Para her kapıyı açar mı açmaz mı ?

Münazara konum, açmazı destekliyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?

• Açar
    48% (49)53% (55)50% (104)Oy Ver
  • Açmaz
    52% (53)47% (49)50% (102)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Çok garip ama anket sonucunda "Açar" seçeneği %63 oy almışken münazarada bizim takım yani "Açmaz" seçeneği kazandı. Aslında yoğurt siyah mıdır yoksa beyaz mı diye bir konuda siyahın kazandığını bilirim. Çalışmayla alakalı bunlar. Oy veren herkese teşekkür ederim.

0|1
24|46

En İyi Erkek Görüşü

• Adamin kucuk oglu sorar;

Babacigim,"potansiyel" ile "fiili" arasindaki fark nedir?

Babasi; "Anlatayim" der.

Sonra karisina doner ve sorar:

1 milyon dolar verseler Robert Redford `la yatar misin?

Karisi: Tabii, sorulur mu? Hayatta kacirmam!

Bunun üzerine adam kizina 1 milyon dolar karsiliginda Brad Pitt ile yatip yatmayacagini sorar.

Kizi: Vay be! Tabii ki ! Hep hayalini kurdugum sey!

Daha sonra adam buyuk ogluna donerek:

sen 1 Milyon dolar için Tom Cruise ile yatar misin, diye sorar.

Buyuk oglan: Evet! Neden yatmayayim?

Dusunsene 1 milyon dolarla neler yapilmaz!

Bir saniye beklemem!` der.

Bunun üzerine babasi kucuk ogluna doner ve:

Anladinmi oglum?

"Potansiyel olarak" 3 milyon dolarin üzerinde oturuyoruz,

Ama "fiili olarak" 2 or.. ve 1 ippnyle yasiyoruz.

işte bunun gib bişey para :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 24

• Açmaz. Hani şey gibi bedeni satın alabilirsin para ile ama ruhu değil.. ayrıca ben geçen gün anahtarı bulamayıp kilide para sokayım dedim açmadı bizzat şahitlerim de var :D :D

0|2
    0|0
  • açmaz. eğer kanıtların önermelerin karşı takımdan sağlam olursa siyaha beyaz dedirtebilirsin, münazara böyle bişidir

0|0
    0|0
  • açamadığı tek yer iett otobüsleridir diye bir yazı okumuştum :)) akbilin olmadan binemiyorsun gerçi ince düşünürsek evet o da parayla dolduruluyor ama düşünsene akbilin yok paran var binemiyorsun, biirnden almaya çekinirsek şayet :)

Aşk durumlarında da yararı yok.. onun dışında ohooo

0|2
    0|0
  • Her kapıyı açar diycem ama saflarda aşkı saygıyı ve sevgiyi para satın alamaz diycek. Aşkıda parayıda sağlıgın kapısınıda acar. Misal hastalandın diyelim devlet hastanesine gidersin ilgilenmezler özel hastanede ise 10 dk ya bir hemşire kontrole gelir. Bu çok basit bir öğneği daha milyonlarca var

1|1
    0|1
    • Tamam ama mesela tedavisi olmayan hastalıklar da var.

• Yalnız başlıkta şöyle yazıyor: Para HER kapıyı açar mı açmaz mı? İstisna bu sefer kaideyi bozdu sanırım. Ayrıca şunu söylemek istiyorum, Ali Ağaoğlu' nu örnek verirsek, adam hem yaşlı hem de yakışıklı sayılmayacak bir görünüşü var. Karısı da gayet genç ve güzel bir bayan. Düşünmenizi istiyorum, ama gerçekten mantıklı düşünün; Bir gün bu adam iflas etse, onu umursayan kaç kişi kalır ki geride?

• ama şuanda iflas etmedi. Demekki para aşkıda satın almış ;)

• Her ne kadar ünlü düşünür, söyler Demet Akalın "Aşkın açamadığı kapı, kanatlanıp uçamadığı yer mi var" diye heryeri vakti zamanında inlettiyse de kendisinin paraya pek yabancı olmadığına veriyorum bunu ve para diyorum kesinlikle açar istisnasız her kapıyı.

0|0
    0|0
  • Uzakta sevgilin var birbirinizden uzaklaştınız. Al bileti uç yanına hop kız senindir. Yaşlısın bir kızdan hoşlanıyorsun salla parayı al kızı. Tedavisi çok pahalı ölümcül bir hastalığın var ver parayı al canını.

1|0
    0|1
    • Tedavisi olmayan hastalıklar da var ama. Ayrıca parayla kadın sadece senin paran yüzünden birlikte olacaktır. O ilişkide aşktan eser yoktur. Adam iflas etse aynı gün kadın da onu boşar.

• Cennetin kapısını açamaz bro

0|0
    0|0
  • inan ki bu dünyadaki tüm kapıları açar :((

0|0
    0|0
  • Guzellik daha etkili bir anahtar olabiliyor kapi acma konusunda :)

0|0
    0|0
  • Sakıp Sabancı yaşasaydı ve para mı yoksa oğlunun sağlığının yerinde olması mı diye sorsaydık anlardık. Yüzlerce arabam var ama oğlum bir tanesini bile kullanamıyor demişti. Demek ki neymiş para yeterli değil sağlık olsun.

0|0
    0|0
    • helal kız sana sen de benim kafadansın. gerçekten canu yürekten seni tebrik ediyorum.

ben baş ürtülü kılzarı işte bu yüzden taktir ediyorum.

• açmaz kardeş

0|1
    0|0
  • Günümüzde her kapıyı açıyor, lakin satın alamadığı tek bir şey var benim nazarımda; huzur.

5*

0|0
    0|1
  • Açmaz tabii ki. Paranin da satin alamayacagi seyler var.

1|1
    0|1
  • Tabiki de açmaz.

0|0
    0|0
  • parayla saadet olmaz demişler amma sinirlerime iyi geliyor para

0|0
    0|0
  • Artik bu devirde paran olmadan sicamasin RKADAS LAFIN KISASI PARA HER KAPIYI ACAR

0|0
    0|0
  • tabıkıde acar

0|0
    0|1
  • tabı olmazzz yaaa

0|0
    0|0
  • cennetin kapisini acmaz mesela

0|0
    0|0
  • para ve itibar her kapıyı açar diyorum,bilmiyorum ne kadar doğru

0|0
    0|0
  • acar anam acar her kapıyı acar.d

0|0
    0|0
  • açaarr tabi :)))

0|0
    0|1
  • Bazen aciyor bazen acmiyor ikiside :D

0|0
    0|0
  • insanların dinleri imanları para olmuş çok yazık. param olmasın ama mutlu olayım yeter bana.

0|0
    0|0
    • aferin sana ama nesli tükenmek üzre olanlardansın

• ama soruyu gizli cevaplaması

cevabına kendisinin de inanmadıgını gostermez mi

Erkekler Ne Diyor 45

• Yani gayet basit; para her kapıyı açmaz. Örnek: Çaresi olmayan bir hastalığın tedavisi öyle servetle bulunamaz. Buna zaman, bilim insanları, deneyler, fedakarlık, yedi sülalesi vs birçok şey girer. Örnek: Para ile satın alınamayacak insanların kalpleri. Sayısız örnek var ki bu konuda "saçma örnek" diye bir şey olamaz; çünkü "her kapı" demek, bunun dışında bir seçenek olmadığını gösterir. Ancak "Çoğu kapıyı açar mı?" dersek, o zaman muhtemel kuvvetle evet cevabı çıkacaktır.

0|0
    0|0
  • her türlü açar

0|0
    0|0
  • para allah değil, tabi ki paranın da yetmediği durumlar olabilir. her kapıyı açamaz ama çoğu insan için pek çok insani değerden daha önce geliyor maalesef. parayla alıp ağzını yüzünü boyadığın makyaj malzemeleri seni güzel; bir dünya para döküp okuduğun kitaplar gezdiğin yerler kültürlü, paranın sağladığı şartların verdiği umursamazlık cool, sayesinde para yedirdiğin bir dünya kız çapkın, başka hiçbir şeye gerek kalmaksızın yakışıklı ve belki hepsinden önemli şımarıklıkla küstahlık arasında gidip gelen bir özgüven sahibi yapıyor. diğer yanda gariban ortalama türk genci, bu paralı eşşeklerin yönettiği bir kurumda onların ağız kokusunu çekecek kıdemli bir eleman olabilmek için trigonometriyle integralle fıstıkçı şahaplarla uğraşıyor. lanet olsun böyle düzene.

0|1
    0|0
  • Para her kapıyı acar bu bir

paran varsa dostunda vardır hergün seni ararlar nerdesin dostun cok olur para bittimi kimse aramaz

ünlü bir şarkıcının söylediği cümle aynısını yazıyorum ''Para var Huzur yok aq)

para bir yerde gecersizdir Mezara girdiğin gün

0|0
    0|0
  • AÇMAZ! Para bir b*ka yaramaz sadece insanlar parana saygı gösterirler o kadar.

0|1
    0|0
  • Mına bile koyar..

Abramoviç kadar zengin ol yapamayacağın şey yok dünyada..

Ya da Güzel bir kadın olmak lazım.. Şöyle en seksisinden bak oda kapıyı açar kol ve bacak haricinde ki organıylan.

0|0
    0|0
  • Bana göre açmaz ama para herşeyin ilaçı alamayacağı şey yok.

0|1
    0|0
  • Sakıp sabancının yatalak oğlu var rahmetli ne dedi oğlum bana sadece bir defa baba desin servetimi vermeye razıyım ama demedi para bir araçtan öteye gitmez açamadığı çok kapı var

0|1
    0|0
  • kesinlikle açar..kesin kesin..

0|0
    0|1
  • HER kapıyı AÇMAZ. ÇOK kapıyı AÇAR.

0|1
    0|0
  • gerçek şu ki para bir çok olayda mutlu olmamıza sebep oluyor parasız mutlu olacak kadar olgun yaklaşmıyoruz hayata

0|0
    0|0
  • Ne yazik ki keske acmaz diyebilseydim..Ama su an ki sartlarda her kapiyi aciyor..Hem de her kapiyi..Buna defalarca sahit oldum..

0|0
    0|0
  • bir çok kapıyı açar. örneğin para zamanı satın alabilir bu sayede sevdiklerinle daha fazla zaman geçirebilir ve mutlu olabilirsin. yani bir yere kadar mutluluğu satın alabilir.

0|0
    0|0
  • para açmazsa parayla yaptırıcağın anahtar illa açar

2|0
    0|1
  • açar!

çünkü açamayacağı bir kapı yok.

doğrudan ya da dolaylı olsa da açar.

1|0
    0|0
  • bu devirde açar..

0|0
    0|1
  • açar açar açar

0|0
    0|1
  • Para her kapıyı acar açmadığı hangi kapı var ki

0|0
    0|0
  • acar

0|0
    0|1
  • seni sevmeyen bir bayanı satın ala bilirmisin?

0|0
    0|0
  • Her kapıyı açsada kalbimin kapısını açamaz.

0|0
    0|0
  • fasa fiso her parasi olan insan rahatmi

1|1
    0|0
  • Açmaz, para herşeyi açar ama duygusal şeyleri ASLA AÇMAZ AÇAMAZ.

0|0
    0|0
  • Her kapıyı açmaz ama cok kapı açar...

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • açamaz da açamayacağı da kapı yok gibi kaldı maalesef :(

0|0
    0|0
  • Duruma göre değişir

0|0
    0|0
  • Açar, açıyor maalesef. Çünkü fiyatı olan insan çok.

0|0
    0|0
  • mesela ben dekana para versem alttaki derslerimi siler mı (:

0|1
    0|0
  • Tabi açar oğlum.Neyin kafası bu?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15
Yükleniyor...