocuk varken ne diye haksızlık ediyim ki doğmamış çocuğuma da.

0|0
    0|0
  • Her çocuk kendi rızkı ve nasibi ile gelirmiş dünyaya... Ben bir değil birden fazla cocuk sahibi olmak istiyorum.

0|0
    0|0
  • 11 çocuk istiyorum <3

0|0
    0|0
  • 2-3 inşallahh :)

ama hiç çocuk istemeynleri anlamıyorum :(

insan hiç mi anneliği babalığın nasıl bir duygu olduğunu merak etmez :/

0|0
    0|0
  • Evet zor.. Gercekten egetim, iyi anne olmak, nebiliyim zor birde dogumdan sonra sikintilar sisme catlak agri..biraz korksamda bu tur seyler icin.. Sonucta cocuk bir askin meyvesidir Allahin emanetidir ve ben cocuklari cok severim yani ins ilk once hayirli bir es bularak sonrada hayirli evletlar isterim

0|0
    0|0
  • 3 5 tane yapacaklara sesleniyorum sakın hee bakacağın kadar hakkına girme o çocuğun.hiç yapmayacaklar da en azından 1 tane yap bari nufusta gerilemeye girmeyelim.

0|0
    0|0
  • kesinlikte isterim ben, hatta sözlümde ayni fikirdeyiz, insallah 2 tane olur diyoruz

0|0
    0|0
  • 2 tane yeter Fazlası zarar.

0|0
    0|0
  • :) evli ve 2 kız çocuk sahibi olarak diyorum ki; Allah herkese evlat sahibi olmayı tattırsın

0|1
    0|0
  • 2 çocuk istiyorum tabi eşimde isterse..inşallah çok tatlı çocuklarım olur :) çocuk çok önemli benim için onu en güzel şekilde yetiştirmek isterim elimden ne gelirse yaparım

0|0
    0|0
    • Her kadın anne doğarmıs sekil a. inşallah iyi bir anne olursun kardes

• Troubleman teşekkür ederim inşallah iyi bir anne olurum gerçekten :)

• Evet, iki çocuğum olsun istiyorum.

0|0
    0|0
  • ben bilmem beyim bilir :)

0|0
    0|0
  • Tek erkek cocuk isterim az koca kafali sari bir cocuk olsun:)saclari sezercik kesimi olcak:-) bide cok şıkk bir bey olcak rengarenk papyonlar alcam ogluma:-)

1|0
    1|0
  • 1 tane yeter.

1|0
    0|0
  • bu güzellik gelecek nesillere de aktarılmalı :D

0|0
    0|0
  • Evet, anne olmayı hak ettiğim olgunluğa eriştiğimde inşallah...

0|0
    0|0
  • kim istemezki anneliği? isterim tabikii

1|0
    0|0
  • 3 tane olsun

0|0
    0|0
  • 1 tane oğlum olsun yeter

0|0
    0|0
  • Ben 1 tane olsun isterim :)

0|0
    0|0
  • üç ya da dört.kaç tane olursa.

babayı ikilemeyi düşünmüyorum yalnız.

0|0
    0|0
  • Ben istiyorummmm :D

0|0
    0|0
  • isterdim şöyle sarı saçlı mavi gözlü kız çocuğu :))

0|0
    0|0
  • ilk işim 1 tane doğurmak olacak zaten ama fazlası değil.. yeterli 1 tane

0|0
    0|0
  • evet isterimm

0|0
    0|0
  • Çok istiyorum. Allah iyi hayırlı bir anne olmayi nasip eder inşallah.

0|0
    0|0
  • İstiyorum..

Ama ya olmazssa diye de düşünmüyor değilim

0|0
    0|0
  • Istiyorum .

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 28

• 2 den fazla olmasın

0|0
    0|0
  • Maddî imkanım yerinde olursa çok çocuk sahibi olmayı isterim şimdi param işim olsa öğrenci iken evlenebilirim o derece seviyorum çocukları :)

0|0
    0|0
  • belirli bir sayı yok aklımda tamamen eşime bağlı

0|0
    0|0
  • 25 yaşlarında evlenip 5 sene sonra bir çocuk yapıp çocuk 6-7 yaşına geldiğinde de bir çocuk sonra yok. :D

evlendiğimde eşimle tatillere gitmeyi planlıyorum ilk 5 sene çocuk doğduğunda bunlar zor olacağı için 5-6 sene sonra bir minik daha. :)

0|0
    0|0
  • bunu her anne baba ister. istmeyen yoktur. doğal yollarla çocuk sahibi olamayan, tıbbi yöntemle çocuk sahibi olur.

0|0
    0|0
  • Gerek yok diye düşünüyorum belki evliliğin 10. yılı falan

0|1
    0|0
  • Sen hiç korkulu rüya görme riskim var diye uyumaktan vazgeçtin mi?

İsterim elbette..

0|0
    0|0
  • @tozpembe arkadaşa katılıyorum ama minik bir prensesim olsunda isterim :)

0|0
    0|0
  • eşimin düşüncesi nasıl olur bilmiyorum ama 2 tane çocuğum olmasını isterim

0|0
    0|0
  • 1,8 tane yeterli.

0|0
    0|0
  • 10 tane :))))

0|0
    0|0
  • İlk 2 3 sene istemem gezme tozma işine bakarım eşimle :) Ondan sonra 2 veya 3 güzel olur :)

0|0
    0|0
  • bakabileceğim kadar olsun.

0|0
    0|0
  • ben bakabileceğimi, yetiştirebileceğimi düşünürsem 6-7 tane isterim:)

0|0
    0|0
  • çocuk olmadan evliliğin bile anlamı yok.

0|0
    0|0
  • kesinlikle isterim. açıklama bile yapmaya gerek yok. ne varsa eskilerde var demiyo muyuz. Hangimizin bir tane teyzesi var. ? ya da 1 tane dayısı.. bence cok az kişi böyledir.

0|0
    0|0
  • ula olacak tabi soyadımızı namımızı kim devam ettircek:d

0|0
    1|0
  • Ben şu an bile olmak istiyorum. Çocuğunun olması bence hayatının anlamıdır. Başka bu hayatın anlamı neyde bulunabilir ki? Senden bir parça, sevdiğin insanla kesişen bir varlık. Daha ne olsun.

0|0
    0|0
  • eşsiz genetik özelliklerimi taşıyan çocuklar yapıp, dünya kültürüne ve güzelliğine katkı sağlamam lazım. bu önemli göreve yakın zamanda kendimi adamayı düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Bir sürü çocuk sahibi olmak istiyorum :)

0|0
    0|0
  • çok büyük sorumluluk. bir tane olsun adam gibi ilgileneyim okutayım vs vs

0|0
    0|0
  • ben tek çocuktum bu sebeple kardeş ihtiyacı hissettim en az 2 çocuk istiyorum

0|0
    0|0
  • üç çocuğum olmasını istiyorum

0|0
    0|0
  • Ben çok istiyorum ...

0|0
    0|0
  • Şimdilik benden 1 tane dünyaya yeter.

0|0
    0|0
  • ben 5 tane istiyorum ama bu devirde 5 tane doguracak kız nerde arkadaş:)

0|0
    0|0
  • 15-16 tane yapıyım gitsin,

geleceğe yatırım olur, onu bunu aramadan halısaha yapabilirim :D

0|0
    0|0
  • soyumun devam etmesini asla istemiyorum birde kardeşim var onuda ikna etmeye çalışıyorum umarım soyumuz kurur

0|0
    0|0
    • niye köpek soyundan mı geliyorsunuz

• yoo topluma zararı olmayan masum sesiz bir soyumuz var bu yüzden sevmiyorum

Yükleniyor...