TC Vatandaşı Olan Herkes; insanlığın ilk anne baba'sı kim ?

arkadaşlar bu zamana kadar türk kürt laz göçmen diye ayrım yoktu. bu ayrımların hepsini bu 11 sene içinde geldi.

kendine kürt, laz, çerkez, göçmen, çingene diyen herkeze bu sorum...

insanlığın ilk anne baba'sı kim ?

eğer bu sorunun cevabını doğru şekilde bulursanız bizi n kadar kolay böldüklerini ve nasıl başardıklarını daha iyi anlarsınız ;)

bizler hepimiz osmanlı torunuyuz, ve şanlı kurtuluş savaşımız var, o yüzden bence bölmek isteyenlere

'' insanlığın ilk anne baba'sı kim '' diyerek cevap verin ve susturun ;)

çünkü dünyada bizim kadar büyük ve şanlı bir millet daha yok, o yüzden dikkatli olalım ve eski günlerdeki gibi barış ve huzur içinde yaşayalım

çünkü kaldirilan andimiz 1933'te yazan dr. reşit galip, devlete isyan eden şeyh said'in asilarak idam edilmesi kararini veren istiklal mahkemesi üye'si...

bu husumetin tek ve en büyük sebebi budur ;)

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Sanırım Kanuni'ydi, bir yazısında Osmanlı'daki bütün halkları, bölgeleri kendi ismiyle söylemiştir.. Herkesi bir yapmamış, kendi kimlikleriyle kabul etmiştir.. Zaten bu yüzden Osmanlı o kadar yüzyıl boyunca ayakta kaldı.. Hatta yazıda Kürt bölgeleri için Kürdistan ismini kullanmıştı Kanuni.. Kanuni'nin insaniyetine vasıl olmak dileğiyle..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• 11 sene mi? Sen bu pkk pisliğinin hangi yıl hortladığını bilmeden konuşuyorsun sanırım. Tamam akp yi sevmeyin falan da; gerçekleri görmezlikten de gelmeyin.

0|1
    0|1
    • pkk 30 senedir başımızda bela yaşım elverdiği için iyi bilirim, ama birtek terör bitti, yollar yaptı onu yaptı, bunu yaptı diyerekte ülkenin geldiği hal göz ardı edilemez ;)

• iyilik çiçeğine bak. pkk savunuyor bana asdfg küfürlerin en güzeli sana demet şeklinde girsin pardon gelsin.

• Bırak bu işleri devlet su işleri oldu artık bu mevzular devlet için çok da fi fi .

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 4

• Bundan 7-8 sene öncesine kadar. Ne bir türbanlı bayan açık giyinen bir bayana "oha namussuz" gözüyle bakıyordu nede açık bir bayan türbanlı bayana "oha cahil yobaz" diye bakıyordu. Amerika ve AKP ülkeyi böldü. Şimdide "Biz bu kavgaya son veriyoruz" diyor beyefendi. Ulan 2 tarafı bölen sizsiniz zaten.

0|0
    0|0
    • sen 8 sene önceyi hatırlayabiliyo musun?

• ben iyi hatırlıyorum meselaaaa ve cidden o zamanlar öyle ayrımlar yoktu insanlar arasında ;)

• Antropoloji araştırmalarını nereden yapıyorsun merak ettim hangi profesörün kaynakları ya da kendi yapacak kadar bilgiye nasıl sahip oldun acaba?

• bu ülkede kürt laz ermeni çerkes gibi farklı etnik gruplar her zaman vardı da siz kulağınızı tıkamıştınız ama buraya kadarmış.artık kabullenilecek bazı şeyler

0|0
    0|2
  • Ne mutlu Türk'üm, diyerek zaten bu kavgaya start verilmişti zamanında.

0|0
    0|1
  • savaşı zenginler başlatır fakirler ölür

0|1
    0|0
Yükleniyor...