Dua etme isteği duanın kabul olacağı anlamına geliyormuş

Buna inanıyor musunuz arkadaşlar ? Eğer bir dileğiniz var ise ve o dilek için dua etme isteğiniz çok kuvvetliyse , bu duanızın kabul olacağı anlamına geliyormuş

Ben de sevgilimden ayrıldım . ciddi anlamda bunalımdayım . onu hala çok seviyorum ve dönmesini çok istiyorum . ama bir kere bile el açip dua etmek içimden gelmiyor . Mutsuzluga alıstırmısım kendimi sanki , duamın kabul olacağını inanmıyor gibiyim . Daha önce de biri için tam 1 yıl yattım kalktım dua ettim ama duam kabul olmadı . Ondan sonra da dua etmek içimden gelmiyor sanki :/

Evet bu kişinin dönmesini çok istiyorum ama duamın kabul olacağına inanmıyorum , boşu boşuna onun için dua edip , acımın süresini uzatacakmışım gibi hissediyorum . Sonuçta her gece onun için dua ederek onun adını zikretmekten unutamam diye düşünüyorum .

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda arkadaşlar ? ve neden hiçbir şekilde dua etmek içimden gelmiyor sizce ? yani onu hem bu kadar çok isteyipte neden dua edesim yok ?

0|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

• aynı durumdayız sanırım. bende vakti zamanında biri için çok dua etmiştim olmadı sonradan gördüm iyi ki olmamış dedim. şimdi de sevdiğim adam için dua etmiştim gecelerce hem de. hiç de bir şey olmadı. daha da dua etmek gelmiyor içimden. sadece aşk meşk için değil hayatımda b.k gibi gidiyor. bazı insanlar mutsuz olmak için doğar diye düşünmeye başladım. kaderimiz bu galiba. dua teselli gibi geliyor artık bana. züğürt tesellisi. hayatını yaşayan öyle bir yaşıyor ki anasını sattımının dünyasında bir kere de el açmışlığı yoktur. böyle bir dünya işte...

1|0
    0|0
    • 100 kavanoz bal 5 lira :D

• resmen benim hissettiklerimi anlatıyorsun . aynı şeyleri yaşadık yaşıyoruz sanırım :(

• insan yalnız olmadığını hissediyor hiç olmazsa böyle yerler sayesinde işte

Erkekler Ne Diyor 15

• sen dini ve duayı biraz yanlış anlamışsın. dua ederek sana sevişecek bir adam vermesini istersen duan kabul olmaz tabii. sen hayırlı bir evlilik dilemiyorsun. sevgili diliyorsun. kaldı ki senin hakkında hayırlı olmayacak bir işi de diliyor olablirsin. inanmayanlar dalga geçmek için yorumlar yazmışlar. başka zaman müslümanların tahammülsüzlüğünden kendilerinin modernliğinden falan dem vururlar. insanların inancıyla alay etmek özgürlük alanı değil sanırım.

0|0
    1|0
    • yaa gerçekten bilip bilmedikleri konular üzerinden atıp tutan insanlara ifrit oluyorum . Sen nereden biliyorsun benim ilişkimi de sevisecek adam dilemek diye sapır supur yorum yapıyorsun ?! nikahtan döndüm ben , sandığın gibi basit bir olay değil . bilmediğiniz konular hakkında da atıp tutmayın .

• evlilikten dönmüş olunca, daha önceki geçen süre Allah'ın emirlerine uygun mu oluyor? buraya soru yazıp görüş alıyorsan herkesin yazdığına da katlanacaksın. konuyu bilip bilmediğime gelince...din konusunda senden daha bilgili olduğuma emin olabilirsin.

• yaa su yorumuna bakıyorum bır de su yanıtına. ne kadar alakasız, birbirinden zıt ıkı yorum.ıkısı de sana aıt :) sırf kendini haklı cıkarmak icin sacmalamıssın da sacmalamıssın. ılk yorumunda ; sevısecek adam dılemek ıcın dua edersen olmaz tabı dıyorsun. bunun uzerıe ben, nıkahtan dondugumu yazıyorum. yanıt olarak ; daha onceki gecen sure Allah ın emırlerıne uygun mu dıye cok alakasız , ilk yorumundan tamamen kopuk bir cümle:)

sana sadece ; he he tamam öyle diyorum .

• Dua bir kapıdır kapatmamak lazım

1|0
    0|0
  • torbacının numarasını versene

0|1
    2|1
  • tedbiri al takdiri Allah a bırak demekki senin için böylesi daha hayırlısıymış, dua içten ve yakarışla olduğu zaman yaradanında takdiri ile kabul olunabilir, her duada kabul olunacak die kaidede yok senin yapabileceğin sana doğru olan şeyleri nasıl yapabileceğini göstermesi için dua etmen gerekir...

0|0
    0|0
  • öyle bir şey yok kesin değil ama Allah bilir yinede tabii

0|0
    0|0
  • dua etmek her insana nasip olmaz dua edebiliyorsanız ne mutlu Allah hu Teala (c.c) her duayı kabul edeceğini söyler duan kabul olmaz sanırsın ama aslında olur sadece Allah hu Teala (c.c) senin için en hayırlısını verir ve bazı duaları hemen bazı dualarıda zamana bırakır senin ne kadar istediğini ve ne kadar sabredeceğini sınar

0|0
    0|0
  • Çünkü içinde öyle bir kabuğun içine kapatmışsın ki kendini.

Öyle kızgın ve kırgınsın ki

Kendine 'gelse ne fayda' diyorsun

Bu yüzden dua edesin yok değil aslında etmek istemiyorsun.

Gelmesinden Duanın kabul olmasından korkuyorsun.

0|0
    0|0
  • Ben her zaman (allahım bigün herkesi atesit yap) diye dua etmek istiyorum ozaman benimde duam kabul olacak desene

0|0
    0|0
  • ALLAHtan hakkımda hayırlısı ise onu bana nasip et diye dua et derim. Hayırlı değilse nasip etmesin zaten.

0|0
    0|0
  • Sanmıyorum öyle bir genel özellik olduğunu, dua etme isteği zaten insanın istediği olunca gelir(mesela adak), dua ayrıca karşılık beklenmeden yapılmalı, bir şeye bağlayınca mesela iş sahibi olmak evlenmek vs

0|0
    0|0
  • Manyak olabilirsin. Ama dua denilen şey saçmalık.

0|1
    0|0
  • dua da niyet önemlidir.Ayrıca kabul olmayan duada mutlaka başka bir olay vardır!

0|0
    0|0
  • hayırlısını iste hakkında sende

0|0
    0|0
  • Düşüncelerinde haklısın. Dua ile hiç 1 şey elde edilemez.

0|0
    0|0
  • Bak ben kuran kerim okurum yeri geldimi ibadet ederim ama bende dua ediyorum ama kabul olmuyor ?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İçten edersen olur..

Ben bir defasında iyi bir dua ettim dilek diledim , hani derler ya dileğinin fazlasını iste her zaman dıye ne ıstedıysem ne dua ettysem ne bır eksık ne bir fazla tam dıledıgım gıbı oldu bıleydım daha cok sey ısterdım :))

0|0
    0|0
  • Allh het duaya karsilik verir .hayitli isr kabul eder hayirli degil ise sana sabir verir.ve herseyde hayir vardir .sakin boyle dusunup uzaklasma allahtan sinaniyor bile olabilirsin allah kendinden uzaklasan kullanirina dert ve hastalik verirmiski yakinlassin allaha diye

0|0
    0|0
  • Bende bunu duymuştum, Allah vermeyeceği şey için dua etmeni nasip etmezmiş ama çok isteyip çok dua ettiğim halde olmuyor olmadığı gibi tersi oluyo bide. Sanırım günaha giriyorum

0|0
    0|0
  • Duânin kabul olup olmayacagini bir tek ALLAH bilor.. Sen duâni et gerisini O'na birak O hakkinda en hayirlisi neyse onu nasip eder sna<3

0|0
    0|0
  • Hayırlısıysa olsun de herşeyin hayırlısını iste.

0|0
    0|0
  • çok salaksın keşke ölsen

0|0
    0|0
  • inancın gitmiş bir piç yuzunden dua et belasını bulur

0|0
    0|0
  • açayım da bir p*rno izleyeyim ben madem.

0|0
    0|0
Yükleniyor...