Çocuklarınızı sahte dinlerden koruyun !

Zaman geçtikçe elbette bir sürü sahte din çıkıyor ama bunlardan 3 tanesini duydum şuana kadar. bir tanesi kuaförleri dolaşarak cahil bayanları kendisine çekmeye çalışan bir din. ama diğer ikisi çok daha tehlikeli. yaşadığım yerde bu sahte dinleri kreşlerde yaymaya çalışıyolarmış. yani daha neyin ne olduğunu bilmeyen minik çocuklarımıza bu minik yaştan bu dinleri aşılamaya çalışıyolar. Bunlardan birisi Hristiyanlığa yatkın Yehova şahitleri isimli din hristiyanlıkla alakası yoktur. diğeride müslümanlığa yatkın bir din oda bahai isminde. Bu müslümanlktan kopmuş bir tarikatmış sonra kendini dinden saymış falan. Bu sahte dinler çocuklara evlilik öncesi ön evlilik gibi saçma şeyler öneriyolarmış çocukların etkilenmesine izin vermeyin.

Not: Soruma gelince sizin bunlardan başka duyduğunuz sahte din var mı?

Benim çocuğumun kreşi böyle değil demeyin bir ilde tam 50 tane bu şekilde kreş tespit edilmiş.

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• islam sanki farklı 6 yaşındaki çocuklar camilerde uydurma şeylerle besleniyorlar

o bahsettiklerini bilmem de hiç bir din islam kadar zarar vermez !

1|0
    1|0
    • islam kötü bir din değildi. onu bu hale getirenler bu dini yaşayanlar

• islam tarihi oku da gör derim ben o zaman, islam hep kötüydü

• ne demeye çalıştığını biliyorum araştırdım. Ben kuranı okudum ve orada yazanlara göre böyle bişey demiştim ama benimde kafam çok karışık açıkçası bu konuda. zaten ben müslüman değilim

Erkekler Ne Diyor 7

• Aileye bu aşamada büyük iş düşüyor. Çocuk en başta ailenin söylediğine bakar...

1|0
    0|0
    • Doğru ama o küçük yaşta söylenilenden etkilenir ve ileriki yaşamında bu bilinçaltına kayıtlı olarak kalır mesela bu kreşlerde resmi evlilik öncesi ön evliliği yaymaya çalışıyolar buda islamdaki imam nikahına benzer bişey. onun kadar bile bir hükmü yok. Şimdi ileride anne çocuğuna zinadan uzak dur dicek oda o zaman ön evlilik yaparım zina yapmamış olurum diye bir laf atıvercek bu durumda o çocuğun düşüncesini değiştirmek çok zor olucak

• Bu dediğiniz zaten yaygınlaştırılmış birşey ve ben şuna inanıyorum daha fazla yaygınlaşacak, çünkü fazlasıyla yaygın artık, üniversiteyi bulan mutlaka bu tür şeylere geçebiliyor...

Yine dediğim gibi ailenin çocukla olan iletişimi, ona olan ilgisi, isteklerine cevap verebilmesi önemli, bunları başarırsa aile çocuk aileye daha fazla ikna olur

• sahte din ne demek ya? adama göre de müslümanlık sahte belki nerden biliyosun. sen müslümansın diye herkes müslüman olmak zorunda mı. belki adam 'müslümanlara kanmayın o sahte din' diyo ve belki haklı, bunun garantisini nasıl verebilirsin millete? Bana sorarsan ben hiçbirine inanmıyorum. Hiçbiyerde bir yaratanın varlığına dahil bir kanıt olmadığı için,görmediğim şeye inanmadığım için. Bu arada sahte din dediğine inanan 7 milyondan fazla insan var. Ayrıca size ne çocuğunuzun hangi dini seçeceğinden. Belki tek gerçek din senin sahte din dediğin, ve sen çocuğunu müslüman yaptığın için çocuğunda öbür tarafta cezasını çekecek,belki!. Sen çocuğunu zorla müslüman yapınca vicdanın rahat edecek mi? Belki çocuk hrıstiyan olmak istiyo, belki daha mantıklı geliyo,belki bişeyler gördü kendine göre kanıtları var. Bırakın artık şu din olayında insanları zorlamayı. İsteyen istediği dine inanır, istediği şekilde uygular gereklerini.

0|0
    0|0
    • BEN HRİSTİYANIM

• yok zaten din konusuna girmeden de bunları anlatabiliriz. daha çok küçüksün ben X yaşımda evlendim tarzında.

• Bu resmi evlilik ama. Neyse onlar benim cocuguma garip seyler soylemesin ben mantikli yetistiririm zaten.

• 10 yaşının altındaki çocuğa ne şekilde din dersi verirsen ver, bu acımasızlıktır.

Her türlü kanını zehirlemiş oluyorsun. Ayrıca dinleri " sahte " kalıbına sokabilyiorsak, "gerçek" din kalmaz :)

0|0
    0|0
    • Bu sahte din diye bahsettiklerim belli başlı dinlerden kopmuş tarikatların kendilerini yeni bir din ilan etmesi durumudur :)

• ateist olarak konuşuyorum dinlerin hepsi saçma ve son derece boştur inanmayınız zararınızadır

1|1
    1|0
    • senin düşüncen saygı duyarım

• sağol zaten istenilen bu zoruma gıden saygı gostermeyen domuzlar :)

• onları umursamıcaksın kimse senin şahsi düşüncelerini ve inançlarını yargılayamaz :)

• yanlıs anlatılırsa bütün dinler kötüdür.hatta bazıları vardırki hem insanları dinden soğutur hemde kendini bilir kişi ilan eder.sırf günahından korktuğu için kötülük yapmıyosa ya da sevabı için iyilik yapıyorsa dinsiz olsan daha iyi

0|0
    0|0
    • müslümanları anlattın sanırım :)

• kesinlikle.ama bu insanların sayıca üstün olması sebebiyle karşı olanları rahat rahat dinsiz ilan edebiliyorlar.demokrasi her zaman güzel bişey deyil demekki.yada biz hazır değiliz :D

• Türkiye kendi görüşünün dışına çıkılmasını asla kabullenemeyen bir ülke :) Hoşgörü denen şey yok yani

• bunun da çok mantıklı olduğu söylenemez. link

0|0
    0|0
    • İslamı övme amaçlı bir soru değildi benimki :) benim takıldığım şey ön evlilik benzeri şeyleri çocuklarda yaymaya çalışmaları. ben müslüman değilim zaten. ama zina her dinde yasak olanı bişeydir.

• Seni alakadar etmezki kendi çocuğuna sahip CIK yeter

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çocukların din kavramı yoktur kreşteki çocuklar hangi dinden neyden bahsedersen bahset anlamazlar 8 yaşından ihtibaren soyut kavramlar gelişmeye başlar...

Tabi ki bir seviyede bu tarz şeyler etkiler çocukları ama hangi din ne olursa olsun kreşe giden bir çocuk 4-5 yaşlarında dinleri soyut kavramları algılayamaz.

0|0
    0|0
    • din konusunu geçtim hadi, ön evliliği yaymaya çalışmak ne demek ? Kendi dinlerinden bikaç şahit bulup kadın ve erkeği dinlerine göre evlendirmiş oluyolar ama resmi bir hükmü yok. Bu çocuğu zinaya,kızları kandırılmaya,bazı şeyleri çok erkenden yaşamaya iten bir durum değilmidir ?

• bu tip tarikatlar değil ama bütün dinler saygıyı hakeder..

0|0
    0|0
  • Sana doğru gelen bir din başkasına sahte gelebilir.. Senin dinine başkası sahte dese tepki verirsin illa ki.

Din kavramını genel olarak anlatmayı düşünüyorum çocuğuma ileride eğer olursa.. Karar onundur ama düşünüp tartıp karar vermesini isterim şahsen,toplum baskısıyla karar vermesini değil..

0|0
    0|0
    • Zaten ateistlerin çoğu dini, o dine inananlardan daha iyi biliyorlar. bunun nedeni de dinleri araştırmış olmaları. İnsanlar çocukluktan beri aile baskısıyla bir dine inanırsa hiç sorgulamıyor,araştırmıyorlar. Ateistlerin din hakkında inançlı insanların %90ından fazla bilgisi var.

• doğru düşünüyosun galiba. bu din konusu bana çok karışık geliyo. ama benim asıl takıldığım çocuklara ön evliliğin önerilmesiydi

• Dinler diye bir şey yoktur.Tek din vardır o da İslamdır.Hristiyanlık,Yahudilik vs bunların hepsi geçerliliğini yitirmişlerdir.dinler çatısı altında toplamak öncelikle büyük hata. Yehova şahitleri..Hristiyanmışçasına davranıp,ABD'de günde 5 posta kapı çalıp broşür dağıtan,kiliselerine katılmanız için dil döken insanlardan oluşan azımsanmayacak bir grup. ülkemizde 3 bin 300 kişi kadar mensubu var diye biliyorum.çocuklarınıza ön bilgiyi sizler verseniz,2-3 dua ezberletseniz küçük yaşta Allah'ın izniyle bir şey olmaz. ha tedbiri elden bırakmayıp yurttur,kreştir araştırmasını da yapacaksınız tabi. soruyu es geçtim bu arada.

0|0
    0|0
  • Bende kızarmış tavuğa tapıyorum. Yanında pilav yiyip,kola içmek ibadet şeklimiz. Dinime gelecek olan varmı?

0|0
    0|0
  • Yapmaz benım cocugum oyle seyler.

1|0
    0|0
    • Türkiyenin son durumunu güzel açıkladın :)

• Aynen öyle. Belli bir yaşa kadar çocuk ailesinin diniyle yetişiyo araştırmadan soruşturmadan sadece korkuyla. Ama bir süre sonra bu korku geçiyo ve araştırıp kendi öz iradesiyle kararlarını vermeye başlıyo.

• en dogrusuda bu.

Yükleniyor...