Değer verdiğiniz insanın sevgisini mi yoksa saygısını mı yitirmesine üzülürsünüz?

Ben seçeneğimi saygıdan yana kullanıyorum.

Sevgi olmasa bile bir şekilde sonradan kazanılır. Ancak saygı tek kullanımlıktır. Baştan duyulmazsa akabinde sevgi de gelmez.

Böyle bir durumda saygı yitirilirse, geriye sevgi diye bir şey de kalmaz.

Iki seçenekte birbirine bağlı değerler. Peki sizin önceliğiniz hangisi?

• Saygı
    73% (11)67% (10)70% (21)Oy Ver
  • Sevgi
    20% (3)20% (3)20% (6)Oy Ver
  • Bence;
    7% (1)13% (2)10% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• Saygı yitirilebilir ve sebebi genelde saygıyı kullanan operatörün kullanıcı hatasıdır. Mevcut saygıyı muhafaza etmek gerekir ki bu da dil ile, davranış ile belli edilir, sevgi dediğin şey derken? elli çeşidi var, çok nadiri saygıdan bağımsız yetişir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Bu noktada tamamen zıtım. Sevgi olmadan saygı hayatta olmaz, çevremizden örnekler elbet vardır. Kişiler sevmedikleri insana saygı duyamaz hep rol yapar,belki bir büyüğüne,arkadaşına,hocasına saygılıymış gibi görünür ama bu sadece görüntüden ibarettir yani rol,içindeki beslediği duygular tamamen farklı.

Aynı örneği kendisini sevmeyen bir insana da veririm.Her şey beklenir zarar verme/düşünce bozuklukları vs çok uzar gider. Yani sevgi saygıyı da kapsayacak çok büyük bir kavram.

1|0
    0|0
  • Tabi ki saygı...

1|0
    0|0
  • Ikisini orta vadede birbirinden bağımsız düşünmek imkansız bence. Ama ben sevgiyi tercih ederdim çünkü saygıyı kaybettiği iliskilerde en azından tutkulu inişli çıkışlı bir iliski yaşadım ve hatta bundan zevk aldım ama kur kuruya saygı kadar da sıkıcı birşey görmedim. Salt saygı sıkıcdır, kasıntıdır, hayatta aradığımız şey değildir, en azından benim için..

1|0
    0|0
  • bence tam tersi sonradan sevilemez ama insanı tanıdıkça ona saygı duyabilirsin. eğer gerçek bir sevgi söz konusu ise o halde orada saygı, güven, fedakarlık gibi bazı kavramlarda sevgiden beslenecektir.

1|0
    0|0
  • Saygısını...

1|0
    0|0
  • saygı saygı saygı

1|0
    0|0
  • Sevgisini yitirmesine üzülürdüm sanırım. Sevgi biterse geri gelmez ama paranın satın alamayacağı saygı yoktur.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle düşüncelerine katılıyorum.. kimse Saygı duymadıgı bırını sevemez..

1|0
    0|0
  • Kesinlikle Respect!

Saygı olmadan sevgi de olmayacağına göre..

1|0
    0|0
  • Sevgi, saygı fani şeyler.

Sana bir soru;

Bir seksen, bir doksan, bir çeksem, bir soksam daha kaç yapar?

1|0
    0|0
    • Daha fazlasi icin, hamileolasiligim.com

• Desene benimki yolda. AHAHA.

Hadi bakalim, merakla bekliyir

• link şuraya bak sana yardırıyoruz.

• saygı olduğu müddetçe sevginin biteceği ihtimali daha düşüktür. Ama saygı kaybedildikçe sevginin yok olmaya başlaması kaçınılmazdır.

1|0
    0|0
  • Aşk biter sevgi başlar. Sevgi biter saygı başlar. Saygı biterse, Her şey biter..

1|0
    0|0
  • Saygi. Herseyin oldugu gibi sevgininde saygidan yoksunu anlamsizdir.

1|0
    0|0
  • C- Güvenimi yitirmesine tahammülüm olamaz, diğerleri güven olduğu müddetçe tekrardan kazanılır.

1|0
    0|0
  • Herhangi birini veya her ikisini de...

1|0
    0|0
  • Eeee bence saygııı :D

1|0
    0|0
  • Iki seçenekte birbirine bağlı değerler. yani o zaman ?

1|0
    0|0
  • sevgi bitti mi saygı için çanlar çalmaya başlamıştır

1|0
    0|0
  • Sevgi gitse de yeniden olusur ama saygı gitti mi ...

1|0
    0|0
  • İlk önce sevgisini hemen ardından saygısını yitirenler oldu hayatımda...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• C yi seçtim.İkisinide yitirdi.Artık benim için herkes gibi :).Hayırlısı.

1|1
    0|0
  • Saygı her zaman sevgiyi doğurur. Bu yüzden saygısını kaybetmekten korkardım. Saygı biterse ne sevgi kalır nede konuşma isteği..

1|0
    0|0
  • İkisine de üzülmem, ikisine de üzülürüm

Saygısı yitip giderse sevgisi öksüz kalır. Sever belki ama bir yerde kemirir içini

Sevgisi yitip saygısı kalsa soğuk kalır, sahte kalır. Sayar belki ama sarar mı sımsıkı

Biri giderse kalan durmaz

Önceliğim mi ...

1|0
    0|0
  • saygı . çünkü sevdiğiniz insan ağır laflar söyleyerek saygıdan tamamen uzaklaşarak tabiki canınızı yakar bu çok kötü bir durumdur . sevdiğiniz insan tarafından canınız yandığında nasıl bir hal aldığınızı kendiniz bile anlamazsınız.

1|0
    0|0
  • sevgi çünkü sevgi varsa saygıda vardır. saygı var sevgi yok ise o sevgi bir kere yayıp edildiği zaman bidaha kazanamazsın kazansanda eskisi gibi olmaz.

Sevgi varken saygı olmassan sevgi sahtedir

1|0
    0|0
  • 2 sınıde ytrmesıne uzulurm::(.(:(:(

1|0
    0|0
  • saygı, sevgisiz yaşanır hem ama saygısız asla

1|1
    0|0
  • ikisi içinde cok uzulurum fakat birini kaybediyosa sevgisini kaybetsin

1|0
    0|0
  • Saygısızlık oldu mu herşeyi yıkar.

1|0
    0|0
  • ikiseide çok kötüü :(( ama sevgi daha bir beter yaa

1|0
    0|0
  • Saygı

1|0
    0|0
  • ay sevgilisinimi yoksa dayısınımı diye anladım ilk başta :D:fshskjsjks

1|0
    0|0
  • saygısını yitirirse soğurum, umurumda olmaz.. sevgisini yitirirse üzülürüm sanırım.

1|0
    0|0
  • Ikiside bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...