Kabul olur mu bu anlamını bilmeden?

Merak ediyorum namaz kılarken okuduğumuz surelerin anlamını bilmeden okumak namazı kabul eder mi?Birçok kişi anlamını bilmeden okuyordur ve bende başlamayı düşünüyorum ama anlamını bilmeden okumakta ezber gibi geliyor bana.Hani yabancı bir şarkıyı ezberlersiniz okursunuz ama anlamını bilmiyorsunuzdur onun gibi.

0|0
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• namaz kılarken okudugunuz sürenin anlamını bilerek okumanız en güzel olanı. anca k anlamını bilmeden de okuyabilirsiniz. zira anlamını bilmeniz şart degildir.Anlamını bilerek okusanız bile kabul olunup olunmayacağını ancak Allah bilir. niyetinizi bozmadan kabul olunacagına inanarak namaza başlayın Allah kabul etsin. umutsuz olmayın. siz hele bir başlayın anlamlarınıda isterseniz ögrenebilirsinizz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• kabul olur tabiki de ama içine sinmiyorsa anlamlarını oku tabikide surelerin en azından ne okuduğunu bil ve ne dediğini anla.

0|0
    0|0
  • çoğu kişi bilmiyor anlamını okuduklarının zaten

0|0
    0|0
  • ameller niyete göredir, sen namazını kıl gerisini ALLAH a bırak. yeter ki huşu ile namazını kıl. ben kıldıgım zamanlar öyle huzurlu oluyordum ki, hayat beni sıkmıyordu. namazı bıraktım, hayat beni boğmaya basladı.

0|0
    0|0
  • Tabii ki olur. Ama peygamberimiz Kuran'nın öğrenilmesini ve öğretilmesini söylemiştir. Bu sadece harfleri öğretmek değildir. Sırf peygamberimiz istedi diye 2 haftada İbranice öğrenen sahabe var. Mümkün olduğunca anlamını bilmeye çalışmak daha iyi olur. Öğrenemiyorsa kişi, "namaz kabul olmaz" diye bir şey söz konusu olmaz.

0|0
    0|0
  • Niyet Önemlidr İnsan oğlu neden ağladığını neden güldüğünü biliyorsa onuda bilmelidir zor şeyler değil

0|0
    0|0
  • öğrenmen gerekiyor.

0|0
    0|0
    • çok zor :( ama

• Emin misin o kadar zor olduğuna? yani sabahın seherinde kalkıp soğuk suyla abdest almak kadar zor değil bir surenin anlamını öğrenmek. Ezber yapmana gerek yok, ara sıra hobi olarak açıp okusan zaten öğrenirsin sonunda. Artı kur-an okumayı da öğrenmemiz gerekiyor.

• Diyanet işlerinin çıkardigi yeni bir uygulama var namaz hocalarimiz ve egitmenlerimiz haftanin 7 günü evinize kadar gelip canli olarak namaz nedir nasil kilinir gösteriyor iletişim hatti için sitemizi ziyaret ediniz.

1|0
    0|0
    • Lan kimse gülmemişde harbiden deli kendisine gülüp eglenirmis o hesap iyi güldüm saljajd

• teslimiyettir yani kabul görür ezberlerken dikkatli ezberle bir harf yanlış söylemek şirke düşürür mesela la yerine ya demek gibi

0|0
    0|0
  • Kuranın içinde yazılanlara inandığın için anlamını bilmeden okuman kabul oluyor ama elbette anlamını bilerek okumak çok güzel ve faydalı olur

0|0
    0|0
  • Anlamlarını da ezberleyebilirsin.

0|0
    0|0
  • kabul olur .kesinlikle eğer duayı doğru okursan anlamını bilmesende kabul olur

0|0
    0|0
  • kabul olur inş

0|0
    0|0
  • anlamını bilmek değil onu kıymetli kılacak olan anlamını yaşamaktır

0|0
    0|0
  • sen alevimisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Sen anlamlarını oku ezbere okuma mesela hangi sure ne demek istiyor ne çağrıştırıyor biraz olsun fikrin olsun. ALLAH kabul etsin. Hangimizin namazı kabul oluyor olmuyor bilemeyiz zaten onu ALLAH bilir. Ama anlamını bilmeden de okuman da mani yok.

0|0
    0|0
Yükleniyor...