Düğünümü ve kına gecemi mahveden kayınvalideyi evime geldiğinde gelde yüzün gülsün?

Hiç hayalimdeki gibi bir kına gecem ve düğünüm olmadı.Eşimin ailesi ve ailem birbirine küstüğü kayınvalidemin beş karış suratla kınama geldiği bir kına gecesi.

Şehir dışından istanbula oğlunun kınasına geliyo ama beş karış suratla kalkıp oynamadı bile.neymiş kına için getirdiği kuruyemişi ailem niye beğenmemiş ona alınmış.Kınadan sonraki gün imam nikahı kıyılacaktı ona bile gelmedi ben kızıma gidicem dedi gitti.Mehirimi bile kendi kullanmış eski bilezikleri bana taktı.Beni çok seven kadın bana bunları yaptı.Ve düğünden sonra bana sarılıyo oğlunun yanında sevgi gösterisi yapıyo.evine geldiğimde yüzüme gülmezsen güleryüzlü olmazsan dahada gelmem senden bitek güleryüz istiyorum.Benim kınamı düğünümü bu güzel anlarımı mahveden birine nasıl güler yüzlü davranıcam.kışın bize gelmeyi düşünüyolar.ne yapmalıyım bilmiyorum.sonuçta eşimin ailesi et tırnaktan ayrılmaz nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• saygısızlık etme tabi ki ama fazla da sıcak olman gerekmiyor

sevmek zorunda değilsin ama saygı göstermen lazım eşin için

nazik ama mesafeli olabilirsin

1|0
    0|0
    • nasıl mesafeli olabili,rim

• samimi olmadığın birine nasıl davranırsın

can ciğer kuzu sarması olmazsın ama saygısızlık etmezsin gayet naziksindir kibarsındır

olması gerektiği şekilde davranırsın o kadar daha fazla değil

bunun için kimse seni suçlayamaz

bi kabalık etmezsen, bir saygısızlık etmezsen sorun kalmaz

ha sana demiyorum ki duvar gibi ol

ilk tanıştığın insanlar gibi düşün birden ah canım cicim olmazsın ama bir mesafe hep olur

Erkekler Ne Diyor 5

• onlar işin bahanesi. gül ama resmi ol. laubali olma. ayrıntı verme kendinle ilgili. resmi olarak nezaket göster. yani rolunu oyna. haketmişler daha cok sey ama eşine ayıp olmasın.

0|0
    0|0
    • eşimin hatrına zaten sonuçta onun ailesi saygıda kusur edemem ama kayınvalidemi gördülçe o kötü geçen kınam ve düğünüm aklıma geliyo.hep gözüm yaşlıydı

• seninde kaynanandan geri kalır yanın yok kusura bakma

1|0
    1|0
    • neden?

• onlara karşı hiçbişey demedimki bileziklere hiçbişi demedim.ablası düğünde taktığı bileziği düğün sonrası geri aldı yine bişey demedim.konu para değil gelinine verdiği değer.

• konu senin düşünce tarzın bu şekilde mutlu olmayı başarabilirsen 5 sene sonra yaz bana ben san abilezik alıp gnderim helali hş olsun ama sanmıyorum. Hala kendini savunuyorsun ben kaynananı tanımam iyimi kötümü bilmem konu ile ilgili bir çıkarım yok. Kaynanan haklı olmayabilir de ama en az %50 sende hatalısın ister kabul et ister etme

• Bi gün sen de kayınvalide olacaksın.. Ve bence kendi kayınvalidenden çok ta farklı biri olmayacaksın..

Çünkü yolun başında yol kazası yaşamışsın..

2 şık var: Ya bu kazayı unutup normal bir seyir çizeceksin kendine; ya da suratsız bir gelin olacak, eşine ve kendine hayatı zindan edeceksin..

0|0
    0|0
    • 2.sini yapmayı hiç istemiyorum çünkü eşimi çok seviyorum ve onu üzmek istemem.ilk şıkta ise o kadar şeyi nasıl unutucam bilmiyorum

• Eşinle konuş

0|0
    0|0
  • Yol değil, yola çıktığın araç önemli. (bağlantı kurmaya çalışma)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Hemen dırdıra başlama. Eşini ailesini savunmak durumunda bırakma. Mahfetmek olarak da algılama. Bileziğin eskisi yenisi mi olurmuş hem; boşver. Size geldikleri zzaman hal ve hareketlerine göre şekillenirsin. Hemen kin gütmeye çalışırsan eşinle aran bozulur.

1|0
    0|0
  • çok ayıp etmiş..dilerim o kış mevsimi senin eve hiç gelmez , zira kaynana milleti geldi mi tam gelir bavuluyla felan, gitmek de bilmezler bir türlü ve her düzenine de karışırlar..kök salarlar adeta..:(

araya mesafe koy..fazla yüz verme..yüz verdiğinde 2 yüz isterler çünkü..allah kolaylık ve sabır versin ne diyim..

0|0
    0|0
  • arkadaş, daha ne günler göreceksiniz.kim dört dörtlük yapabiliyor ki ? ben göremedim şahsen.büyük beklentilere girmeyiniz lütfen.

yaa şurda hiç bir ilişkim olmayan insanlara güler yüz takınıyorum her şeye rağmen, ailenden birisine de o şekilde davranmak zor gelmesin.altını çizeyim ROL yapmak değil kastım.daha iyiyi düşünmek,hayatı kolaylaştırmak.

0|0
    0|0
  • Allah akıl fikir versin.. ne diyim kardeşim bozma moralini

0|0
    0|0
  • Nasıl bir insan olduğunu gördün.. Geçmişe takılı kalma ama bundan sonra mesafeli ol.. ve hayatına bak...

0|0
    0|0
  • sen yine de saygıyı ve güleryüzü elden bırakma canım ... tecrübeme güvenebilirsin

0|0
    0|0
  • Ben olsam cenemi tutamazdim kesin .dugunu de kinayi da yapmazdim

0|0
    0|0
    • bende zor tuttum sırf eşim için

• en iyi kaynana ölü kaynanadır:):)

1|0
    0|0
  • eşinle konuş bu durumu

0|0
    0|0
    • eşim durumdan haberdar zaten.ailesinin yaptıklarının farkında

• Mesafeli davran yapmacıkta olsa gül en azından başka seçenek yok gibi yüzüne seni istemiyorum diyemezsinde eşinde karşı çıkar

• eşim için bazı şeylere eyvalah dicem ama mesafeli nasıl davranabilirim

• saygili ol

0|0
    0|0
Yükleniyor...