Hatun demek saygısızca değil mi?

30unu aşmış resmi olarak nişanlanmamış olsa da nişan düğün tarihi belli olan bir adamın kız arkadaşından bahsederken "benim hatun"diye bahsetmesi saygısızca değil mi yoksa aslında güzel bir hitap da ben mi yanılıyorum.konuştuğu kişiler kız arkadaşının ismini dahi bilmeyen iş arkadaşları.her gün "benim hatun" diye adını bilmediğimiz birini dinliyoruz.ama bana garip geliyor.bu hitap ne ifade ediyor size?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Neden olsun ki.. :) Benim hatun demek karım demek anlamına gelmiyor ki sadece.. Kız arkadasım demek ile benim hatun demek arasında pek fark yok aslında.. Önemli olan erkeğin nişan evlilik yokken bu derece köklü bir sözü kullanması.. Kız arkadasım demek olabildiğince basit artık.. Ama benim hatun demek ağır ama o kadar da değerli bir söz.. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• eşim demek duygularını açıkça ifade ediyormuş gibi gösterdiğine inanıyorlar herhalde..ama hatun demek erkeksi olarak o benim kadınım benim karım anlamına geliyor galiba ..bencede biraz saygısızlık gibi biraz oyuncak gibi ooluyo samimi bir cevap olmuyo..?

0|0
    0|0
  • ağırbaşlı, sert, otoriter, saygıda kusur etmeyen ve saygı bekleyen, sözünü dinletir, evinde erkeğinden sonra gelse de sözü geçen kadın anlamına geliyor.

1|0
    0|0
  • Ben hiç kullanmam da beğenmem de. Zaten bu kelimeyi kullanan tiplerşe de hiç yildizimiz barişmaz, itici görünüyo alayi.

1|0
    1|1
  • hatun = kıymetlim anlamında kullanılır... bazen gereksiz yere ince düşünüp konudan sapıyorsunuz diyecem ama bu bazen değil çoğu zaman oluyor...

1|0
    0|0
  • O zaman atalarımızda saygısızdı demek istiyorsun gerçi trihini bilmeyen toplumlardan ne beklersin ki

hatunun manasının ne anlama geldiğini ögrenin önce.. türkçe bir kelime orta asyalı türkler kullanır.

gerçi türkiyede mısır için filistin için zırlarlar ağlarlar göz yaşı dökmekten Türk kültüründen habereri olmaz

1|0
    1|0
  • Hatun diye bayanlara denir. Şayet bayan olmaktan alınıyorsan kötü olarak yorumlayabilirsin.

0|0
    0|0
  • hatun demekte kötü bişey göremiyorum

0|0
    0|0
  • benım herıf gıbı bısey olsa gerek

0|0
    0|0
  • başkasına demesi abest olabilir...

0|0
    0|0
  • Kötü bir şey değil rahat ol. Sahipleniyoruz biz hatun deyince.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ben şahsen hatun demesini isterim sevdiğim insanın hani bir aşkımdan daha samimi geliyor bana ama ben söylemeden yapması dalım yoksa bir anlamı yok yanii

0|0
    0|0
  • ben severim ya hoşuma gider hatun olmak kolay değil .d

0|0
    0|0
Yükleniyor...