Neden Allah'ta merhametten eser yok?

allah din dil ırk mezheb ayrımı yapıyor kendine inanmayana zulmediyor. şeytanı yaratıp insanları cehenneme göndermek için bahane arıyor. hoşunamı gidiyor insanlara zulmetmek yoksa insanlar bir piyon oda bizimle oyunmu oynuyor..

0|0
11|7

En İyi Kız Görüşü

• allahın canı sıkılıyor dostum

0|1
    2|1

Kızlar Ne Diyor 10

• her düştüğünüz için illa suçlu bulacaksınız değil mi ? aklın var iraden var. kullan

0|0
    0|0
  • Tövbest kank.

0|0
    0|0
  • 'Allah merhametini 100 parçaya ayırmış,99'unu kendisine saklamış ve 1'ini yeryüzüne indirmiş.

işte bu 1 parça nedeniyle dünyada canlılar birbirine acımaktalar.geri kalan 99 parçayı ise Allah ahirette açacak ve müminlere merhamet edecektir.öyle ki şeytan bile bundan kendisine de pay düşecek zannedecektir.'

Allah'ın merhameti bir annenin çocuğuna olan merhametinden bile kat kat daha fazladır.

0|0
    0|0
    • ondanmı dünyanın 5 te 1i müslüman ve sadece onları cennete alacak saçmalık ben allah olsam doğru dürüst diye ayırırdım...

• allahı kandırmak dediğim kurandaki açık zina günah parasını verirsen helal (nisa 24) ve benzeri ayetler kılıfına uydurmak dediğim bu...

• kılıfına uyduran kendi kaybeder arkadaşım sana ne boşver milleti.sen kendi seçimlerinden sorumlusun..

• ALLAH akıl fikir vermiş sana yollarıda göstermiş hangisine gitmek istersen git sonucta bu senin imtihanın..

0|0
    0|0
  • Allah her şeyin en iyisi bilir sen kimsin ki? senin görevin ona layık bir kul olmak yok olmam diyorsan Allah'a şirk koşma günahı çok büyük bilesin .

0|0
    0|0
    • allah dünyayı sofra gibi açmış güneş batarken çamura batıyor

yıldızlar şeytanı taşlamak için yahu allah bunadımı dünyayı nasıl yarattığını bilmiyor... unutmuş...

• seni yaratan ,oluşturan bir varlığı kabul etmiyorsan,bunu sorgulaman yanlış .mantık hatası olur.

1|0
    0|0
  • Çok bunalmışsın sanırım ama inan böyle değil.

0|0
    0|0
    • öyle olmadığını biliyorum bence allah daha iğrenç bir yaratık insanları anca korkutuyor...

• valla uzun uzun anlatmak isterdimk ama alıcılarınız kapalı herhalde rabbim kalp gözünüzü açsın.yoksa diğer gözlerle görülüp anlaşılabilecek bişey değill

0|0
    0|0
    • ben anlatim uzun uzun insanları ayıran bir allah var en başta kadın-erkek sonra din ondan sonra mehzeb ,ırk, dil, vs...cennet nasıl bir yerse kontenjanı baya düşük müş

• allah sanada akıl fikir versinde kuran oku dinini öğrenesin...

• okuyabldğim kadar okuyorm zaten senle yapcak değilim...ve hergün şükrediyorm rabbime müslüman doğduğum içinn

• sen Allaha şirk koştun bunu öbür dünyada ödüceksin

0|0
    0|2
    • cehennemde çatır çatır yanacaksın hhahahaha haa haaaa demedin son olarak ! :)

• sen kafayı yemişsın ne dedğini bilmiyosun

• bencede sen bilmiyorsun... aynı her dinin diğer dini kötülediği gibi değil mi...

• aha bir dinden anlamayan din düşmanı daha...

1|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 7

• şeytan da öyle diyor işte .. haklı demek ki çocuk !

0|1
    1|0
    • ne düşünecem allahtan korkarak cennetten mi şeytanla beraber içmek var ... o değilde güzel konuşuyoruz ama cennetle cehenneme inancım yok ...

• iyi tesadüf. benimde..

• Allah tüm canlıları kendisine kulluk etmesi için yarattı bunu düşündün mü hiç?

0|0
    0|0
    • egolarınımı tatmin ediyordu.. o senin dediğine inandığım zamanlar müslümandım... kuran okuyan namazında bir adamdım.. kuran ne diyor diye merak edip önce türkçe okudum sonra 26 türkçe kuran okudum yetmedi ben türkçeye çevirdim ve şuan sana diyorum müslüman ya kuran okumamıştır ya da müslümanlıktan bir çıkarı vardır...

• bazan anne babalar çocuklarına kızar hatta cezalar da verir. ama bu çocuklarını sevmedikleri ya da merhametsiz oldukları anlamına gelmez. doğruyu bulmamız için bize yapılan ikazları doğru okumak gerekir.

1|0
    0|0
    • annen baban kızar hatta döver ama ezeli bir zulüm yoktur ya da onlara inanmadığın zaman ya da yolunda gitmediğin zaman değil yanlış yaptığın zaman yaparlar bunu...kızıp dövmeyi...

• o zaman şöyle düşün. devletler müebbet hapis veya idam cezaları veriyor. sence neden?

• kendilerini allah sanıyolar ondan... kuranda neler yazıyor müebbet idam da neyki...

• ALLAH ın kimseye zulum ettiği yok güzel kardeşim. Doğrular ve yanlışlar belli. Sen yanlışların peşinden gidersen kendi cehennemini kendin yaratırsın.

0|0
    0|0
    • bana neden zulüm ediyor o zaman zalım

• İnanmıyorsan inanma. İnancın kendine, ama saygı duymak zorundasın.

• bu söylediğini çok duydum allaha inanmaya bilirsin ama inanana saygı duyacaksın derler ama onlar inanmayana hele ateiste hiç saygı duymazlar... saygı duyarlar diyorsan bir yorumları oku dinsizden tut cehennemde yanacaksın diyenler önceki sorularımda küfür bile vardı gene burda daha öyle aşağılıklar yok...

• ne içiyorsun sen ya senın yaptığın tanıma göre avrupanın yerle bir olması lazım ama tam tersi :))

0|0
    0|0
    • müslüman değilsen medenisin ve insanca yaşarsın.. demicem tabiii bir dine inancın varsa zalimsin demektir ordan insanlığı alıyorsan büyük adamsın... hem din olup hemde insan olmak büyük adamsın...

• yalnış yerde yalnış şeyler arıyorsun demek kı

• bence sende dinini hiç bilmiorsun kuran okuyacağına bence tevrat oku daha güzel en azından kuran gibi alıntı değil uzun anlatıyor ya da sümer dinlerini oku o kuranda yazanları uzun uzun anlatıyor sadece isimler farklı...

• şuan şurda yazanlar korktukları için inanmıyorsa bende neyim.İnsan dinleri tanrıyı sorgulamalı korkularının üstüne gitmeli yoksa korku içinde cehennemde yanacagını düşünüyorsan sen zaten boş bir insansın.

0|0
    2|0
    • birine yazdım zaten allah ya da din vardır ama insanları inadığı gibi bir tanrı değil yüce bir varlık değil insanların korkularının adıdır...

• Allah diye bir şey yok çünkü, dünyada adaletsiz ölüncede yok olacan gitcen, insalar bu gerçekleri kaldıramadığı için allah denen hayal ürünü uydurdu ve kendilerini bir şekilde teselli ediyor garibanlar.

0|1
    1|0
    • bunu görebilen insanlar ne kadar artarsa o kadar dünya yaşana bilir olacaktır. islam hristiyanlık yahudilik ve diğer dinler bakarsan hep zulüm dünyada böyle birde inandıkları tanrı öldükten sonra zulmedecek nasıl iş ya...

Yükleniyor...