3,5 ayda 3 cm uzadım! (lütfen kırıcı olmayın)

Eylül ayında 18 yaşına girdim.Temmuz ayının ortalarından beri hergün sürekli zıplayıp,barfiks çekiyorum.Beslenme olarak süt,yoğurt,peynir yiyorum.3 ayda tam 3 cm'den biraz fazla uzadım.

3 ay önce sabahları 169ken şimdilerde akşamları ölçmeme rağmen 173'ten biraz fazla çıkıyorum.Çıplak ayak ve alından ölçüyorum.Doktorda büyüme plakların %10 açık demişti 3 ay önce.

Abimin boyu 180cm beslenmesine hiç dikkat etmez.Hep zararlı şeyler yer.Spor yapmaz.

Neyse Bu mutluluğumu sizlerle paylaşmak istedim.Birazda ablalarım ve abilerim yani sizlerin yorumları sayesinde motive olmaya ihtiyacım var.

Hayalim 180 olmak hedefim 175.2 Dayım var.İkiside 185ten uzun babam 174 civarı.Lütfen kırıcı değil yapıcı yorumlar yapın.

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Biz uzayamíyoruz :// 160 boyundayım lanetttt olsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Neden kırıcı olalım? Ben malesef 173de kaldım, hatta bel fıtığından sonra o küsüratı da kaybetmiş olabilirim)

Sana tavsiyem, barfikse ters asıl, bacaklarınla tutun ve vücudunu aşağıya sal. Düzenli yaparsan yerçekimi gücünü kullanarak hem omurlarını hem kas kemik yapısını uzatabilirsin. Ha bu 5-10 cm değil belki 5-10 mm olur ama yine de işine yarar.

0|1
    0|0
    • o hareketi yapmam lazım evet hep aklımda sağol abi

• bana da geçen otobüste giderken bir hal geldi uçmaya başladım

0|0
    0|2
  • ben ortaokulda beden derslerinde en baştan 2. olduğumu hatırlıyorum. bildiğin goddiktim.

lisede de kısalar arasındaydım . şimdi boyum 1.86. bir senede oldu ne olduysa.. ama o sene ne yaptığımı hatırlamıyorum. sanırım birşey yapmadım.

0|1
    0|0
    • genlerin uzundur abi.

• babam 1.75 annem 1.65 civarı

dayılarım ve amcalarımda 1.75.. erkek kardeşim 1.70 ..

yani taaaa 7 sülaleden birine çekersin. genetik dışında ne yaparsan yap 2 cm den fazlasını yapabileceğine inanmıyorum.

• 18 yaşında erkeklerde uzama durmaz. Ben 16 yaşındayken 14 cm, 17 yaşında 7 cm, 18 yaşında da 2 cm uzamıştım. Sonra durmuştu. Ama bu uzamanın son dönemleri.

0|1
    0|0
  • 1.75 olursun işte 1.80 sanmıyorum kardesm 1.75 güzel boy yani tam orta

0|1
    0|0
  • 21 yaşına kadar uzama devam eder şahsen ben 16 yaşında 1.67 iken 17 yaşımda 1.75 vardı bu metabolizma hızından kaynaklanan birşey tabi süt yoğurt gibi ürünler bunu hızlandırır sporda hızlandırır sana tavsiyem sütü akşam saat 22.00 da iç

0|0
    0|0
  • Aşağıya da iple 5kg ağırlık bağla oda uzasın.

0|0
    0|0
    • annenize söyleyin gördüğü bütün aşağıdaki bahsettiğiniz şeylere bağlasın.ip yeter umarım.

Yükleniyor...