Arkadaşlar pilavın dibi neden tutar :?

pilavın dibini her defasında tutturmayı başarıyorum genelde sinir oluyorum dibinin tutmaması için napabilirm ?

0|0
10|11

En İyi Erkek Görüşü

• Reklamda diyordu ya hani. Anamızı cep telefonundan arıyoruk :;

1|0
    0|0
    • hahah güldüm :D :D

• Tabiki de :) En doğru ve en lezzetli tarif bende işte. Senin yediğin en lezzetli pilav. Annenin ki.

Erkekler Ne Diyor 10

• Normalde espri yapmam ama...

Dibi tuttuğu zaman "Bırak lan dibini" dersin bırakır :P.

(Öööğğğ iğğrenç bir espriii)

0|0
    0|0
  • sana ciddi anlamda mükemmel pilavın tarifini verebilirim...

0|0
    0|0
  • Hiç pilav yapmadım, tamamen mantıken sallıyorum; belki suyunu yeterli seviyede ayarlayamıyorsundur ya da onun yeterli seviyede piştikten sonra belirli bir süre kısık ateşte pişme süresi vardır, sen bunu es geçmiş olabilirsin?

0|0
    0|0
  • aşıksın ondan.

0|0
    0|0
  • karıştırmazsan tutar tabi

0|0
    0|0
    • karıştırırsan lapa olur cicim ;)

• daha ilk denemelerim bunlar uzun arayla yaptğım için öğrenemiyorum zaten pilav hemen öğrenilen bir yemek türü değil ne yazkki yapamıyorum diye düşünmüyorum sdce zaman gerek.

• gizli kullanıcı bitmişşş

• olduktan sonra üstüne gazete koy :D

0|0
    0|0
  • pilavı herkes yapamaz pilav yapmak büyük bir tecrübe ister bunu yapamayanlar tutturur.

0|0
    0|0
  • Sen yapma

0|0
    0|0
  • suyunu ayarlayamıyon:):) dermişim

0|0
    0|0
  • suyu tam çektikten sonra hala altı ısınmaya devam ederse tutar tabiki :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• tüm suyunu çekene kadar bekletmiceksin ocakta,çok hafif nemliyken altını kapatıp üstüne havlu peçetelerden ört sonra da üstüne kapağını kapat öyle bir 15dk beklesin.

sonra da gelsin tane tane tereyağlı pilavcıklar:)))

1|0
    0|0
  • teflonda pisir bide yok dencek kadar sipirtili su kala kapat kapakla tencere arasına kagit havlu veya gazete koy buhara birak

0|0
    0|0
  • Suyunu tamamen cekmeye yakın basında dur. Catırdamaya baslayınca kapat altını. Karıstırılmaz pilav altta akıl verenlere bakma sen.

0|0
    0|0
    • peki nekadar zaman sonra suyunu çekmiş olur yaa ? ne bakıcam sorsan hepsi aşçı kesilmiş :D

• On-on beş dakika ortalama (harlı ateşte).

• Teflon tencerede yap tutmaz,çelik tencereler sıcağı aşırı gerçirdiği için dibini tutar

0|0
    0|0
    • teflonda yapıyorum zaten okdar aklım var.

• bende tutmuyor hıc teflon tabanlıda pısır

0|0
    0|0
  • Başında bekle suyunu çekince altını kapa sonra bir şeye sar kendini demlesin zamanlada dakkasını tutturursun :D

0|0
    0|0
    • başında beklemeyi hiç sevmem ilkten 3 dakika yüksek ateşte pişiriyiorum sonra hemen dşük ateşe alıyorum ondanmı acaba ?

• hımmm kaynamış suda mı yapıyorsun kaynamasını mı bekliyorsun ? kaynadıkdan sonra altını kısman lazım zaten 10 dk pişiyor

• Ocağn ateşini çok açıyosndur...

0|0
    0|0
  • suyunu çektiği gibi altını kapatman gerekiyo. yemek gibi saatlerce pişmez pilav.

0|0
    0|0
    • biliyorum onu. galiba dakikasyla kaçıriyorum kapatmayı çünkü birdahkine daha erken kapatıcam birde pilavın dakika başı kapağını açmak istemiyorum çünkü açılmazmış pilav pişerken

• yo acabilirsin bir kere. bişi olmuyo o laf olsun diye söylenen bişey.

• Düşük ateşte pişir.

0|0
    0|0
  • pilavı yapan kızın pilav yapmayı bilmedğindendir.

teflonda yapmadın mı sen bu pilavı annem ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...