Her gün namazın kazasını kılsam olur mu?

ben universitede okuyorum. arkadasim bana dediki 3 defada kilsan olur namaz., sabah 1 namaz. oglen 2 namazi birlikte kilarsin. aksamda 2 namazi birlikte. yoksa gunde 5 kere olmuyor.

• Olur
    0% (0)100% (2)67% (2)Oy Ver
  • Olmaz
    100% (1)0% (0)33% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
arkadaslar ben universitede oluyorum oglen namazinda. universitede kizlar icin yer yokki namaz olsa. hem yer bulsam bile. her dersin ortasi nasil cikarim ? hocolar her ders izn vermezki ?

0|0
2|12

En İyi Kız Görüşü

• Mecburiyetten mi kazaya bırakıyorsun ?

1|0
    0|0
    • evet tabiikide. o an universitede oluyorum. universitede nerde kilayim namazi ?

• tessekkur ederm . bu cok iyi geldi.

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 12

• Sen bir başla bakalım. Önce kazalarla başlarsın sonra bir bakarsın kaza etmeden kılıyorsun. Hem hiç kılmamaktan iyidir öyle değil mi? Arkadaşının dediği o konu namazı cem etmek oluyor. İnternette namazı cem etmek diye aratırsan gerekli bilgiye ulaşırsın. Allah kıldığın ve kılacağın namazları kabul etsin.

1|0
    0|0
  • Cemyapmanın yanlış bir yorumundan bahsetmiş arkadaşın. Çok zorunlu hallerde ikindi ve öğle ile akşamla yatsı birleştirilebiliyor. Mezheplerin uygulamaları farklı farklı. Mesela Hanefilerde genellikle Hac'da iken yapılan birşeydir. Ancak zorunlu durumlarda hanefi birisi diğer mezhepleri taklit ederek cem edebilir. Mezhep taklit etme konusunu ve cem etme konusunu ayrı ayrı araştırırsan konuyla ilgili olarak bilgilenebilirsin.

1|0
    0|0
  • arkadasın cem etmeyı yanı bırlestırmeyı demıs ewet doğru ama eftal olan bes vakıt zamanında kılınandır ama ıs ve okul gıbı engelı olanlar ıcın kolaylıklar vardır kaza ve cem etme gıbı

1|0
    0|0
  • Önceden de kılmaya karar verdim diye Bi konu açmıştın..şimdi kaza diyon..ibadetin yarımı olmaz..lakin kılınan her namazın sevabı vardır ..

1|0
    0|0
  • vaktinde olsa daha iyi ama öyle de olsa olur rahat ol Allah kabul etsin

1|0
    0|0
  • olur ama saatinde kılmak kadar sevap olmaz hele sabah 5 te o namaza kalkmak ne kadar sevaptır bılemezsın o sıcacık yataktan uyanırken seytanın yat demesı :)

1|0
    0|0
  • Yanlış fetva vermişler. Kılabiliyorsan hepsini vaktinde kıl. Kazaya bırakmayı adet edinme.

1|0
    0|0
  • Kılmamak için geçerli bir sebep var mı?

1|0
    0|0
    • hocalar izin verdiği takdirde sorumlu olursun, hocalar izin vermezse kaza yapabilirsin

• eğer namaz kılmak istiyorsan yönetimle konuş, ne yapabileceklerini sor ona göre davran

• ben yalnis 1 sey soyledimmi ? ozur dilerim :(

• namaz ile şaka yapılmaz Kerehat vaktine dikkat et

farz : kesin yapilması gerekendir

sünnet : peygamberin yaptığı hareketlerdir

sabah : 2+2

öğlen : 4+4+2

ikindi : 4+4

akşam : 3+2

yatsı : 4+4+2+ (3 vitir)

0|0
    0|0
  • evet olur neden olmasın

ama ders aralarında da kılabılırsın

anlatığın şekılde ıranlılar kılar öğle ıkıdıyı bır akşamla yatsıyı bır kılıyorlar öyle yapma vaktın oladığında bulduğun bir boşlukta sadece farzlarını kılsan bıle kabuldür zamanın olursa da sünetlerıyle beraber kılarsın

bıde herkese sorma böle şeyleri namz kıtaplarını al oku daha bılgılenırsın

0|0
    0|0
    • Evet haklısın kitap okuycam.

• Olur tabi neden olmasın ... Yeter ki namaz kıl ...

0|0
    0|0
  • Çeçen mücahidler: youtube.com/watch?v=PXy-YKZJYdE

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• canım bende okul yüzünden sabah ve öğleni kılamıyorum kılamadığım zaman yatsı namazından sonra kaza edip kılıyorum kılamadıklarımı

0|0
    0|0
Yükleniyor...