Meslek sahibi olanlar neden havalı oluyor ki :/

hem rastlıyorum belki sizde rastlamışsınızdır. Dün hastaneye gittim diş ağırısı için. inanırmıısınız kadın doktor doğru dürüst ilgilenmedi bile. deyim yerindeyse ağzının ucuyla konuştu desem yeridir. ya bu mesleği elinde olanlarr neden bu kadar havalı ? :/

0|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

• herkesi bir tutmak yanlış olur bu meslek sahibi olmayla ilgili değil karakterle ilgilidir makam mevki sahibi olup değişen insanın kişiliğinde bir skıntı vardır emin ol ki ;)

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu kişilikten kaynaklanan bir şey bence. Çünkü insanlar mesleklerine öre kişilik geliştirmiyorlar sonuçta. Bu çok daha önce oluşan bir şey. Sadece ,çler,ndeki bastırılmışlığı dışa vurma gereği duyuyor bazıları ve bunu senin de eleştirdiğin gibi tartışılacak bir boyuta kadar taşıyorlar Verdiğin örnekte olduğu gibi bunu yapan meslek grupları genellikle insanların her halükarda muhtaç oldukları meslekler. Ynai her meslekte bu durum yok. Her insan da aynı değil. Yani sorunun v-cevabı olarak insan ve kişiliği diyorum ben.

1|0
    0|0
  • Bu ülkede doktorlarla ilgili ciddi bir sıkıntı var malesef hepsi değil ama bir çoğu sana sokak köpeği gibi davranıyor. Her hastaneye gittiğimde doktor azarlamaktan ben bıktım onlar bıkmadı. Aynı şekilde işini iyi yapan doktorlara da teşekkür ederim

1|0
    0|0
  • akşama kadar senden kaç kişi geliyor biliyomusun :) özel bir kliniğe gidip 1 diş muayenesine 1000 lira verince doktorların ne kadar meslek aşkıyla yandıklarını ve ne kadar insancıl olduklarını göreceksin..

1|1
    0|0
  • İnsanla alakalı yahu o bizim mahellenin çöpçüsü bile bana posta koyuyor neymiş 5 dk önce getirmem gerekirmiş çöpü arkadaş araba hala orda atsam arabaya ne olcak yok illa zamanında getir diyor .P

1|0
    0|0
  • Günümüzde en iyi meslek türlerinden olsa gerek

Atıyorum ; avukat bey doktor hanım, savcı bey, hakim bey, prof, hemşire hanım, v.b

dediğine katılıyorum niye havalılar değilmi.

Bence sadece kendi egolarını tadmin ediyorlar. ( bak okudum ettim buraya kadar gelsin artık doktorum ben ya nereye gitsem saygı ile anılacagım her zaman )v.b

Aslında sadece şunu hakikatten vazgeçmemek gerekir.Ne olursa olsun oda insan sende insansın,Seni ondan, Onuda senden üstün tutan birşey yok tavsiyem relaxxx. ;)

1|0
    0|0
  • Karakter meselesi cok alakadar doktorlar da var. Hastanede calistm uzun zaman bana sor :))

1|0
    0|0
  • "Ekmek aslanın ağzında" bir de yan anlam yüklendi: "Fiyakalı" bir mesleği olanlarda kendini ciddi ciddi aslan sanma halleri oluşabiliyor.

Bu olmasa bile, sinir stres gerginliğin olmadığı bir meslek yok gibi... Doktorlar o ünvanı almak için çok çile çekiyor, çalışma şartları da malum. Biraz da hoşgörülü olmak lazım. Ben de genelde asık suratlı doktorlar görüyorum ama anlayış lazım

1|0
    0|0
  • ya türkiye yaşancak yer değilde bakma işte. geçen gün eski öğretmenımle karsılastım samımı oldıugum bır arkadasım vardı onla gorusolarmıs bak ne guzel işini gücünü buldu şimdide evlenır mutlu mesut yaşar diye bana övüyor onu bende döndüm erkeklerden hoşlanmıyorum hocam dedım:D:D banamı iteleyecekseniz dedim mal gibi kaldı o suratı unutmam :D:D canları cehenneme öylelerının lafını esırgemeseydın vereydın cevabını

2|0
    0|0
  • meslek elinde olduğundan değil mutlu olmadığından öyle onlar inan bana

3|0
    0|0
  • Bizim Türk insanının genetiğinde var.Bir şeylere sahip olduğu zaman kendini olduğundan büyük görüyorlar.Kimse özünü korumasını bilmiyor.RABBİM şaşrtmasın.

1|0
    0|0
  • söz konusu eğitim ve sağlık olunca havalı olmak gibi birşey olamaz ister özel ister kamu tüzel kişilikte hizmet akdi veren doktor hasta hakları gereği ilgilenmek durumundadır bunun havalı olmak kibirli olmakla alakası yok bu kanuni bir yaptırımdır...

1|0
    0|0
  • Bende iş sahibi olduğum da g*tüm tavan yapacak çünkü param olacak paran yoksa kimse yüzüne bakmaz paradaki atatürk bile

1|0
    0|0
  • meslek sahibi olmakla alakası yok onun ..

sebebi memur olmaları iş yapmasada para almaları kovulma derdi olmaması yer çekimine karşı koymalarına sebep oluyo

1|0
    0|0
  • Büyüyünce anlarsın. Ona da havalı denmez.

0|0
    0|0
  • birincisi bayan ikincisi doktor bu sadece doktorlara mahsup değil emin ol her meslekte var

1|0
    0|0

• Egoları tabiki

1|0
    0|0
  • kadın butun uniye verınce bıraz asabi olur

1|0
    0|0
  • olsun o kadar da havamız canım.

herkes meslek sahıbı olamıyo

1|0
    0|0
  • Şirket Yöneticisi sayılırım hiçde havalı değilim ... !

Karakter Meselesi ...

1|0
    0|0
  • meselği eline alıncaya kadar bir yerlerini yırttıkları için bazı noktaları kaçırıyorlar

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• kişilik..

1|0
    0|0
  • her ne olursa olsun kişilikle alakalı diye düşünüyorum ben.çokça karşılaştığımız bir durum ama sanırım o unvanda kilere yakıştıramıyoruz.

1|1
    0|0
  • Mesleği eline almışlar ama insanlığın ucunu bile görememişler.

1|0
    0|0
  • meslek sahibi falan değil mesele. g.tü kalkmışlar yapyo bunu. mesleği elinde olanlar değil..

1|0
    0|0
  • Doktor dan Doktor a degisiyor ya da meslekle alakali degil. Bazi doktorlar o kadar okup doktor oluyorlar ama insanligi unutuyorlar ya da ben empati kuramiyorum

0|0
    0|0
  • ee diş hekimi nede olsa havası olmasa olurmu ona göre

1|0
    0|0
  • karakterle alakali bence kimi insan hic biyere gelmedigi halde bile burunu havada.

1|0
    0|0
  • mesleğ,nde mutszu ruhsuz insan topluluğu herkes öyle değil yaa sen ölesine dek gelmişsin:/

1|0
    0|0
  • Kişilik meselesi bazıları senin dediğin gibi oluyor bazılari ise tam tersi

0|0
    0|0
  • Valla doktorları ayrı bir kefeye koymak lazım...6-7 sene okuyacaksın..2-3 sene staj göreceksin bölümünü seçmek için bir sürü sınava gireceksin o eziyetleri o sıkıntıları çekip bu duruma gelen bir doktorun biraz senden üstün olmasının bir zararı yok.

Zaten sen öyle olabilsen onun yerinde sen olurdun.

2|0
    0|0
    • evet aynen katılıyorum ama bazıları da abartıyor ya gerçekten uçuşuyorlar

Yükleniyor...