Mutsuz musunuz? Buraya gelin...

Dün neler yaşadığını düşünme artık. Geçti, gitti,bitti. Bugününe bak .Ne kadar iyi olduğuna bak. Bugün kötü şeyler mi yaşadın?İstemediğin şeyler mi duydun? Kafanı kurcalayan şeyler mi var? Birini mi özledin? Dün yaşadığın şeyler nasıl geçip gittiyse, bugün yaşadığın şeylerde geçip gidecek. Ve o ''eskidendi'' diyeceksin. Hem sen istedikten sonra, her şeyin geçip gitmesinin bir yolunu bulabilirsin.Çünkü nefes aldığın her an bir umut vardır. Unutma. Seni mutsuz eden şeyleri değil,mutlu eden şeyleri gör. Kısaca;bu kötü şeyler var ya, işte onların hepsi geçip gidecek. ''Göreceksin.''

Arda Erel zor zamanlarımızda okumamız için yazmış bunu sizlerle paylaşmak istedim...

0|0
1620

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 19

• Tesekkur ederim bebiscik cok iyi geldi, bu zamanlarin hepsi gececek birgun, hatta tum mutsuz zamanlar gectigi gibi mutlu zamanlar da gececek, kafaya hic birseyi takmamak lazim.

1|0
    0|0
  • Katılmıyorum Arda'ya

Dün neler yaşadığımı düşünmezsem geleceğime sağlıklı bir yön veremem. Ders çıkarmazsam hatalarımı düzeltemem. "Kötü şeyleri unutayım, iyileri hatırlayayım" diye bir mantık, mantık değil. Geçmişim beni ben yapan şeydir, şu an bir hiçtir. Geçmişimi iyisiyle kötüsüyle düşünmeliyim, aklımda tutmalıyım, tabii ki kendimi komple geçmişe taşımadan, şu anda yaşayarak. Geçmiş, bir kılavuztur. İçinde iyi ve kötü karışıktır, kimse beyaz değil, kimse dört dörtlük değil

Kötü şeylerin hiçbirisi geçip gitmeyecek, tam tersine ölüme kadar yanıbaşımızda olacaklar. Ki ölüm de o kötü şeylerin en büyüğü, en acısı, en kaçınılmazı

Mesele kötü şeyleri yok saymak değil, düzeltmeye çalışmak, düzeltemiyorsan da barışık olmaya bakmak. Ölümü düzeltemezsin, barışık olmaya bakacaksın. Çirkinsen, fiziki caziben yoksa, tipini düzeltemezsin, barışık olmaya bakacaksın. Anlaşılması için örneklerdi sadece

1|0
    0|0
    • dun yasadıgın kotu seylerle guclenıp ayaga kalkıyosun zaten benım demek ıstedıgım sadece canını sıkma kotu seyler gelıp gecıyo mutsuz olmaz

• mutluysak nereye gidelim :D

0|0
    0|0
  • haklısın da bazı şeylerin de yaşanması lazım...Yaşanmıyor ama,olacakken olmuyor...neden?Benim ne eksiğim var?5 yıldız...

1|0
    0|0
    • o yasadıkların olmazsa olgunlasamazsın elbette kotu seyler yasıcaksın her ınsan yasar ama bunlardan ders cıkarmasını bılmek lazım ve cok tutulmamak lazım unutmak lazım ama aldıgın dersı değil yasadıgın kotu anı..

• amin,sende inşallah!

• Bir olumlu düşünce, çok şeyi değiştirecektir.

1|0
    0|0
  • Madem ki akıp geçiyor avucumuzdan kum taneleri gibi zaman, o halde geçip gidene yanmaktansa yüzü yarına döndürmek lazım..

1|0
    0|0
  • teşekkürler bu yazıyı paylaştığın için

1|0
    0|0
  • teşekkürler paylaşımi için iyi geldi.

1|0
    0|0
  • gecmisini silmeyenin gelecegi olmaz kardesim.

5*

1|0
    0|0
  • bebiscik mutlu olabilmek için Arda Erel'in yazmasına mi ihtiyaç duyuyorsun ki? Hem o da kim ki tanımam etmem :D

Mutlu olmak isteyen varsa gelsin bende iki sohbet etsin ben onu mutlu ederim. Arda Erel yazdıklarından daha etkilidir sohbetim bundan şüphen olmasın :-)

0|0
    1|0
    • benım ıcın degıl bu ben aksıne mutluyum mutsuz ınsanları dusundum sadece

• Onları bana yönlendir sen ben mutlu ederim ;-)

• karanlığı görmezden gelirsek ışığın hükmü son bulur. formül yanlış.

1|0
    0|0
    • ben förmül yazmadım ki sadece bazen insanlar mutsuz hisseder ama herşey gelip geçer

• herneyse aynı dilde konuşmuyoruz

• bilmiyorum demenin bir başka yolu.

neysssee.

• Tesekurler... Pek faydası olmadı

)(

0|1
    1|0
  • öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. ama bana göre değil bu benim işim eşimin okulu nedeniyle ayrı şehirlerdeyiz ve tabiki 2 çocuğumla da nasıl mutlu olabilirim ki

0|0
    0|0
  • şimdi uyuyabilirsin

0|0
    0|0
    • mutlaka iyi gelecek arkadaşlar olucagını dusundum size iyilikte yaramaz

• bak bak, trip attı, gecenin 05:15 inde:) teşekkür ederim düşüncelerin için

• hayır trip atmadım dediğin gibi gecenin bu saatinde kitaptan bakarak bu yazıyı buraya yazdım belki kendini kötü hisseden arkadaşlar varken üstelik ben şuan kötü hissetmiyorum sadece insanları düşündüm acaba şuan mutsuz birileri varmıdır diye

• Evet hemde nasıl sebebide yalnızlık.

0|0
    0|0
  • Herşey tamamda giderken götürdüklerine yanarım...

0|0
    0|0
  • ama yalnızlık da bir yere kadar be hacı

0|0
    0|0
  • ben göremiyorum :S

0|0
    0|0
  • Yarını satın alabilecek tek birşey varsa o da bügündür;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Mutsuz mu hissediyorum, evet. Ama neden ? Yaşanan olaylar, duyduğum haber, içinde bulunduğum durum beni böyle olmaya zorluyor. Nedensiz değil. Bu hisleri yaşamam gerektiği için yaşıyorum. Bunları boşvermek mi.. Biraz imkansız gibi görünüyor. Bütün hayatım boyunca benimle olacak bu sorun pekte boşverilecek birşey değil. Evet etkileri hafifleyecek. Ama bu benimle ömrümün sonuna kadar ilerleyecek. Hayatımın her anında benimle birlikte olacak.Hayatımdan birşeyler eksiltecek. Ama geçmeyecek. İleriki yaşamımda belki iyi şeyler belki kötü şeyler yaşatacak ama yok olmayacak. Ama şimdi bunları düşünmek zorundayım. Geleceğimi şekillendirmek için. Elimde olmayan nedenlerle ortaya çıkan sorunlar için güçlü olmalıyım. İster mutlu ol ister mutsuz. Güçlü hissettiğin an yenilmez sen olursun. Bunları neden yaşıyorum diye sordum kendime. Korktuğum şeyler başıma geliyor dedim. Neden korkuyorum bunlardan. Dünya düşüncelerime göre şekillenip sorunları karşıma çıkarıyor olabilir mi ? Yada bu bir sınanma şekli mi ? Neden en çok korktuğum şey bir anda başıma geliyor.. Kim bilir.. Nedeni gayet açık. Korku.. Eğer birşeyden korkyorsan, Senin için gereğinden fazla değerli şeyler varsa ... evet böle şeyler yaşaman kaçınılmaz. Korkusuz ol, güçlü ol, gereğinden fazla değer verme.. Ama oldu bir kere.. Şimdi bununla yaşamaya mecburum. Güçlü olacağım.. Tek çözüm yolu bu. Hayatım kendi kendine şekillenirken herşeye hazırlıklı olabilmek için.

Korkmayın, güçlü olun, fazla değer vermeyin.. En az etkiyle atlatabilirsiniz..

1|0
    0|0
    • ve seni üzen herseyı terketmelisin konusmak ıstersen tazabılırsın bana dinlemeyi severim

• bende öyle yaptım bak bugün. parasızlık yüzünden çok kafaya takıyordum bildiğin para gitmesin diye kahvaltı bile yapmıyordum işyerinde. Bugün ehh yeter be hep ben mi düşünücem dedim gittim burger kingden menü sipariş ettim. Afiyetle de yedim. Bana ne abi ben niye düşüneyim hep :D

1|0
    0|0
  • Beyni kafasının içinde olan nadir insanlardansın..

Yazıyı çok beğendim, harika teşekkür ettim sende bizimle paylaştıgın için ..

Sorun 5 değil 10 yıldızlık <3

1|0
    0|0
  • Yaşadığımız her şeyin bir anlamı var, hiçbir şey gelişigüzel meydana gelmiyor bu dünyada, önemli olan ne yaşadığımız değil, onu nasıl karşıladığımız.. Yazıda dediği gibi her şey geçiyor çünkü zamanla, evet tamamen geçmiyor izi kalıyor belki ama hafifliyor bir şekilde... :) Teşekkürler...

1|0
    0|0
    • işte onlarda insanları tanımamıza yardımcı oluyor bizi olgunlastırıp hayata daha sıkı tutunmamızı saglıyor :)

• Evet böyle bakmak gerekiyor, insanlara, olaylara takılıp kalmamak lazım, yoksa yaşamak da zorlaşıyor biraz...

• Şu an benim kadat mutlu olan yok :).

1|0
    0|0
  • Bizim mutsuzlugumuzu ganimet bilen var. Her daim sükretmeli; su an dünyanin her hangi bir yerinde insanlar Allaha yalvariyor bizim durumumuzda olabilmek icin.

Ayrica Arda Erel candir.

1|0
    0|0
  • okudum ama içim rahat değil düşünceler bitmiyor

1|0
    0|0
    • kendını dinleme baska seyler dusun muzık dınleme dınledıkce ınsanın aglayası gelır ben bu yuzden hıc muzık dınlemem uzgun olmasam bıle kotu oluyorum benden sana tavsıye gercı canını sıkan sey ne bılmıyorum ama umarım yardımcı olurum

• mutluyum ama hala hastayım

0|0
    0|0
  • çok güzel yazmaşın kardeş :D

1|0
    0|0
  • 10 numara 5 yıldız :)

1|0
    0|0
  • İyi geldi..paylaştığın için teşekkürler.

1|0
    0|0
  • Evet dünü düşünmemek bu yazıyı okuyunca iyi geldi bildiğimiz şeyler ama hatırlatmak hep faydalı :)

1|0
    0|0
  • sevdim kız seni...sağol süper paylaşım...

1|0
    0|0
  • Teşekkürler güzel bir paylasim

1|0
    0|0
  • Okul denen lanet şey her gün var ve geçmiyor malesef!

0|0
    0|0
  • Her şey gider...

1|0
    0|0
Yükleniyor...