Bu bayram kimlerin eksikliğini duyacaksınız?

Kimleri isteseniz de göremeyecek, kimin ruhuna el-fatihalar okuyacaksınız ?

Kimler burnunuzun direğini sızlatan bir özlem olacak ruhunuzda ?

Ve kimlerin uzağındasınız, kimler size uzakta...

Sizin de var mı anısı siyah beyaz resimlerde, kokusu elbise dolaplarında, gülüşü aklınızda kalan bir yakınınız?

Siz de öksüz müsünüz bayram sofralarında ?

Kimleri özleyecek ve kimleri göremeyeceksiniz bu bayramda ?

Güncellemeler:
Güncelleme için affedin. Tüm geçmişlerinize Allah rahmet eylesin geri de kalanlara sabır ihsan eylesin...

Hasretini çektiğiniz her kimse aile, arkadaş, sevgili, eş ve her nerdeyse tez zamanda kavuşun inşallah

0|0
18|20

En İyi Erkek Görüşü

• Bayram arefesinin arefesinde burun sızlatan soruydu, 5*'ı helal-i hoş olsun..

Yarın klasik kabristan ziyareti zamanı.. Paşa paşa babamı da alıp bir saatten uzun sürecek bir ziyaret faslına gireceğiz 2 ayrı mezarlıkta..

Babamın seyrek yakalanan "arkadaşça" sohbeti olacak yine gerçek dünyada bizi bekleyenlerin kabirleri başında. Dualar olacak, dualarımda "Allahım bir dahaki bayramda da bu adam, annem ve diğer sevdiklerim yanımda olsun" cümlesi olacak büyümeyecek bir çocuk cümleleriyle..

Yarına has bir ilkim de olacak.. Benden önce (Bebek sayılacak yaşlarda) doğup vefat eden 4 ağabey ve ablamın 2'sinin kabrine de gideceğim yıllar sonra ilk kez.. Uzak sayılacak bir şehirde..

"Ben geldim" diyeceğim, mutlaka ot bağlamış maddi mekanlarını düzelteceğim, onlarla sohbet edeceğim belki de.. Dönüşte şehitliğe uğrayacağım, kalırsa içimde bir buruk acı kalacak akşama..

Kısacası her bayram gibi klasik yokluklar acıtacak canları..

Başta anne-baba ve evlatlarını gerçek dünyaya uğurlayanlar olmak üzere bütün "gurbet"tekileri özleyenlere metanetli bayramlar..

1|0
    0|0
    • Zaten akan gözyaşlarımı sel eyledin. Allah tüm geçmişlerimize rahmet eylesin mekanları cennet olsun hepsinin.

• Ağlamak güzeldir, insanda sadece bir organ anlamında değil "yaşayan" bir kalp olduğunu da gösterir..

Dualara da amin'ler.. Eyvallah..

Erkekler Ne Diyor 19

• ailemden uzaktayım , memleketimden uzaktayım, sevdiğim insandan uzaktayım arkadaşlarımdan uzaktayım :( bayram bana değil maalesef

1|0
    0|0
  • Tabi ki Babamın

1|0
    0|0
  • anne baba, anneanne dede teyze dayi vs vs.. allaha cok sukur hepsi hayattalar fakat cok uzaktalar yine ozleyerek baska bir bayrami daha arkamizda birakicaz

1|0
    0|0
  • hiç şüphesiz birinci burnumda tütecek kişi 6 yıl önce tirafik kazasında yitirdigim 10 yaşındaki oglum içimi sızlatacak vede 4 ay önce ölen babamın yokluguda beni derinden etkilecek çok sevdigim 2 kişiden yoksun buruk bir bayram olacak bu bayram ve bundan sonraki bayramlar rabbim daha hangi sevbdiklerimi alacak o bilir.saygılarımla

1|0
    0|0
    • Allah rahmet eylesin ve sabırlar versin. Acınızı deştiğim için affedin

• aynen öyle hepsi dualarımızda olsun inşallah

• amin cemi cümlemizin inşallah

• Birçok akrabamı :(

0|0
    0|0
  • Rahmetli anneannemi..

1|0
    0|0
  • Iyi bayramlar diyerek karşımda durduğunda , Bayram bir yana var olduğu için mutluluk ve heyecan duyabileğim birisi mesala..ve on dört yılı geride bıraktığım babamı..

1|0
    0|0
    • Soruyu sordum ama gözyaşlarımı tutamıyorum. Allah rahmet eylesin. Ben de baba diye bir mezar taşına sarılacaklar arasındayım. Allah sabır versin

• �min.Sanada..teşekkür ederim ..

• Babannem :( ve benim için çok özel birinin .

1|0
    0|0
  • tüm ailemin tam 12 yıl oldu ve ömrüm ne kadar bilmiyorum :/

1|0
    0|0
  • Samimi sevginin noksanlığını..

1|0
    0|0
  • dedemmmmmmmm

1|0
    0|0
  • anne babamı ve kardeşlerimi :(

1|0
    0|0
  • Olmayan, ve belki de hiç olmayacak olan çocuklarımın ve torunlarımın...

0|0
    0|0
  • Babamımmm :(

1|0
    0|0
  • eskilerin :((

1|0
    0|0
  • Ard arda özlem soruları geldi ben de şu sıralar aşırı duygusuzum galiba...(
    Yok yine eksikliğini duyacağım.

0|0
    0|0
  • . . . . . " AMin " ...

0|0
    0|0
  • uzaktalar ama ben hep onlarlayım mesafeler beni onlara daha cok yaklastırıyor

0|0
    0|0
  • ailem yanımda yok. yapayanlız bir bayram geçireceğim. çalışıyorum malesef bu bayramda.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 18

• Rahmetli anneannemin eksikliğini duyucam :(

1|0
    0|0
    • Allah mekanını cennet eylesin sabırlar dilerim size de

• Amin, çok teşekkür ederim cevap için

• Ben teşekkür ederim bu vesileyle ölmüş insanlarımızı tekrar hatırlatıp onları da mezarlarında yalnız bırakmadığın için ..

• Babam :((((

2|0
    0|0
  • Annemi,dedemi,babannemi kaybettim.

Onların eksikliğini fazlasıyla hissediyorum,hissedicem.

Bir de ailemin, malesef yurtdısında bayramda bile izin yok.

Bayramı tek geçireceğim.

1|0
    0|0
    • Kıyamam :(

Tüm geçmişlerine Allah'tan rahmet sana da sabır diliyorum. Sevip özlediğin kim varsa tez zamanda kavuştursun Rabbim

• Sağ ol canım :)

• Bu Babamsiz ikinci Kurban Bayrami, ilkini hatirlamiyorum bayramdan 11 gün önceydi kendimi degildim. Bu bayram anliyorum sanki ..

1|0
    0|0
    • Allah sabır versin Mekanı cennet olsun. Acını paylaşıyorum benim de çok taze daha acım

• Çok özlemeye başladım.geçen bayram mezarına gittiğimde baba kalk nolur ben geldim diye. oaraya kadar gidip de görememek çok koydu. Allah sabrımızı versin inşallah

• Insallah. O görüyör, sen de hissetmeye calis.

• Anneannem 2 sene önce bu bayramda vefat etmişti her kurban bayramında onu hatırlarım ve hüzünle geçer bayramım.

1|0
    0|0
  • Dayımın çünkü vefat etti altı ay önce çok canım yanıyor. O kadar yanıyor ki herşeyde ağlayan ben ağlayamıyorum bile tıkandım kaldım :(((((((((((((((((((((((((

1|0
    0|0
    • Bu bayram içi yanan çok insan var. Allah mekanını cennet etsin rahmetiyle kuşatsın. sana ve ailene de sabır versin

• Aminnn. Acısı olan herkese Allahım sabır versin

• Sevdığım herkes hayatta çok şükür

izinede ayrıldım ailemın yanındayım sadece sevdığım insanla görev nedenıyle şuanlık ayrı illerdeyız

bır tek onu özledım:))

1|0
    0|0
  • :(((( annemi özleyeceğim 1,5 ay oldu

1|1
    0|0
  • dedem kurban bayramının 2.günü ölmüştü.oyzden nefret ediyorum bayramlardan.

1|0
    0|0
  • geçen bayram vefat eden dedemin :(

1|0
    0|0
  • Teyzemin ve dedemin..

Allah mekanlarını cennet etsin..

1|0
    0|0
  • Babaannemin eksikligi her zaman var...

1|0
    0|0
  • ailem benim eksikliğimi duyacak

1|0
    0|0
  • Annemin ve babamın..

0|1
    0|0
  • Metin Oktay

0|0
    0|0
  • Nasıl geldim bilmiyorum abla buraya :)
    Ama şükür ki herkes yanımda olacak ^^

0|0
    0|0
  • annemın vebabamın

0|0
    0|0
  • Bayramlarda dedemin verdiği içinde şeker olan güzel kokulu mendiller... Nur içinde yatsın dedeciğim. Mekanı cennet olsun.

1|0
    0|0
Yükleniyor...