Günümüz Kadın-Erkek ilişkileri neden çok problemli?

Sizce günümüz Kadın-Erkek ilişkileri neden çok problemli?

Okumak isteyenleri şöyle alayım benim şahsi düşüncem biraz uzun olacak . Okumak istemeyenlerde kendi yakın çevresinden veya kendi geçmiş ilişki tecrübelerinden örnekler verip anlatabilirse memnun olurum .

Elbette bunun binlerce sonuçları olabilir ama ben yakın çevremden ve geçmiş ilişkilerimden ele alacak olursam bu sorunun temel nedeninden birinin aşırı özgürlük düşkünlüğü olduğunu düşünüyorum . Gerek kadınlar olsun gerek erkekler bir ilişkiye veya bir evliliğe başladıktan sonra bekarkenki yaptıkları bütün davranışları sürdürmek istiyorlar . Bir ilişkinin ve bir evliliğin sorumluluğunun farkında değiller . Evli olan bir erkeğin ve kadının bekarlık zamanlarındaki gibi geniş karşı cins arkadaş grubuna sahip olması hem etiken mantıklı değil hemde Türk toplumu olarak uygun değil . Oysa erkekler son zamanlarda gerek ev işleri olsun gerek çocuğa bakmak olsun eskisine nazaran büyük ilerleme göstermişken , anlayışlı olmaya başlamışken sizce neden eskisinden fazla kadın-erkek çatışması var ? ortada bir iyi niyet suistimal edilmesi mi var yoksa insanların doyumsuzluğundan mı kaynaklanıyor bu ? Okuyan herkese teşekkür ediyorum

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle cevap vereyim kendi düşüncelerimden

Kızlar ve Erkekler arasında çok büyük bir çatışma, tartışma var. Zaman zaman birbirlerine çirkin, ahlaksız ve ağıza alınmayacak şeyler söyleyebiliyor veya iftira atabiliyoralr. Bunun sebeplerini kendimce yorumlamak istiyorum belki birilerinin işine yarar.

Türkiye'de bence kız ve erkek çatışmalarının sebebiyetleri

1-) Sanal arkadaşlık siteleri

2-) Yonja

3-) Facebook (kısacası sanal ortam)

Kısacası bunlar olmasaydı bence çok daha iyi olurdu.

Erkekler çok mu karı kıza düşkün ?

Evet çok düşkün. Gün geçtikçe teknolojide sağolsun erkekler daha sapık olmaya başlıyorlar. Kimisi "hak ediyor" derken kimiside "bu yollu" diye düşünüyorlar ve sırf zevkleri uğuruna kızları kandırmaya çalışıyorlar.

Kızların çok mu bir yerleri kalkmış ?

Evet çok kalkmış. Bunun sebebi erkeklerin her fırsatta o kişileri övmeleri. Burada suçlu Erkekler çünkü hiç bir kızın bir yeri kendi kendine kalkmaz.

---------- Erkeklerin suçları ------

Her beğendikleri kızlara sulanmaları, aşk adını kullanarak amaçlarına ulaşmaları, her kız için "HARİKAA" "WOHAA" "MÜKEMMELSİN" tarzı yorumlar yapmaları. Elbette düzgün kişiler var aralarında fakat çoğunluk yüzünden Erkek milleti = güvenilmez durumuna düşüyor.

---------- Kadınların suçları ------

Kendisi ile konuşmaya çalışan her erkeğe potansiyel sevgili gözüyle bakmaları ve o şekilde davranmaları. "Erkek arkadaş olmak istiyorsa amacı seks veya sevgili olmak" diye düşünerek bütün erkekleri silmeleri. Beğendiği erkekle istediği her şeyi yapıp beğenmediği erkeğe "sen beni ne sanıyorsun" demeleri.

*** Erkeklerin bilmesi gereken şeyler ***

Kadınlar sizler için sadece cinsellik aracı değildir. Bir kız ne kadar açık olursa olsun, nasıl bir yaşantısı olursa olsun bu o kişiye o şekilde yaklaşabileceğiniz anlamına gelmez. He tabi bazıları gerçekten o şekilde yaklaşılmasını istiyor olabilir buna birşey diyemem fakat ben kendi karakterim gereği ne olursa olsun hiç bir zaman o şekilde yaklaşmam, yaklaşmadımda ve bu yüzden hiç bir zaman hiç bir yerde rezil olmadım. Kadın bazen konuşmak, tartışmak ister veya bir şeyleri merak edeceği için karşı cinsle konuşmak ister. Bu konuşma istediğini "aha benden hoşlanıyor" diye algılamaya devam ettiğiniz sürece biz erkekleri seks makinesi gibi göstermeye devam edeceksiniz.

*** Kadınların bilmesi gereken şeyler ***

Bir erkek sizinle konuşmak, tanışmak istediğinde bunun altından "benden hoşlanıyor" düşüncesini çıkarmadığınız sürece erkekler sizin hakkınızda kötü düşünmeye devam edeceklerdir. Erkekler sizinle muhabbet etmek konuşmak tanışmak isteyebilirler. Her zaman erkekler bazı şeyleri hemcinsleri ile konuşamazlar. Bazen bir şey danışma ihtiyacı hissederler bazende gerçekten sadece konuşmak. Başka kızları rakip olarak görmemek. Her kadın kendine göre güzeldir elbet kendinde kusur görür fakat kendisini kendi yapan şeyleri değiştirmeye kalkan çok fazla kız görüyorum. Bizzat benim çevremde gördüğüm ve gerçekten güzel olan kızlar saçma sapan tarz arayışlarına

0|1
    0|0
    • yeni bir sokrates doğuyor :DD

• Evet işin bu boyutu da var . Ama şöyle bir şey var ki bir insanın içinde olmadıktan sonra sanal ortam bile değiştiremez o insanı . Amacında kullanılınca güzel herşey .

Kızlar Ne Diyor 3

• Cok güzel bir soru Bu dönemde insanlar bencil olmaya basladı yani kendi mutluluğu için karsısındakını rahatlıkla kırabiliyor buda aradaki soğukluğu artırıyo Oysa birbirimizi dinlesek birbirimize karsı olan sorumlulukları yerine getirsek cok daha sağlıklı bir ilşki içinde olabilirz..

0|1
    0|0
  • çünkü doyumsuzluk başladı ve herşeyden birazdaha olsun isteniliyor buda kavgayı tetikliyor.

0|1
    0|0
  • toplumumuz bozuldu çünküüüü

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dediğiniz gibi özgürlükler bunda etkili. Kadınların iş hayatına girmeleri ve bir erkeğe bağlılıklarının azalması bunda etken. İşlerine gelmedikleri zaman çekip gitme özgürlükleri var. Kimse kimsenin kahrını çekemiyor.

0|1
    0|0
  • sorunu genelde kadınlar cıkarıyor.erkekler eskisi gibi oyunbozan değil.roller değişti bence.

0|1
    0|0
    • Bir bakıma bende öyle düşünüyorum . Şimdi gelecekler sanki erkekler sütten çıkmış ak kaşık diyecekler ama ben erkeklerin yaptıklarını da savunmuyorum . Ama şuda bir gerçek ki eskisine nazaran büyük ilerleme var bizlerde

• Anladım . Benim ailemdede çok boşanmış çiftler var . Annem ve babamda ayrı . Hatta hiç evli ve mutlu bir çift görmedim desem yeridir . Genelde boşanan insanlar bir daha evliliğe sıcak bakamıyorlar . Bu duyguyu yaşamadım ama şuanda ki fikirlerim boşanırsam bir daha evlenmek istemeyeceğim yönünde . Çünkü zor güvenebilen bir insanım . O yüzden sordum

• güvenmek bir bina gibi dostum.inşaası cok zaman alıyor.ama yıkılması bir sarsıntı yeter.

• Diyalog eksikliği var karşılıklı birbirini anlayıp dinleyerek konuşmak sorunları minimuma indirir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...