Başı açık bayanlara bakış açınız nedir ?

Ben şahsen namusun ve inancın başını kapatmakla ilgisi olmadığını düşünenlerdenim.

Bazı kesim nasıl başı açıklara veya açık giyinenlere namussuz lafını söyleyebiliyosa, eğer cahil biri olsam bende her kapalı bayana namussuz lafını söyleyebilirdimki,internetteki ayıpli sitelere kimlerin konu olduğunu bilmeyen yoktur.

0|0
12|23

En İyi Kız Görüşü

• Kapalıya veya açığa farklı bakış açım yok. Lakin bazı kapalılar,açıklara farklı gözle bakıyorlar.

Soruna gelirsek, bazıları (çok afedersin) or*spuluğunu türbanla gizlemeye çalışıyor. Apaçık ortada.

5*

6|3
    3|0

Erkekler Ne Diyor 23

• başı açık kapalı aynıdır gözümde fark yok tanırım davranışları farklıdır orasını bilemem bunun içinde kötülemem insaları

1|0
    0|0
  • Açık ve kapalı bayanı birbirinden ayırt etmem...

Açık namussuz kapalı namuslu tanımını vurmam.

Tanırım, görürüm, yaptıkları yapacakları hedefleri kişiliği karakteri vs vs bunlara göre yorum çıkarırım. Kişi başörtü takmak ister veya istemez, inancından ötürü veya inanmadıgından beni bağlamaz; ben giyimine değil karşımdakine konuşuyorum.

cut.

1|0
    0|0
  • benim akrabalarım arasında başı açık ta vardır başı kapalı da... bir insan başı açık diye hemen fazla özgür olduğunu düşünmem, bir insanın başı kapalı diye de kesinlikle çok dindardır diye de düşünmem...

2|0
    0|0
  • ben nice açıklar gördüm gayet namuslarına düşkün ve nice kapalılar gördüm, or*spulara taş çıkartır. kapanmak ya da açılmak çokta sorun değil. insan olmak, değerlerine sahip çıkmak önemeli.

1|0
    0|0
  • son zamanlarda kafası kapalıya garip bakmaya başladı başımızdakinin bir tarafının kılları yüzünden

3|0
    0|0
  • Açık kapalı farketmez. Allah bilir kalpleri.

Kimin ne dediğinin önemi yok. Allah bilsin yeter niyetlerini.

2|0
    0|0
  • Bence namussuzluk örtüyle kapatılmaz deyip geçseydiniz, namusu kadınların saçında aramayınız deseydiniz yeterdi.

Şimdi tartışma başka yere kayabilir.

Sizin saçınız, onların örtüsü kendine. Kimse kimseye karışmasın.

0|0
    0|0
    • Kendini çok namuslu sanan,her açık kızı namussuz gören bir takim yobazlara onlar bişey yazmadan bir cevap vermek istedim sadece. farkındaysanız bu konuda biraz doluyum,kendimi tutamadım

• Anlıyorum. Olay hayli siyasi. Başörtüsü üzerinden yürütülen siyaset, örtüneni örtünmeyeni birbirine düşürecek cinsten.

Yine de bunca saçma salak sorunun yanında toplumsal bir konuyu ele almanızı takdir ediyorum. Zira içinde olduğumuz devir örtünmeyenlerin kendini kollaması gereken devir.

• doğru diyosunuz.

• Bende senin gibi düşünenlerdenim beni pek bağlamıyor kapalı ya da açık olması. Kapalı diye namuslu olunsaydı ohooooo ya da tam tersi açık diye namussuz olunsaydı yine ohoooooo

1|0
    0|0
  • Önemli olan karakterdir . Başörtüsünü bir kenara bırak , inançlarıda bir kenara bırak. Her Müslüman doğru , her Hristiyan yanlışta diyemeyiz. Bu noktada örtünün hiç bir farkı yoktur benim gözümde.

2|0
    0|0
  • örtünmek namus ya da namussuzlukla alakalı bir şey değil örtünmek dinimizin bir emridir müslümansan din sana değil sen dinine uyacaksın kapanmak ilede müslümanlık bitmez tabiki bir çok sey var bunun üzerinden insanlarıda sınıflandırmak yanlış olur

1|0
    0|0
  • başı kapalı o* tabiriyle, oksimoron mu desem? mantık kurallarının katli mi desem? zirveye ulaştınız. devam devam :)

0|0
    1|0
  • bu zıhnıyetle alakalı bırsey dını ınancı gereğı basını kapatan lafım yoktur amma velakın aıle baskısı ıle kapatan cok ınsan var malesef onarın yuzunden bazı seylerın değerı dusuyor ne sakallılar goruyoruz ne hacılar goruyoruz sadece kapalı ınsanlar olarak değerlendırmemek lazım...senın dusuncende senın karakterını gösterır kişiliğini gösterır herkese o*ospu demekde yanlış hacı demekde yanlış...

0|0
    0|0
  • Acıklarla cıkılır kapalılarla evlenilir ahahahaha

0|0
    2|1
  • internette ki ayıplı sitelere diyor ya :))))

0|0
    0|0
    • ne diyim başka :D

• vardır :D

• yoktur yoktur. kandırmışlar seni.. inanma öyle şeylere..

soruna gelincede açık kızlara bakış açım her açıdan bakabiliyorum.

kapalılara sadece karşıdan bakabiliyorum. her açıdan görünmüyorlar.

• İnsanları sınıflandırmıyorum, böylelikle bunun gibi sorularla uğraşacak zamanımı kişisel gelişime ayırabilirim, size de tavsiyem herkesi sevin ne demiş Yunus Emre

''Yaradılanı sevdim, yaradandan ötürü''

0|0
    0|0
  • Neden bu kadar saçma düşünüyorsun diyorsun ki ben şahsen şimdi soruyorum sana herkez dini şahsen kendine göre yorumlarsa ortaya nasıl bir din çıkar ?

0|0
    0|0
    • Dinimiz namusun başını kapamakta olduğunu söylememiştir.

• inanmıyorum diye bişey yok. ben dini kendime göre yorumlamadım. burda tamam müslümanlıkta kapanmak gerektiği söylenmiş olabilir sorumu dikkatlı okursan bununla ilgili bişey söylemedim. sadece namusla örtünmeyi bir tutuyolar onun için bir yazı yazdım.

• her insanın eksikleri hataları vardır evet bazıları öyle yapıyor olabilir

• Bakış açım geliş yönüne göre değişir...

0|0
    0|0
  • Normal alttan alttan bakıyorum :)

0|0
    0|0
  • Her hangi bir kadın iste

0|0
    0|0
  • Kinder Süpriz Yumurta gibiler.İçinden ne çıkacağını bilemezsin :)

1|0
    0|1
  • başı açık ya da kapalı hiç bir şekilde ayrım yapmıyorum,

ancak

başı kapalı ile dekolteli bir bayanı yan yana koyduğumuzda

başı kapalıya saygıyı daha çok gösteriyorum

çünkü öyle ya da böyle, taşıyor ya da taşımıyor. bir şekilde Allahın emrini yerine getirmeye çalışarak mukaddesata saygısından dolayı kendisine de saygı gösteririm.

dekolteli bayan ise nazarımda ekstradan saygı, hürmet gösterilecek bir kadın değildir.

çünkü o öyle ya da böyle birilerinin hormonlarını taciz ediyor.

1|0
    0|0
  • ben başı açıklara namussuz felan diyenlerden degilim ama 1 defasında iş yerine çok açık saçık bir kadın geldi.dedim bu kadın iş mi felan derken masanın yanında annemin okudugunu dini bir kitap vardı bende okuyorum onu çok güzel diye konuşmaya başladılar o günden sonra dedim ki çıplak görsem karşındakini öyle mi böyle mi diye düşünmeyeceğim artık diye.

3|0
    0|0
  • Belirli bi' bakis acim yok. Aksine kapali ve carsaflilara "Bu ne ya, kiliga bak" seklinde bakiyorum. Ozellikle kafasini olumune sikip, bi' ton makyaj yapan hatunlar...

2|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• bana karışan ve ayıran herkesi ayırırım ..onun dışında umursamıyorum kimseyi herkes istediği gibi yaşasın..

2|0
    0|0
    • Bende kapalıyım ama başı açıklar hakkında kötü hiç bir şey düşünmüyorum bir insana açık kapalı olarak yaklaşmamak gerekiyor

• Herkese aynı gözle bakarım kimseye karşı bakış açım yok

1|0
    0|0
  • Sadece başlıkta ki soruna cevap vereceğim.. İnsana insan olarak bakıyorum mesela ben.. Açıkmış kapalıymış, dindarmış, ateistmiş fark etmiyor.. İnsan olması kafi..

1|0
    0|0
  • 5* verir giderim

2|0
    0|0
  • bi açıdan bakmıyorum

1|0
    0|0
  • Başı açık olana namussuz demek cahillik değil namussuzluğun ta kendisi

1|0
    0|0
  • "İnternet'te ayıplı videolara konu olan" derken neden tüm kapalı bayanları karaladın ki şimdi?

0|0
    0|0
    • Lafımı dikkatli okursan eğer, CAHİL BİRİ OLSAM HER KAPALI BAYANA BU MUAMELEYİ YAPARDIM DEDİM. yani cahil biri değilimki bunu yapmıyorum. tüm bayanları karalamıyorum. bazı kişilerin her açığı karaladığı gibi...

• Bazı kişiler düşünsün onu. Benim de başım açık. Kendimden emin olduktan sonra kimin ne söylediği umurumda bile olmaz.

• buda senin düşüncen tabi saygı duyarım. benimde başım açık ve sırf bu yüzden bana namussuz denmesi beni rahatsız eder..

• kimseyi ayırt etmem

2|0
    0|0
  • başkalarının onlar hakkındaki düşüncelerinden yola çıkıp kötülemişsin. olmamaış.

türkiyede başörtüsü ve bunun gibi bir kaç balon var şişirip şişirip öne atıyo medya ve siyasetçiler... bu tür balonlar yüzünden adam akıllı siyaset yapmaya geçilemiyor.

kişinin dini görüşü beni ilgilendirmediği gibi dinini yaşayışıda simgelerini taşıyışıda beni ilgilendirmez. kadın sünneti gibi tehlikeli durumlar söz konusu olmadığı sürece devletin dine karışmasına karşıyım.

ancak dindar bir yönetim söz konusu oldumu işler değişir. dindarlar her ne kadar dininizi yaşayın karışmıyoruz deselerde kendi dinleri gereğince hem hoşgörülü olmak hemde diğerlerini sınırlandırmakla yükümlüdürler. tamamen karışmıyoruz diyemezler. dinlerine ters. bunu da garipsememek gerekir. çoğunluk oyuyla geldiğine göre bu çoğunluğun istediğidir. mızmızlanmanın gereği yok.

0|0
    1|0
  • bir insan birşeyi yapıyorsa,bilinçli olması gerekir. kimi,korkudan,kimi gelenekten,kimi inancından..örneğin polonyadada başı kapatan var ama farklı şekillerde onlar inanç gereği yapmıyor gelenek..nette başörtüsünü karalama amaçlı yapılıyor o tarz şeyler..açık kesimlerin p*rno oynatmasıda normal olmadığı gibi demekki,kafada bitiyor herşey.

1|0
    0|0
  • aile zoruyla başını kapatanlar ve yapmadığı şey kalmayanlar var. onlar gibi kapalı olmaktansa açık olurum daha iyi. tabi bunu layıkıyla yerine getirenlerde var. onlara lafım yok zaten.

2|0
    0|0
Yükleniyor...