Spordan anlayan yazarsa sevınırım :)?

spor yaptıktan sonra göbegım agrıyıp yancagı yere belım agrıyor nıye :/?

0|0
514

En İyi Erkek Görüşü

• ne sporu yapıyorsun ? ya duruşun bozuktur. ya da bel kaslarını calıstıran birseyler yapmışsındır. veya beline dengesiz yuklenmişsindir vs vs.

2|0
    0|0
    • hayır hep oyle oluyor belım cok zorlanıyor yanı en cok terleyen yer de belım oluyor nedense:/ durusumuda hocanın dedği gibi yapıyorum ama mekık cekerken falan belım zorlanıyor yanıyor

• bence bu bilgiyi ne kadar önemsizde olsa güncellemende paylaşmalısın. belki daha uzman birileri bu bilgiden hareketle fikir verebilir.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 13

• hareketleri yanlış yöntemlerle uyguluyorsundur. ne yapıyorsun spor? vücudunda kilo dengesizliği varsa o da etki eder. yaptığın spora göre ağırlığı çok fazla beline vermemelisin

1|0
    0|0
  • kasların yeterince güçlü değil bu sebeple olur daha az tekrar yap beline bir şey bağla korse gibi az tekrar yap vucudunu zorlama

1|0
    0|0
    • kaslarım guclu değilmiş bana bunu doktorda söylemıstı ama bı ara belımde sorun cıkmıstı agır bırseyı kaldırdıktan sonra tamda orası acıyor diğer yanları hafif acıyor ondan da olabılır mı acaba ama cok oldu neden gecmıyor cok sınır oldum

• iyi vucutlar va r:D

• sorma zor bir şey iyi bir vucut sahibi olmak :D diet spor yaşamın bir parçası olması lazım :D

• hamlıktandır ama yaptığın spor belini daha çok etkilemiş anlamıda çıkar, hangi tarz sporlar yaptın söyle ona göre eksik fazla söyleyeyim birde hangi bölgeyi çalıştırmak istiyorsun

1|0
    0|0
    • aerobık step platesşu anıcın

• aerobik olur ama step karına etkisi azdır, plates bölgesel çalışma ve zaman ister. yinede doğru devam eden bir akımın var. çapraz koşu adımlarını dene, yan olarak ayaklarını dizden kırıp karnına çek seri şekilde yerinde say bu şekilde. karnındaki ağrıyı 1 2 dakika içinde hissedeceksindir.

• Yanlış uyguluyorsundur hareketi..

1|0
    0|0
  • Belinde sorun olması ilk neden dir. Yok değilse tek nir bölgeye ağırlıklı çalışman yani yanlış program uygulamandır nedeni .

1|1
    0|0
  • belini zorladığın için ağrıyor devam edersen sakatlık çıkabilir

1|0
    0|0
  • Vucudunu her zaman dik tutmalısın ve salmamalısın kendini hafif sıkarak yapmalısın miden ağrıması gerekiyor dediğine göre mide kası çalışıyorsun sanırım yarım mekik yap tam kalkma belin ağrımaz fazla yüklenmeden yapmalısın

1|0
    0|0
  • burda söylenenlerin %90ı yanlış çalıştığın zaman o bölge ilk defa çalışıyo ve acıyo

acır geçer birdaha acımaz yapmaya devam

1|0
    0|0
  • muhtemelen yanlış yapıyorsun hareketi. yanlış kaslara yükleniyorsun

1|0
    0|0
  • zorlamışsındır rahat ol

1|0
    0|0
  • Ağırlığı beline veriyorsundur başka şartlar altında ağrımaması lazım.

1|0
    0|0
    • buyuk ıhtımal bu dedğin gıbı

• Bende Teakewondo yaparken aynı problemi çekiyordum hatta bir çok kez azar yemiştim hocadan :D

• yanma yaparken olur ağrı alışmadığın için oluyo veya ağır geldiği için

1|0
    0|0
  • eğimli şeyde mi çalışıyorsun?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• plates yapıyorsan şayet o bel ve sırt ağrılarını düzenleyen bir spordur.mutlaka hocan göstermiş olsa da sen yanlış uygulama yapıyor olmalısın.aynı şekilde ben de yaptım ama sadece çalışan yerlerde geçici ağrılar oldu.ya da belin de bir sorun olabilir,aşırı yükleniyorsundur.

farkında değiliz belki ama topuklu ayakkabılarla bile bele ciddi basınç biniyor.ki gün içerisinde neler neler yapıyoruz.

1|0
    0|0
    • evet de ne zaman spor yapsam bu sorun oluyor :)sınır oldum

• hoca ısınma hareketlerı yaptırıyor zaten sut urunlerıde tuketıyorum ama kaslarım zayıfmıs zamanla guclenır herelde

• aşırı zorlama kendini.zamanla düzelmesi lazım.değilse dr a görünmen şart.

• Heralde dinlenmiyosundur falan arada yaptınmı dinlen bide değişik hareketler yap aynı hareketleri yapma :)

1|0
    0|0
    • bır saat boyunca farklı hareketler denıyoruz

• Vallaha genelde çok ağır harekletler yapınca olur böyle şeyler ya da çok yükleniyorsundur.

• yanlış yapıyorsundur hareketleri.

1|0
    0|0
    • hocanın dedği gibi yapıyorum

• tesekkur ederım :)

• rica ederim.

• Büyük ihtimal yanlış yapıyorsun bir şeyleri

0|0
    0|0
  • belini de calistirman gerekli

0|0
    0|0