Bayram Öncesi ikramiye yerine maaşınızın yarısını kesseler...

Arkadaşlar bayram öncesi ikramiye bekliyoruz hiç bir sebep yokken maaşımızın yarısı kesiliyor diğer ay tam maaşınızı veririm diyor ve 2 ay içinde kovulacağınızı öğreniyorsunuz ne yaparsınız Şu an ben duvara yumruk atmaktan ellerim şişti

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Duvara atma, emek hırsızlarına at...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• öyle saçma şey mi olur,?

öncelikle bir sakin ol duvara yumruk atarak nereye varacaksın paran mı gelecek!

ne kadar zaman çalıştın ?! sgk'ya şikayette bulun ayrıca tazminat veririrler eğer onlar sizi işten çıkartıyorsa birde iş yerinizin sgk vb uymayan şeyleri varsa şikayet edin en kısa zamanda madem size hak etmediğiniz şeyi yapıorlar azıcıkta onlar uğraşsın

0|0
    0|0
    • ne zamandır orada çalışıyorsun peki.bu arada stajersin ama seninde belli başlı hakların olduğunu biliyorum detaylı bir bilgiye sahip olmasamda

Erkekler Ne Diyor 3

• Eger sözleşmeli çalışan ise sigorta falan var 1yıl doldurmuş isen senı gerekli bir neden olmadan işden cıkaramaz işden cıkarmaya kalkarsa sgk müfetişlerine gidip bir dilekce ile şikayette bulunman müfettişler konuyla ilgilenip sorunu cözer eger haksız nedenden işden cıkarılmaya çalışıyolar ise sana 2 ay mı 3aylıkmı maaş kadar tazminat öder ayrıca işine kaldıgın yerden dewam edersin gelelim 2ci konuya maaş yarısını ödeyip sonra gel diyorsa bununda bir süresi var mesala örn 20 günü gectigi şekilde geri dönüşde size en yüksek faiz oranından faizi ile birlikde ödemesi mecburidir faiz oranı çalışma yasasında gecerlidir benım başıma böle bişe gelse direk şikayet edip maaş ımı alamadıgımı beyan edip en yakın sürede mefettişler araştırıp sana faizi ile birlikde ödetirler işden cıkarıcaksa sana kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı ödemesi gerek bunuda hesaplaması ise kıdem tazminatı brüt maaş üzerinden her yıl 1maaş örnek brüt maaş 1300tl yazıyor sana ozman her yıl için 1maaş vermesi gerek 2yıl calıştıysan 2600 tl aylar ve günlerde sayılıp hesaplanır kıdem tazminatı konusuna gelirsek buda sana ilk yıkl için 4 hafta sonrakı yıllar içinde 2 şer hafta olarak artıyor örnek 1yıl çalıştın cıkardılar sana ihbar tazmimatı 1300tl maaş için sana 1021tl veriyor örknek 2: 2yıl çalıştın diyelim senın ihbar hakkın 6 hafta tazminatsız işden cıkarmaya çalışa bilir eger cıkmam istersen kıdem ihbar tazminatı almadan sakın bişe imza atıp imzalama boş kagıt ya da ssen imzala vericez gibisinden konuşur ise patron veya muhasebeci işden cıkmıcaksanda işden cıkralış nedenı gereklı bir mazeret yoksa cıkaramaz istersende cıkarmaya kalkarsa 2 ya da 3 aylık maaş kadar para alırsın ve işine dönersın kıdem degişiklik olmadan BENDE BU KONULARI COK MERAK EDİP ARAŞTIRDIM YARDIMIM OLDUYSA NE MUTLU BANA HER TÜRLÜ SORUN VARSA ÇALIŞMA BAKANLIGININ ÖZEL BİRİMİ VAR ONU ARA BİLGİ AL ALO 170 YADA ÇALIŞMA YASASINI Bİ OKURSAN ORDA SANA GEREKLİ BİLGİLERDE VAR

0|0
    0|0
  • Duvara yumruk atan insanları hiç anlayamamışımdır.

0|0
    0|0
  • bu tıpkı sıkışıp tuvalete girmeye çalışırken tuvalet arızalı denmesi gibi bişey! kötü bir durum madem tuvalet kapalı bende agızlarına s,çardım böyle şeymi olur bayram gelmiş yapılana bak

0|1
    0|0
Yükleniyor...