Hristiyanlığa atılan iftiraların aslının olmadığını biliyor muydunuz ?

- Hristiyanlıktada zina kavramı vardır, evlilik öncesi ilişkiye ve cinsel ahlaksızlığa karşıdır.

-Tanrı tektir,isa sadece tanrının düşüncelerini insan olarak dünyaya yollamış şeklidir.

-Papaza gidip günahlardan kurtulma diye bişey yoktur. Papaza gidilir,günahlar itiraf edilir ve papaz sadece bunların affolması için tanrıya dua eder. Affetme gücü sadece Allah'ındır. Papaza gidip günahlar itiraf edilince hiçkimse günahlarından kurtulduğunu düşünmez.

Bunlar sadece bikaç örnekti. Daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyosanız link bu sayfamıza bakabilirsiniz. ve tabiki sorumuda cevaplarsanız sevinirim :)

• Evet
    83% (5)60% (3)73% (8)Oy Ver
  • Hayır
    17% (1)40% (2)27% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|22

En İyi Erkek Görüşü

• kardeş bende Hristiynım sende bilirsin ki bu tür şeyler olacak hep incilde yazmıyor mu insanlar size her türlü iftirayı atacak hakaret edecekler benim adımdan dolayı size saldıracaklar herkes sizden nefret edecek diye...

ama rab bizden ne istiyor kötülüğe kötülükle karşılık verme insanlar arasında ayrım yapma.. sonuna kadar dayanan kurtulacaktır bize incilin dediği gibi azıcık sıkıntı dışında birşey yapamazlar

Hristiyan inancına saldıran,küçümseyen,Hristiyanları her gördüğü yerde gerek sanal ortamda olsun normal hayatta olsun tehditler hakaretler eden insanlarada şunları söylemek istiyorum.Hristiyan inancına ve Hristiyanlara saldırabilirsiniz,her türlü yalanı söyleyebilir,çamur atıp izini bırakabilirsiniz.Hatta biz Hristiyanlara tehditler eder hatta öldürebilirsiniz ama tek bir şeye gücünüz yetmez.Hristiyanları ve kiliseyi yok etmeye gücünüz asla yetez.Hristiyan olduktan sonra sizlere her türlü iftirayı atacaklar,tehditler edenler mutlaka olacaktır.Ama bunları hiç dikkate almamak gerek.

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 21

• Dünkü o hristiyan kız sendin bundan adım gibi eminim...

Amacım tartışmak değil ama toplasan 10 tane Tanrı kelimesi geçmez incilde hep İsa..

Tamam İncilide ALLAH gönderdi bizlere ama zamanla insanların kendi kafalarından uydurmuş oldukları kuralları oraya geçirmişler bugün hiçbir insan gelipte Kuran-ı Kerimi değiştiremez bozamaz. Buna inanmıyorsan ya da inanmak istemiyorsan dene.

Bak özünde çok iyi bir kızsın bunu hissediyorum ama yapma böyle ailen kim nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama Zinaya en çok önem veren bizleriz diye düşünüyorum... Bakın yabancı milletlere çoğu hristiyan cumhur başkanının kızı sex partisinde yakalanmış. İstanbulda yaşıyorum kilise çok yakın bana bu çevrede ermeni çok var özellikle kilisenin oldu yerleşim yerlerinde.. Biz İsanın ölmediğine ve ALLAH'nın katına çıktığını biliyoruz. Bazı insanlar ateisttir hiçbirşeye inanmazlar ben görmediğim şeye inanmam derler onlarada aynen şu cevabı veririm 'O halde bana beyninin olduğunu kanıtla' Bak kızım İsa ölmedi çarmağada gerilmedi öyle birşey(bizim inancımızda yok) Bizler bütün peygamberlere inanırız. Sen dedin ya dün kulakdan dolma haberlerle gelip burada kendini bişey biliyormuş gibi gösteriyorsun diye ben bir dayanağı olmayan şeye he bu demem yaşım 19 eğer ALLAH korkum olmasaydı benim ölüm sebebim intihar olurdu zehirlicektim kendimi çünkü.. Hristiyanlıkta helali ile ilişkiye girene sevap yazılıyormu sizin kitaba göre ? Doğduklarında melek gibi tertemizmi sizin kitaba göre ?

Kusura bakmayın. Bazı müslümanlar aa şuna bak müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar gibilerinden küçük düşürücü bir deyim kullanırlar ama her insan hata yapar dünyada hristan toplumunun çok olması onu doğru bir din olduğu kabul edilemez. Tıpkı facebook daki o söz paylaşan insanların o sözleri kadar dürüst olmadı gibi..

Senden rica ediyoruz hepimiz hayat hikayeni bizimle paylaş, Nasıl hristiyan oldun ?

Ona göre kendi fikirlerimizi söyliyelim...

Doğru ile yanlış arasında bir bahçe var orada buluşalım olur mu ? ;)

1|0
    0|0
    • sana bişey söyliyimmi ? Tespitinde doğru olabilirsin, ama ben asla kendimi ve hesabımı riske atmam, kendimin kolay kolay deşifre edilmesine izin vermem. Her gerçek göründüğü gibi değildir yani bil :)

• Konuyu kapatman anlamsız,çünkü uzun uzun yazdığım lafın tam tersini söylediğimi idda ederek cevap vermişsin. Helalinle birlikte olman önerilmiş ve bu güzel bişey olarak gösterilmiştir dedim koca yazıyı tam tersi anlamayı nasıl becerdin gerçekten çok şaşırdım. bide hristiyanlara laf etmeye kalkmış. Ayrıca ben aşırı katolik falan değilim ben ortodoksum bilmeden araştırmadan konuştuğun buralardan anlaşılıyo. ;)

• Özelden konuşuruz sizinle..

• Hristiyanlıkta zaten Allah'ın gönderdiği bir din, her ne kadar insan kelamı karışsada bu kadar bozulamaz tabi.

İnsan oğlu terzi gibidir herşeye bir kılıf dikiverir anında..

1|0
    0|0
  • Tüm dinlere inançlara insanların inançlarına sonsuz saygım vardır. Dinlerin özüne baktığında hepsinin anayasası aynıdır. Zina, haram, hırsızlık, kul hakkı, insanlara doğaya saygı vs. vs. vs.

1|0
    0|0
  • Bunların var olduğunu biliyordum zaten.

1|0
    0|0
  • ben daha önce bunu yayınlamıştım, hz isa sonrası yazılan kitaplardır bugünkü inciller onu görerek yazılan bir incil yok ama ondan sonra en yakın zamanda yazılan incilde kuran la nerdeyse aynı sözlere sahiptir hatta müslümanlığın gelişinide müjdelemiştir.

isayı cezalandıranlar dinle baş edemeyince kliseler kurup yönetmeyi seçmişlerdir.

0|0
    0|0
  • ne iftiralar atılıyor daha bir bilsek.

0|0
    0|0
  • ya banane hristiyanlardan tanrının a.q isteyen istediği inancı araştırsın öğrensin artık şu din tartışmalarını aşsak ne güzel olur..

1|0
    1|0
  • İslamın hak ve gerçek tek din olduğunu biliyorum..Gerisi beni çok fazla bağlamıyor...

2|1
    0|0
    • kendin bilirsin.

• bunu söylememin sebebi burdan kimseyle tanışıp konuşmadığım içindi :)

• İlk olurum belki olmaz mı ? Sonuçta medeni bir şekilde tartışabiliyorsak bu bizi bir adım daha birbirimize yaklaştırmaz mı ?

Önemli olan sana eziyet eden değil seni taşıyan insan bakışındır... Ben hayatımın her evresinde insani olmaya çalıştım...Hmadolun halimden de pek şikayetci değilim :)

• waow senin adına çok sevindim :)

1|0
    0|0
  • Bir reklam seyrettiniz şimdi foruma dönüp muhabbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Tamama reklam amaçlı ve misyonerlik kokan hareketler bunlar

1|0
    0|0
    • istediğini düşünmekte özgürsün.

• Yemedik canım... ...

• Mongol-Lf...

Cehaletin bu kadarı karşısında susuyorum. ... Cahille laf etmenin anlamı yok...

İslam avrupaya aydınlanma ve ilerlemeyi getiren dindir. Bir tarihinize bakın. Ortaçağ ve sonrasına anlarsın. Hoş o kapasite siz de var mı o da ayrı bir durum..

İslam inancı Türk toplumunda güçlü olarak devam ediyor.

Her millete olduğu gibi Türkler de de hristiyanlık inancına sahip kişiler olması normal. Tarihi bir süreç bu. Müslümanların keşiflerini alıp geliştiren batıdır. Öğren de gel.

• Hristyanlık İslam'ın gelmesiyle geçerliliğini yitimiş tedavülden kalkmıştır. O yüzden insnaın bütün ihtiyaçlarına cevap verebilen, değiştirilmeyen, kıyamete kadar geçerli olan , insnalara yol gösteren, tüm insanlığa ve alemlere gönderilen islam dini tek hak dindir.

1|0
    0|1
  • gel seni ateist yapalım

bi misyon kesmeyin la

1|0
    0|1
  • amen †

0|0
    0|0
  • hacı baba ogul kutsal ruhu bosver de budaya yonel bak bızım kel nırvanaya cıkarıyor.benden demesı

0|0
    1|0
    • hacı bır daha guncelleme yapmazsan sevınırım surda nırvanaya cıkmaya ugrasıoz sen dıkkat dagıtıon

• hepsi zerdüştlük çakması neticede

0|0
    1|1
  • Ben sadece müslümanım. Hristiyan dinine mensup kişileride severim. Yukarıda yazdıklarına katılıyorum.

0|1
    0|0
  • Skolastik dönemi incelemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Hristiyanmısınız?

0|0
    0|0
  • Müslüman mahallesinde salyangoz sattığınız doğru mu?

2|0
    0|2
    • evet doğru hristiyan türleriz sıkıntınız mı var bizle ? salyangoz satma işi sizlerin dalga geçmek için uydurdugu bir terimdir.. işte kendi çapınızda aşagılamak

türkiyede alışsa iyi olacak türk hristiyanlara :))

• şu teslise ne diceksin hani şu tanrı isa kutsal ruh dedikleri bunu diyen sapıtmıştır zatn...

0|0
    0|1
  • Amacın nedir ... ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İnsanların düşünceleri değişiyor, değiştiriliyor zamanla. Merak ettiğim Allah'ın insan olarak düşünülüp düşünülmediği, Hz. İsa tanrının oğlu olarak addediliyor çünkü

0|0
    0|0
    • Allah insan olarak düşünülmüyo. Allah Allahtır bizi yaratandır. Bizlere yardım olarak kendi düşüncelerini bir insan bedenine sokarak bize göndermiştir. Onada oğlum demiştir.

• evet mesela müslümanlıkta yanlış tanınıyo hristiyanlıkta bunun üzerine çokça konuşulabilir.

• Evet. İslam barış diniyken sürekli öldürenler gündemde

• Bu sitede islamiyet disinda din gecmez bu da boyle biline ahahahaha

1|4
    1|2
Yükleniyor...