Karın kaslarımı sıkılaştırma çabası..

Bu aralar biraz göbek bıraktım sanırım bel çevrem 66 cm. Geçen gün bi soruda da sormuştum zaten. Kilom 45 olduğu için ben çok takıntı haline getirmiştim ve spora başladım. Spor salonuna gidiyorum ama evdede kendi kendime bazı hareketleri yapıyorum. 2 gün oldu. Bu sabah göbek ve göğüs arasındaki yer o kadar çok ağrımaya başladı ki. Zaten spor yaparkende çok ağrıyordu ama ben dayanıyordum. Galiba çok fazla yüklendim:( Ne yapmam gerek bu ağrının geçmesi için? Öğleden sonra bi staj görüşmem var, bu halde gitmek istemiyorum. Bacaklarım bile biraz ağrıyor, yürürken zorluk çekiyorum. :(

0|0
9|20

En İyi Kız Görüşü

• Bugün ölçtüm ve 66 çıktı. İdeal bel ölçüsü 60. Benimde Çok az eritmem gerek!1! Beraber başarabiliriz...

0|0
    0|0
    • Kesinlikle canim. 63 olsam o bile yetecek ama bakalim :)

• Kim demiş ideal 60 diye?

Kimisine 66 yakışır, kimisine 56...

Birileri tarafından belirlenmiş standardı tutturmaya çalışmaktansa size uyanı tutturmaya çalışsanız daha iyi. (Ben 55 gördüm çok beğendim mesela...)

Erkekler Ne Diyor 20

• çok saçma işler yapıyosunuz 2 gıdımlık kilo verecez diye..yazık günah ya.. spor salonuna gidiyorsan zaten evde extradan spor yapmana gerek yok..profesyonel sporcularla kendini karıştırma..onların aldığı takviyenin haddi hesabı yok.spor salonunu haftatada en az 3 gün olarak belirle..şunuda unutma..bölgesel zayıflamay diye birşey yoktur..öncelikli bölgeler vardır..erkeklerde göbek/be kısmı , siz bayanlarda kalça ,basen vb kısımlardır..günde 30-35 dakika tempolu yürü..üstüne 3gün spor salonu ve akşam 6 dan sonra sadece yiyeceksen proteinsel gıdalar al..meyvede yeme..şeker ve karbonhidrattır zayıflmanı yavaşlatır..

0|0
    0|0
    • Zayiflamaya çalisan kim? Kilomdan gayet memnunum. Bu aralar bel bolgem kalinlasti gobegim çikti diye sklastirmaya çalisiyorum. Yoksa zayiflamak için gitmiyorum, hiç ihtiyacim yok.

• takıntı haline getirdim deyince öyle bi izlenimim oldu zaten..

• ilk 1 hafta sporun cilvesidir agrılar ama bu iyiye işaret duş al kas gevşeltici kremler kullanabılırsın ama zaten vucudun alıscaktır kısa sure sonra çokta kafana takma takarsan daha cok agrıır

0|0
    0|1
  • Spor salonuna gidiyorsan zaten evde çalışmana gerek yok. Çok yüklenmişsin kendine. Kas gevşetici hap al günde 1 tane iç. Bişeyin kalmaz. Bende bugün yataktan kalktığımda boynum acayip ağrıyordu sanırım yastıktan düşmüş kafam 1 kas gevşetici aldım yarım saatte etkisini gösterdi .)

0|0
    0|0
  • hamlık ağrısımı?

0|0
    0|0
  • karın kaslarını sıkılaştırmak istiyorsan mekik çekeceksin,vücudunun belli kısımlarının ağrıması normal .. bu çok yüklendiğin içinde olabilir , yeni başladığın içinde olabilir ,ağrıması bir bakıma iyidir yaptığın sporun iyi sonucu olarak değerlendirebilirsin..yeni olduğun için fazla yüklenmemeni tavsiye ederim..bende bi ara spordan 20 gün ayrı kaldım ve bu arada ister istemez kilo aldım ,göbeğim çıktı ve eritmem sadece 1 haftamı aldı.( mekik sayesinde)..

0|0
    0|0
  • Birkaç güne geçer hergün spor yapma 2-3 gün ara vererek yap ve yeni başlamışsım çok fazla yüklenme

0|0
    0|0
  • Çalışmaya devam et geçer. Tabi ters bir hareket yapıp sinirleri ezmediysen

0|0
    0|0
  • kilonun %80 belinde yoksa 66 cm fazla bişi dgil

0|0
    0|0
  • 1-2 haftaya geçer hareketleri devam ettir. Aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Sen çalışmaya devam ettikçe ağrıların azalacak. Çalışmaya aynen devam.

0|0
    0|0
  • ağrılarının geçmesini beklemelisin. kasların yorgunluğu..ağrıların geçtikten sonra düzenli bir şekilde spora devam edersen bu şekilde ağrımaz birdaha

0|0
    0|0
  • ani bir hareket yaptıysan ondandır bide spora yeni başladıysan ağrının olması normal...bir kaç gün içinde geçer ;)

0|0
    0|0
  • 45 kilodasın ve göbek takıntın var bence yardım almalısın hem psikolojik hem de kilo almak için.

0|1
    0|0
    • Boyuma gore 45 kilo tam ideal. 160 boyuna da 50 uzeri olmaz

• bence yine de düşük senin 50 olman lazım asıl ideali odur hesaplamalarda da tam ideal çıkarsın şu an zayıfsın emin ol. Zaten spor yapıyorsan 50 olursan da göstermezsin omuzlara ve diğer bölgelere sağlıklı bir şekilde yayarsın.

• eğer ağrıyorsa gelişiyo demektir iyi bişey yani. ağrısı geçene kadar yapma sonra yapmaya devam et

0|0
    0|0
  • Ağrıyan yerlerin yaptığın spordan verim aldığının göstergesidir, mekik sayını 300 e çıkar. Pes etme.

0|0
    0|0
  • önce bir doktora görün sonra devam edersin

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama senin gibi kız arakaşım olmasını istemezdim galiba:)))

0|1
    2|1
  • bence ölçülerin iyi mekik çekmeye devam

0|0
    0|0
  • Hep diyorum ısınmadan spor yapmayın diye.Kas gevşetici kullan bir daha da ısınmadan spor yapma.

0|0
    0|0
    • Spor salonunda isinma hareketleri yapmistim 15 dkk boyunca. Ama iste inatla ee gelincede devam ettim o yuzden galiba.

• İlk üç gün çok yüklenememen gerekirdi sadece ısınma yetmez.Vücudu fit tutmak disiplin ve planlı spor ister.

• spor salonuna git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• kasların spora alışkın olmadığı için birden yüklenince ağrı yapmıştır.. birkaç güne geçer.. yazın bana da olmuştu merdivenlerden inmek işkence gibiydi bacaklarıma çok yüklenmiştim sanırım.. sonra annemin kas gevşetici kremiyle masaj yapmıştım birkaç güne geçti :) kas gevşetici olmasına gerek normal bir kremle de masaj yapabilirsin..

0|0
    0|0
  • Takintilisin sen:)))))))) Bayanin kendine dikkat etmesi guseldir.. 45 kilo ne yaa? insallah boyun uzun degildirde bu cabannin bi anlami vardir:))))

karin agrilarinin sebebi tahmin ediyorum evde uyguladigin yanlis hareketlerdir..

Karin kaslarini calistirmak istiyosan spor salonnda hocandan bu konuda hangi hareketleri yapmaliym vs calisman gerekenleri al.. onlarin disina cikma,..

Ama herseyden onemlisi diyetisyene git ideal kilonu belirlet ve sinirin o olsun..

Cop kiz:)))

0|0
    0|0
    • Canim boyum 1.60 ve bence bu boya 45 ideal :) maximum 48 diyorum :)

• Aynen, neyse bugun spor falan yok dinlenecegim :)

• :))))))))) Yaparsanda salona git:))))

• Hareketlerini yapmaya devam etmelisin.

0|0
    0|0
  • Aynennnn benimde agrim vardi ama 3 gün falan sonra geciyoo :))

0|0
    0|0
  • sanırım çiğlik veya hamlık diyeli devam et alışırsın

0|0
    0|0
  • günde bir tane almak üzere kas gevşetici yazıyorum..

0|0
    0|0
  • dinlen sadece kas gevsetıcı onermıyorum halsizlk yapablıyor

0|0
    0|0
  • şınav ve mekik çekmelisin yararaını göreceksin :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...