Doğacak kızınıza vereceğiniz üç altın öğüt

Doğacak kızınız büyüdüğünde vereceğiniz üç altın öğüt ne olurdu?

0|0
12|8

En İyi Kız Görüşü

• namuslu ve ahlaklı olmayı bir eksiklik gibi görme, böyle düşünenlerden uzak dur...

kimseye güvenme, kimseye sırrını verme...

kendi ayaklarının üstünde durmak için eğitimin ilk önceliğin olsun

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• kendi kendine yet (okumayım, çalışmayayım ailem- evleneyim de eşim bana baksın derse evlatlıktan reddederim sanırım)

kendin de dahil kimseye cok guvenme

yine kendin de dahil kimsenin yeri doldurulamaz degil unutma

0|1
    0|1
  • doğru bildiklerini söylemekten korkma

nerede olmak istiyorsan orada ol

her yanlışında sana kucak açacak ve seni affedecek bir annen olduğunu unutma

0|1
    0|0
  • 1 - Dünyada ben de dahil hiç kimse dostun değil .

2 - Oku , kendini geliştir , cahil kalma

3- Doğrularının peşinden koş .

0|1
    0|0
  • Kimseye sırrını verme..

Arkadaşlarını iyi seç ve daima Cool yerine kul olmaya bak derdim

0|1
    0|0
  • akıllı ol akıllı ol akıllı ol

0|1
    0|0
  • doğmamış çocuğa don biçilmez...

0|1
    0|0
  • Kimseye güvenme, kimseye kötü bir anını kusurunu anlatma nolursa olsun edepli ol

0|1
    0|0
  • dürüst ol herkesi sev müsrif olma

0|1
    0|0
  • Sexi ol,güçlü ol,erkekleri elde et,kariyer yap,kimseyi takma derdim

0|1
    0|0
  • Babana guvenme. Ahlakli terbiyeli ol acik sacik giyinme bacaklarini kirarim. Oku kimsenin eline bakma bizim elimize bile bir yere kadar bakarim cunki.

0|0
    0|0
  • namus ahlak edep

0|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Adamın biri çocuklarına verirmiş bu öğütleri

Dost seçmek hakkındaymış Dost seçeceğin kişi için üç kural; 1. onunla yemege cık eğer hesabı ödemek isterse iyidir 2. yolculuğa çık yine aynı kurallar mevcut yoldaki mızmızlanmaları davranışları vs.. 3. bir sırını söyle fakat bu bir sır olmasın sonra dönüp dolaşıp sana gelirse güvenilmez oldugunu anlarmışsın

0|1
    0|0
  • Valla bu devirde 3 altın öğüt kızımı kurtarmaya yetmez. Bir kitap dolusu öğüt vermek lazım. İllede üç öğüt ne olur dersen; Saygın ve güçlü ol, namuslu ve iyi niyetli ol ol ve ALLAHtan kork. Allahtan korkandan zarar gelmez çünkü.

0|1
    0|0
  • 3 öğüde gerek yok ki.. :) " Anneni örnek al" derim .. Bu yeterli..

Çünkü eşim ve çocuğumun annesi olduysa bir kadın tüm öğütler onda saklıdır.. (:

0|0
    0|0
  • 1-Dış dünya hakkında aşk ilişkilerin dahil cinsellik hariç her konuda beni bilgilendir ve bana danış.2-Hayatta olduğum sürece ben bir limanım.Sende bana bağlı bir gemi.Bunu aklından hiç çıkartma.3-Sakın bana yabancı damat getirmeye kalkışma!

0|1
    0|0
  • bana adam dahi öldürsen yalan söyleme gerek yok

hiç birzaman hiçbirşeyden korkma

Allah yolundan ayrılıp gereksız yere kalp kırıp hıc kımseyı yargılama oldugu gıbı kabul et degıstırmeyede kalkma

0|0
    0|0
  • Evlilik çağına gelene kadar

erkeklerden uzak dur

erkeklerden uzak dur

erkeklerden uzak dur

0|0
    0|0

• olursa söylerim :.

0|0
    1|0
  • manga ne diyordu 1 bak kızım yedi kocalı hürmüz gibi dolan ama ailemizin kızı gibi davran, seni alacak birde bulunur elbet en kolay parayı hep sen kazan :D 2 namusu bacak arasında ARARIM ;)

0|0
    0|0
Yükleniyor...