Boyum kisa gencler ya

2014 ocakta 20 olucam 173 boyum var. En azindan 75 olurmuyum demire asiliyorum hergun? :(

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ben senden biraz daha kısayım. Bu konuyu dert etme. Hayatta önemli olan imandır. Boy, kilo, yakışıklılık, zenginlik, üniversite (Ben Odtü mezunuyum) fanidir. İman hakikatleri hakkında dostsozu.com isimli siteme bakabilir, oradaki yazıları okuyabilirsin. Başka sitedeki yazımdan bir bölüm:

Allah Var Mıdır? Allah’ın Varlığının ve Birliğinin Kanıtları Nelerdir?

Bir harf katipsiz olmaz. Bir saray ustasız olmaz. Öyle ise bu kainat kitabının ve kainat sarayının bir Yaratıcısı olmak zorundadır.

Bir varlığın tesadüfen olma ihtimali yoktur. Yazının var olabilmesi için kâtibin hayat sahibi olması gerekir. Ayrıca kâtibin hayat sahibi olması yetmez. Anlamlı bir yazının olması için kâtibin ilim sahibi olması da gerekir çünkü ilim sahibi olmayan kişi anlamlı bir yazı yazamaz. Bunun yanında yazının olması için kâtibin kudret sahibi olması da gerekir. Kâtibin yazıyı yazmaya gücü yetmez ise o yazı olmaz. Ayrıca kâtibin iradesi de olmalıdır. Kâtip hangi yazıyı nerede yazıp yazmayacağına karar verebilmelidir. Demek ki; anlamlı bir yazının var olabilmesi için hayat, ilim, kudret, irade sahibi bir kâtibe ihtiyaç vardır.

Görüyoruz ki; bu kainat kitabının her bir harfi ince ince nakışlarla süslenmiş. Kainatta belli bir hikmet ve düzen mevcut. Demek ki; bu kainat kitabının sonsuz hayat, sonsuz ilim, sonsuz kudret, sonsuz irade sahibi bir Yaratıcısı’nın olması zorunludur. Demek ki; kainatın oluşumu şuursuz tabiata, kör tesadüfe havale edilemez.

Hayat, ilim, irade, kudret sıfatlarına sahip olmayan şuursuz zerreler kendi kendilerine var olamazlar. Dolayısıyla varlıkların tesadüfen olma olasılığı, ihtimali yoktur.

Mesela Güneş’in varlıklar üzerinde ısı ve ışığı yansır. Eğer bu varlıklardaki ısı ve ışığın kaynağının Güneş olduğu inkar edilirse o zaman o her bir varlığın her bir zerresinin birer Güneş özelliğinde olduğunu, bu ısı ve ışığa kendi kendisiyle sahip olduğunu kabul etmek gerekir. Bu ise o zerreleri Güneş gibi büyük görmek demektir.

İşte böyle de kainattaki varlıkların bir Yaratıcısı olduğu kabul edilmez ise bu varlıkların her bir zerresine birer ilahlık vermek gerekecektir. Çünkü mesela insan vücudundaki her bir hücrede hikmetli işler görülmektedir. O her bir hücrenin ısı, ışık, yiyecek, içecekler gibi dış etkenleri ve ayrıca vücut içerisindeki diğer organların yapıları, fiillerini tam anlamıyla bilip, onlara tam anlamıyla hâkim olup onları idare edecek ilmi, kudreti olmalıdır ki; bu hikmetli, intizamlı, ölçülü işleri kendi kendine yapabilsin. Eğer o bir tek hücre vücut içerisindeki ve vücut dışındaki tüm varlıklara hâkim olamaz ise, hikmetli, intizamlı, kusursuz işler yapabilecek ilme, kudrete sahip olamaz ise kendi işini de kendi kendisiyle, yani bir Yaratıcı olmaksızın yapamaz...

Kainatta görülen hikmetli işler sonsuz kudret sahibi bir Yaratıcı’nın varlığını ispat eder.

Varlıkların hatasızca, karıştırılmadan, intizamlı ve hızlı bir şekilde var olması şuursuz, ilimsiz tabiat ve kör tesadüf ile açıklanamaz.

Yazı bitmedi. Buradan link veremiyorum.

0|0
    0|0
    • Hersey mikemmelse yapisik dogan ikizler nasil oluyor?

• Karanlık da çirkindir. Ancak karanlık aydınlığı anlamamızı sağladığı için güzeldir. Dışkı da çirkindir. Ancak dışkı olmasa idi yediklerimiz bizi mahvedecekti. Demek ki; dışkının bu yönü de güzeldir. Taze meyvelerin tazeliğini çürük meyveler olduğu için anlıyoruz. Demek ki; çirkinlik de güzeldir.

• Hersey mukemmel diyosun aksini ispat edince dansoz gibi kiviriyosun

Kızlar Ne Diyor 6

• Biraz evvel biri vardı, boyum 1.70 diye sızlanıyordu, o napsın peki?

0|0
    0|0
  • Uzamaz gibi sanki

0|0
    0|0
  • olabilir belki :)

0|0
    0|0
  • Uyku ve beslenmede çok önemli düzenli olarak zıpla da bence

0|0
    0|0
  • uzamazsın 2 santimin hesabını yapıyorsun

0|0
    0|0
  • ben sana asılsam 85 olursun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• napcan kardeş yeter işte uzayamı çıkcan

0|0
    0|0
  • benim boyum bir 145 ben napıyım yaşımda 30 uzayamamda şükredin halinize beni delirtmeyin :P

0|0
    0|1
  • valla 18den beri cm uzamadım :D

0|0
    0|0
  • bence kısa değil standartlara göre iyi

0|0
    0|0
  • süt iç bal ye bişiler yap işte

0|0
    0|0
  • çok asılma hacı elinde kalmasın :D

boyun uzar daha 2 yıl asıl demire :)

0|0
    0|0
  • uzarsın barfiksi ihmal etme kendimden biliyorum.

0|0
    0|0
  • nereya asılırsan asıl bitmiş o iş

0|0
    0|0
  • böylede iyi bence

0|0
    0|0
  • 2metre sfgilinolur inş. :D :D

0|0
    0|0
  • Önemli olan işlevi kank.