Tekvandoyla ilgilenenlere bir sorum olacak?

link veremiyorum ama youtube.da bunları yazarsanız videoları göreiblirsiniz

Semifinal_ Sule Yilmaz - Kubra Okur

ve

62kg Final_Sule Yilmaz - Gamze Uysal

bu videolarada kızlar hiç görmediğim kadar kasıklarına tekme alıyolar.faul değilmi bu hareket kız veya erkekte farkedermi bu hareket tekvandoda?

ikinci olarak kasık koruyucu takarak çıkmıyorlar mı?

bende başlamayı düşünüyorumda bu sopora ama kızlık zarına bi zarar gelir diye korkuyorum?

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• koruyucu kagi takılıyor maçlarda , oda canın acımasın sakatlık çıkmasın diye. hareket faul sayılmıyor, genelde geri tekmelerde istem dışı aşagıya kaçıyor ayak oyüzden uyarı alıyorsun sadece , zarada bir zararı olmaz salonda hiçbir kızın başına böyle bir sakatlık geldigini görmedim daha

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• link verdiğim linkten merak ettiklerine bakabilirsin .

Kasık koruyucu kullanılıyor , maçlarda .

0|0
    0|0
  • isteğe bağlı olarak kasık koruyucu kullanabiliyorsun ama erkekler olanını biliyorum bayanlar için özel birşey var mı bilmem. Bel altı çalışmak kural dışı.. Ve kasıklarına yediğin tekmeler zara zarar vermez ayak içeri girmediği sürece bu da imkansız oluyor zaten.

0|0
    0|0
  • tek harekette vurulanlar fauldür,contra teknıklerde faul olmaz,ayrıca koyurucu mecburidir maçlarda

0|0
    0|0
  • taekwondo kuralları baya yumuşadı olimpiyat sporu olduğundan beri ama videoyu göremedim eğer kontra sırasında olursa çoğu hareket fuale sebep olmaz

0|0
    0|0
  • açılmadı ki dediklerin.ama zararı var zara evet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...