Saçımın uzamasını hızlandırmak için tavsiye?

Sevgili KS üyeleri saçlarım yaklaşık 1 buçuk yıldır uzamadı gitti hani toplasan bir karış uzamamıştır. Kime sorsam saçların sana küsmüş falan deniyo saçma sapan laflar. Neyse uzamasını hızlandırmam için ne yapmam lazım tavsiye verebilirmisiniz?

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Saç bakım kürü uygula. İnternetten tarifleri bulabilirsin. Ben saçımı uzatmak için eczaneden Bemiks, bepanthen, evigen ampüllerini almıştım. Evigen ile bepantheni şampuana kırdım. Bemiks ile de sinameki kürü yaptım. Hani abartısız bir ay sonunda 4 parmak kadar uzadı. Benim saçlarımda çok yavaş uzar.O kürden sonra belime ulaştı 2 kere saçımı kesmeme rağmen.Geçen sene saçlarımı omuzda kestim. Pişman oldum haliyle uzatmaya karar verdim. Ben şu an vitaminleri bir şişe içine kırıyorum içine biraz badem yağı bir miktar da saç bakım yağı koyuyorum, saç diplerime sıkıp 3-4 saat bekletiyorum ve yıkıyorum. Haftada bir kere yapıyorum.Hani şu saç çizgisinde olan küçük saçlar var ya ciddi anlamda uzamaya başladı. Şu an 2. haftamdayım. Hatta hatırlattın bugün yapmam gerekiyordu unutmuşum :)

İnternetten tarifleri araştır istersen :)

Ha birde streste saçın yavaş uzamasına neden olur ..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Sarımsak

0|0
    0|0
  • Prinç pilavı ye

0|0
    0|0
  • Çam terebentin kullan şampuanına da ekle farkı göreceksin

0|0
    0|0
    • Bi ka yerde okudum o çam terebentin olayını da denemeyi düşünüyorum

• Ben denedim ama fazla uzun süre devam etmemek lazın en fazla 1 ay

• Usturayla kazıt bir-iki kere.

0|0
    0|0
  • Bak ben erkek olarak saçımı yağlı tutarım erken uzatır diye biliyorum ve durmadan su ile ıslatırım 3 numaralı saçım 1 ayda eskisi gibi rahat oluyor :)

0|0
    0|0
    • erkeklerin saçı bayanlara göre çok hızlı uzuyo zaten. Bi de ben çalışıyorum saçlarım yağlı yağlı dolaşamam ortalarda..

• Tabi orasıda doğru diyorsun valla saçını hergün yıkaman lazım

Kızlar Ne Diyor 5

• çam terebentin öneriyorlardı ama kullanmadım

birde yılan yağı var bak onu alıyosun şampuanına karıştırıyorsun bir zararı yok

aktarada gidip saç uzatmak için bir şey baktığını söylersen özel karışımlarda verir tamamen bitkisel..

0|0
    0|0
    • evet duydum onları, cumartesi günü maaşımı alıyorum sanırım bir aktara dalmanın vakti gelmiş :)

• o yanıkları boyasam bile bir iki yıkamadan sonra böyle sarıya dönük bir renk alıyo

• Kestirseniz daha sağlıklı olur tabi ki..

• saclarini hep sıkı bagla bence ise yariyor :))

fön cekme dus yaptiktan sonra havluyla kurut :))

ve kestirme mesela 1 sene :))

0|0
    0|0
    • 1 buçuk yıldır saçımı hiç kestirmedim saçı sıkı bağlayınca da başım ağrıyor ve tam tersi saçlarımı dipten koparıyo dökülüyo saçıma son 5 aydır falan hiç fön makinesi vurmadım yaz ayıydı zaten kendiliğinden kurusun diye bıraktım hep ama hala aynı

• sıkı dediysemde o Kadar degil yani kolay kolay bozulmasin sacin..

ben sacimi böyle uzattim 4 5 senedir fön makinasi kullanmadim 2 senedir baya bir Cabuk uzuyo senede 2 kere kestiriyom ama ise yaradi cok memnunum

• Sampuanina 1yk cam terebentin yagini ekle birde 1tk Bal

benimkilerde 4yil uzamiyordu ama artik uzuyorlar :)

0|0
    0|0
  • eczanelerde sadece bunun uzerıne satılan sampuanlar var ama eczaneden al adını tam bılmıyorum bıoxının de olabılır markettekıler bır ıse yaramıyor pek

0|0
    0|0
  • keşke benimde saçım uzamasa lan 1 haftaya 2 parmak dip boyam çıkıyor :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...