Göğüs kası nasıl bir kas grubudur

göğüs kaslarımı geliştirmek istiyorum ve şu an kilom normal

kilo almalımıyım göğüs kasları için, kısa sürede etki gösterir mi?

her gün dumbell benc press yapıcam

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kas oyle kısa surede gelışen bırsey deıldır uzun surede gelısır ve kalıcı olur.

0|0
    0|0
    • göğüs kası için ne diyceksin peki

• göğüsler en zor gelişen kas grumudur :D

• evet vucudun govde on kısmandakı tum kaslar zor gelısır.

Kızlar Ne Diyor 2

• Kolay gelişen bir grup

0|0
    0|0
  • Omuz kası da yap.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Pektoral kas grubudur. Geniş kastır. Kolay gelişmez. Haftada en az 4 hareketli 4 setli gelişim programı uygulayarak (10-8-6-4, bu sayıların her biri o yapacağın 4 setteki tekrar sayısıdır ve sırasıyla uygulanır.) geliştirilebilir. Kasın belirginleşmesinin süresi ise senin yapına göre değişir. Örneğin ; uzun boylu , geniş göğüslü birinin göğüs kasının yüzölçümü çok geniş olduğu için yukarıdaki programla bile uzun sürer.(Ben 2,5 yıl yapmıştım. Yine de ancak belirginleşmişti.) Ama boy kısa ve göğüs dar ise ( göğüsün yüzölçümü az ise) çok daha hızlı gelişir. (6 ayda belirginleştirenler de vardı. Boyları kısa [ 1.65] ve göğüsleri dardı.) Tabii bir de bunu dışında kaslarının genetik yapısı da önemlidir. Şöyle açıklayayım; aynı genişlikte göğüsleri olan ve aynı boyda olan iki adamdan birisinin göğüs kası 1,5 yılda hacimlenirken ötekisinin ise 2 yılda hacimlenebilir. İşte burada genetik faktörler devreye girmiş oluyor. Yani birisi çalışıp 3 verim alırken diğeri aynı çalışmayla 5 verim alabilir.

0|0
    0|0
  • abi sakın yapma t-shirt giyemezsin.Gömlek düğmeleri fırlar. 1 gün aksatırsan hemen sarkar başa beladır uzak dur.Kol kası,karın kası çalış olmadı beyin kası yap.Ama göğüse bulaşma aman aman diyeyim.

0|0
    0|1
  • ya ne yaparsan yap göğüs kasına etki ediyo şınavdır dumbll falan kiloya gerek yok düzgün beslenmeye ihtiyaç vra

0|0
    0|0
  • kardeş bir fikrim yok ama benim gögsümde yağlar oldugu için ne kadar gögüs kası çalışsamda bişey fayda etmiyor sende öyle bir sorun var mı?

0|0
    0|0
    • hayır yok

• kardeş sen google'yi aç oraya uzman tv yaz arama yerinede gögüs kası yaz çok iyi videolar var onlara bakarak yap .

Yükleniyor...