Kişiliğimin tam olarak oturmasını istiyorum. bir öyle bir böyle değil yani. Neler yapabilirim?

Düşüncelerimin davranışlarımın ideolojimin sabit bir şeyde kalmasını istiyorum. Onu benimsemek istiyorum. Hatta jestlerim mimiklerim sözlerim belli bir çizgide olsun. Ben artık hergün nasıl davranacağımı bilememekten sıkıldım gerçekten. Normalde melankolik biriyim ama milletin yanında neden ultra neşeli oluyorum bilmiyorum. Kendime bir yol seçemedim. Ne olduğum gibi görünüyorum. Nede göründüğüm gibi olabiliyorum. Bana yardım eder misiniz?

0|1
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kişiliğin tam yerini bulması iki konuya bağlıdır:

1'incisi zamanla,

2'ncisi yaşanılan acı-sıkıntı-üzüntülerle doğru orantılı olarak kişiliğimiz yerini bulacaktır.

* * *

1. Zaman konusunda söyleyeceklerim; insan 25 yaşına kadar bedeni, zihni olarak büyümeye devam etmektedir. Çoğumuzda bu büyüme devamından kaynaklanan zamanın yavaş geçtiği hissi vardır, çünkü siz hızlıyken zaman size göre yavaş ve ağır ağır ilerlemektedir. Ne zaman ki 25 yaşına geldiğinizde bedeni büyümeniz durur, işte orada farklı bir formasyona geçmeye başlayacaksınız. Bedeni olarak 30 yaşına kadar durağan, 30'dan sonra geriye doğru giden bir süreci yaşayacaksınız. İşte tam da bu duraklama ve gerileme sürecinde ölene kadar hep artarak devam edecek duygusal gelişiminiz başlayacak, hatta öyle ki yaşlandıkça çocuklaştığınız söylenecek veya öyle görüleceksiniz. Zaman açısından değerlendirdiğimizde kişiliğiniz 30'lu yaşların ilk basamaklarını çıkarken oturmaya başlayacak. Örneğin; 33-34 evreleri.

2. Yaşadığınız acı, sıkıntı ve üzüntüler: Önce kendi kaderimizde yazılı imtihanları yaşayacağız. Sevdiklerimiz bizden ve bu dünyadan uzaklaşacak, sevgilerden olacağız. Annemizi yitireceğiz; sıcak bir eli sonsuza kadar kaybedeceğiz. Babamız vefat ettiğinde destek olan dağ gibi yıkılmaz insanın yokluğunda yalnızlıklara gömüleceğiz. Sevdiğimiz aşkı yaşadığımız kişiler hayat trenimize bir binecek bir inecek ama baki olanla ne zaman tanışacağız veya tanışabilecek miyiz bilmeyeceğiz. Bir gün kalktığınızda felç olduğunuzu göreceksiniz, sağlığınız da artık sizi yavaş yavaş terkediyor, buna da çok üzülecekseniz. Geçen sene büyük bir sevinç ve mutlulukla sıfır aldığınız otomobile bugün bir kamyonun vurduğunu ve pert olduğunu göreceksiniz. Ağlayacaksınız, yaş ilerledikçe ağlayan yanınızı hazırda tutan imtihanları ve acıları yaşayacak ve gittikçe göz yaşlarınız azalırken içinize akıttığınız okyanuslar büyüyecek. Bir bakacaksınız ki yaş olmuş 40 ve işte ikinci bahar diyeceksiniz. Bu sefer çocuklarınızın meşgalesi başlayacak durmaksızın. Her geçen zamanda ve her yaşadığınız acı, sıkıntı ve hüzünle kişiliğiniz dağlanacak, Yaratan'ın size verdiği ruhu, size verdiği kaderle bir heykeltraş maharetiyle yontacak ve siz kişiliğinizi gitgide bulacaksınız.

Saygılarımla.

Dipnot: Sanırım benim kişiliğim tam olarak 38-40 yaşlarında oturmuş olacak.

:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• O zaman karar ver. Ya olduğun gibi görün. Ya da olduğun gibi görün. Ama bazı şeyleri bir kalıba sokmakta yanlış. Önceliklerini belirle. Örnek vereyim.Dim,aile, sağlık,arkadaşlar,...,para. Mesela gördüğün gibi en önemli ve önemsiz değerler belli burada. Gerisi kendisi oturur zaten. Ama bazı konularda sabit fikirli olmak iyi değil. Yorumlama yeteneği önemli.

0|0
    0|0
  • İnsanın kendisini yetiştirmesi lazım...

Sizde kişilik konusunda kendinizi yetiştirin, toplumun bir değer yargıları vardır.

Hangi davranışlar tutuluyor, seviliyor, hoş karşılanıyorsa o davranışları kendinize model alın...

Dürüstlük, Çalışkanlık, Mütavazi olmak gibi..

0|0
    0|0
    • dostum o mütevazi değil gerceği mütevazı dır "i" ile değil sonu "ı"olucak aç sözlüğe bak bir mütevazi eş anlamı paralellik dir mütevazı ise hoş görülüdür baştan söylim boşuna iddaa etme sözlüğe bak

• Yanlışımı düzelttiğiniz için teşekkür ederim. :) Haklısınız... Ayrıca ön yargılısınız, iddam yok. Burada kimseyede akıl vermiyorum tavsiye..

• Neden kendine başka bir kılıf arıyorsun ki?Ama doğru yaşın gereği içindeki biyolojik enerjini bu alanlara yöneltmek istiyorsun ancak bunu belki ileride anlarsın belki şimdi idrak edersin her ne aramaya başlarsan kendinden bir o kadar uzaklaşırsın içinden nasıl geliyorsa onu yaşa gerisi teferruat

0|0
    0|0
  • En basiti şöyle yapabilirsin;

Geçmişine bir bak ve en güzel,kendini en iyi hissettiğin,kendini en iyi şekilde ifade ettiğin ve insanlar tarafından saygı ve hoşgörü ile karşılandığın bir günü hatırla.

O günü iyice düşün seni farklı yapan şeyin,aynı zamanda o gün bıraktığın kötü bir alışkanlığın veya davranışın ne olduğunu bul.O zaman asıl probleminde ne olduğunu bulursun.

Sakince düşün.Bir sonuca varacaksın.Buna göre de kendine bir yol çizersin.

Bir tavsiye daha;

Eğer satranç oynamasını biliyorsan kendin ile oyna.Bu sana saçma gelmesin seni hayatta karşına çıkabilecek sorunlara karşı çözümü daha kısa ve en doğru biçimde bulmanı sağlar.

Ben yaklaşık 8 aydır oynuyorum kendimle,bozmadığım bir oyun üzerinde ne ben kendimi yenebildim nede diğer kendimi :)

İnan iş hayatıma ve normal hayatıma çok faydası dokundu.

0|0
    0|0
    • Saygı gördüğüm sevildiğim birgün yok.

• Hmm anladım.Keşke her insanın yanında böyle bir insan olabilse.Kendisini anlayan olaylara sadece kendi gözüyle bakmayan biri.Mesela beni mutlu edecek olan şeyde yanımdaki insanın mutlu olmasıdır.Eğer birini gerçekten seviyorsan onun mutluluğu için uğraşırsın.Onun bir gülüşü bile ne kadar sıkıntın olursa olsun bunları sana unutturur.Sen ne kadar dürüst olur saygı gösterirsen,karşındaki insanda sana o kadar değer verip güvenir.Güven ve saygı olan bir ilişkinin önünde de hiç bir şey duramaz.

• Ayrıntıya girmeye kalkarsam yaz yaz bitmez.Kısacası herkese böyle bir insan lazım.Banada tabi.

Doğru kişiyi bulmak zor.

• olgunlarla takıl

0|0
    0|0
  • Bu zamanla olacak bir şey, çok okumalı ve anlamaya çalışmalısın başka insanları ve de düşünceleri..

0|0
    0|0
  • Psikoloji okumaları olabilir. Bence kötü bir şey yok anlattığın gibiyse. Melankolizmden kurtulman iyi olabilir. Değişken ruh hali iyidir. Monotonluk sıkıcıdır.

0|0
    0|0
  • ikizlersin sen.ya da yükselenin ikizler.

ikizler hayatı boyunca böyledir.sabit bir çizgide gidemezler. iki yüzlüdürler:)

0|0
    1|0
    • Burcum akrep.

• o ilginçmiş bak.

kişiliğinin farkında olman çok enterasan aslında. kendini iyi gözlemlemişsin.ama dediğin şeyler malesef zamanla oluyo.yaşanmışlıklar, ailenin ve arkadaşlarının tavsiyeleri gördüğün öğrendiğin şeyler birleşiyo olaylara insanlara bakış açını ortaya çıkarıyo. yapabileceğin şey bilmediğin konularda kesin yargıya varmadan insanların dediklerini dinleyerek yaşaman.başka bişey değil.

• ideolojini değil İDEA larını sabitle değişimci ol ama bu değişime kişilik yapın eklenmesin mesela kendine kurallar belirle diğer insanlar gibi değilde kendi orjin halini ortaya çıkart

0|0
    0|0
  • Yaşın ilerledikçe oturacak o

0|0
    0|0
  • Zamanla olur o.Bunun için belli bir çaba harcanmaz ki

0|0
    0|0
  • Rahat ol,22'ye kadar yolun var daha,kasınca olmuyor.Bayanlarda 22,erkeklerde 25'e kadar karakter tam oturur.

0|0
    0|0
  • mimiklerin jestlerin sözlerin aynı çizgide olduğunda monoton ve robotlaşmış bir insan modeli haline gelmeyecekmisin sonra bu seni sıkmayacak mı ?

0|0
    0|0
  • Biraz büyümeyi bekle:) Ya da sorumluluk al... Sahici kişilikli arkadaşlara takıl...

0|0
    0|0
  • büyümen lazım

0|0
    0|0
  • Bazı konuda kesin kararlar almakla başla,Davranışlarını gözden geçir ve düzenle.

0|0
    0|0
  • hayatı tesbih yapıp sallayacaksın

0|0
    0|0
  • öncelikle özgüven derim

0|0
    0|0
  • Kesinlikle zaman. Çok oku çok bil kişiliği zamana bırak.

0|0
    0|0
  • kendi yolunu kendin çiz

0|0
    0|0
  • benimle tanış arkadaş ol ben sana kişiliğini oturtayım tamamen

0|0
    0|0
  • zaman akıp gidiyor dur demek olmaz

0|0
    0|0
  • kişisel gelişim kitapları oku.

0|0
    0|0
  • Biraz daha yasa yeter...

0|0
    0|0
  • kişiligini egitmen lazım. otur kişik dersen oturur kalk dersen kalkar

0|0
    0|0
  • Tıpkı benim gibi bende her gün farklı biri olarak çıkıyorum sanki evden.Hep de özendiğim biri gibi davranıyorum.Zamanla düzeleceğini umut ediyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• yaşının olgunluğu neyse, o olgunlukta kal. her yaşın ayrı bir olgunluğu vardır, her yaş ayrı bir güzeldir. acele etme, yavaş yavaş yaşa. hayat seni en sonunda olgun yapacak zaten

0|0
    0|0
  • e sende öyle birisin bunu kabul edip kendini sevmeyi denesen :) eminim senin gibi olmak isteyen çok insan vardır...

0|0
    0|0
  • akışına bırak. kendini kısıtlama.

çok yönlü olmalısın zaten... kırpma kendini. çöpe atma değişik yanlarını.

0|0
    0|0
  • oturmuş karakter mi olur ya? değişim biterse gelişimde biter...

melankoliden neşeye geçiş farklı bir durum. insanların yanında heyecanlanıyosan aşırı neşeyle tepki verebilirsin :)) nitekim ben öyle yaparım. huzursuz olurum insanların yanında fazla neşeli olurum ister istemez.

1|0
    0|0
  • otur lan aşağı de oturur o zaman

bunun bir formülü yok zamanla olur bu tür şeyler

şöyle biri olmak istiyorum diyip öyle biri olmuyor kimse olamaz da zaten insanların yanında neşeli olman iyi bir şey melankoli ise sadece bir şehir efsanesi

0|0
    0|0
Yükleniyor...