5000 km yolda, dizel mi benzinli mi? tercih edersiniz?

selam arkadaslar, 3 günde 5000 km için neyi tercih edersiniz?

motor gücü, çekiş yokuşlarda, klima vs gibi faktörleri göz önüne alırsanız, veya arıza çıkarma gibi?

benzinli mi dizel mi?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş dizel aracın yokusta çekmeme arıza yapma gibi lüksleri yoktur. Benzinli araç neyse dızel de o ama dünyada dizel araçların üretilme ve tercih edilme sebebi uzun mesafelı yollarda az yakıt harcaması, arıza yapmaması yolda kalmaması. benzinli araçlar spor araçlardır, otoban gıbı yollarda aşırı hız ıcın uretılır. Türkiyede o hızı yapabılecegın zaten yol yok.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• elbette ki diesel.

0|0
    0|0
    • why?

• Nedeni o kadar uzun yolda ekonomik düşünmek gerek.Diesel fazla yakmaz.O yüzden bizde uzun yola giderken diesel kullanıyoruz.2 benzin depomuz var.

• Benzin kesinlikle

0|0
    0|0
  • dizel az yaktığı için en son benzının lıtresı 5 lıraydı

0|0
    0|0
  • Hangisi daha kullanışlıysa o

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• diesel tabikide

0|0
    0|0
  • 3 günde 5000 i bugatti veyronla yapamazsın 500 demek istedim sanırım:) ayda 5000 km yapar bu da çok fazla bir yol kesinlikle dizele yönelmelisin.

0|0
    0|0
  • tabiiki dizel motor.hem torku yüksek hemde az yakar hele ki uzun yolda.

0|0
    0|0
  • Arabadan anlayan bir insan hiç bir zaman dizel araca binmez.Şu an ülkemizde malum benzin olmus 5 TL insanlar ekonomik olsun az yaksın diye ugrasıyor ama benım acımdan farketmez 10 lirada olsa gene benzınlı araca binerım.

0|0
    0|0
    • arabadan anlayana bak

• Biri de çıkıp sıkıştırma oranlarından, torktan bahsetmemiş. Umarım önümüzdeki 250 sene otomotiv ile ilgili bir işe girmezsin.

• sürekli bu yolu yapıyorsan dizel tabiki araç falan mı kiralıcaksın anlamadım

0|0
    0|0
  • dızel daha ıyı olur

0|0
    0|0
  • Ben dizel derim çünkü uzun yolda benzine nazaran daha az yakıyor motor dizeli

0|0
    0|0
  • pejo 206 hdı kardes :) bakımını yaptır cık

0|0
    0|0
  • olağan şartlarda dizel.. petrol kuyun varsa benzin..

0|0
    0|0
  • 5000 KM dediğin. TR'den Portekiz falan yapıyor. 3 günde o yolu alman zor olur.

Yol şartlarını düşününce dizel dedim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...