Hayatın mantığını çözenler, nedir o hayatın mantığı? Olaylara daha mantıklı yaklaşmak için çözdüğün mantık ne?

Olaylara daha olgun yaklaşmak için, daha mantıklı tepkiler vermek için hayatın mantığını anlamış olmak gerekir. Neler yaşadınız da hayatın mantığının o olduğunu düşünüyorsunuz?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• Çok fazla bir şey yaşamaya gerek yok. Hayatın mantığı basit. Hayat bir bayrak yarışından ibaret, canlıların hayattaki tek amacı bu. Diğer her şey bu ana omurgaya eklemlenmiş yan unsurlar. Bayrağını teslim edeceğin bir çocuğu büyüttükten sonra görevin bitiyor, doğanın mantığı bu. İnsan da apayrı bir canlı değil, aynı gemide yolcu

Çocuğa çok iyi yaşama koşulları hazırlamak, donanımlı olmasını sağlamak, bunun için çaba harcamak, kendini geliştirmek, arkadaşlar edinmek, eş bulmak, iş bulmak, hayat bir ayakta kalma mücadelesi...

Tabii bu mücadeleyi yaparken "fair play"e uyacaksın, doğadaki kadar da acımasız ilerlememeli. Hem kendi ailen için hem de yaşadığın toplum için nasıl faydalı olurum diye düşüneceksin, pratiğe dökeceksin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 1. Oldugunu kabul etmek

2. Sakinlesince nedenini düsünüp care bulmak

3. Ders almak

4şu anaklima gelmedi

5. Bazi seylerin olsun bitsin gitsine getirmrk yerine sabir göstermek daha cok tahammül ede bilmek

1|0
    0|0
    • olduğu kadar olmadığı kader mantığı, olmuyorsa gerçekten olmaması gerektiği içindir mantığı, hayatın devam edip ölünün bile kırk gün yasının tutulduğu mantığı ve mutlu olursan hayatı seversin mantığı yaşama bağlar adamı. ama işte cesaretsizlik bunları düşündürmüyor adama biraz cesur olmak lazım yaşamak için yaşamak cesurluk ve karakter ister

• Hayat iste, hepimiz belki farkli dönemlerde ama cogu zaman benzer seyler yasaya biliriz...

• kesinlikle

• atın ölümü arpadan olsun dedik biz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Yaşa ortama ve konuma göre sürekli değişen bir kriptosu vardır hayatın çözülünce bitecek bir bulmaca değil level atladıkca daha zorlu bir bölümü gelen oyun gibidir ;)

0|0
    0|0
  • Her insan farklı yorum yapabilir buna. Ama bunun cevabını en iyi sen biliyorsun. Günlerce haftalarca hatta aylarca sorgula kendi içinde. Bana göre hayatın mantığı mutlu olmak. Her zaman mutluluğum için çabaladım , her zaman çevremdekileri mutlu etmeye çalıştım. Yoğun bakıma girdiğim , ölümün eşiğinden döndüğüm bir kaza geçirdim ve kendime geldiğimde ilk işim kahkaha atmak oldu :) bana göre hayatın mantığı mutluluktan geçiyor. Polyanna olmak lazım bence :)

0|0
    0|0
  • kardeşim. iyi bir gözlemci olmak lazım. bazi gelişen olaylarda kimin ne dediğine,kimin ne yaptığına dikkat et. bu sayede arkadaşlarınnı iyi tanırsın. mutlu olmadığın ortamlardan uzak dur. ne olursa olsun ani tepki verme sabırlı ol. sabirli bir şekilde vaktini bekle.bir olay olduğunda en bu olayı kendin analiz et ve sabirli ol. sabır sabır sabır

0|0
    0|0
Yükleniyor...