Bu ayet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yâ benî isrâîlezkurû ni’metiyelletî en’amtu aleykum ve ennî faddaltukum alel âlemîn(âlemîne).

Diyanet çevirisi : "Ey İsrailoğulları !

Size verdiğim nimeti ve sizi DÜNYALARA ÜSTÜN KILDIĞIMI hatırlayın."

Neden Allah insanları eşit yaratmadı? Müslümanların en nefret ettiği ırk olan İsrailoğullarını diğerlerinden üstün yarattı? diye sordunuz mu hiç kendinize?

0|0
4|4

En İyi Erkek Görüşü

• ALLAH israil ogullarini ustun yaratmadi.. asil konu ALLAH ilk israil ogullarina kendini gostermesidir ki 10 emire uymadiklari icin lanetlen mis bir kavimdir anlasmaya sagdik kalmamislar iman etmemislerdir en baslarda..

YUCE RAB ne zaman ki hz isa efendimizi dunyaya nuru isigi olarak yolladi iste ozaman ALLAHIN dini tum uluslara yayildi cunki ne dedi hz isa yahudilere ben sizin efendinizim ve tum uluslarin .. tum uluslar icin geldim soyledikleri buyurulur yuhannadan .

azgin israil ogullari hz isayi kurban ettiler ama hz isa zagten bunu biliyordu ve tekrar dirileceginide.

kisaca ustun irkdan ziyade azgin irk demeliyiz cunki ALLAH ilk azanlara varligini gosterir dayanamaz yaptiklari gunahlara ve onlari dogruya cagirir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• La kuran dan bir ayet çekip, önünü ardını yazmadan iş yapıyorsunuz.

Ayrıca velev ki üstün yarattı; hiç sorgulamam; canı nasıl istediyse öyle yaratır.

0|0
    0|0
    • ben sorgulayabilecek insanlara sormuştum zaten

• ayetimi sorgula diye vermedi; itaat et, efendi ol, adam ol diye verdi. Bende öyle yapıyorum.

• Öyle olsa hiç bir ayeti değiştirmezdi. Yanlış hatırlamıyorsam "nias" durumu. Ayetin geçerliliğini yitirmesi ve yerine başka ayet gelmesi durumu.

• evet banada garip gelmisti ,hatta annemden sormustun acaba neden israilogullari yazilmis diye.oda aciklamasini yapamadi

0|0
    0|0
  • Bunu da İsrailliler için imtihan olarak düşünebiliriz bence. Yani üstün kılınılarsa bakalım ne yapacak? Azıtçaklar mı? Nitekim imtihanı kaybetmiş görünüyorlar.

0|0
    0|0
    • Ama neden İsrailoğulları?

• nedeni firavunun kendini o donemde yaratici ilan etmesi ve ALLAHIN hz yusuf ve musa ile o bolgeden baslayarak gercek hakimiyetin kendinde oldugunu ila etmesi.. imanin zayif olmasin genc kardesim ALLAH var ve kim ne yapiyorsa karsiligi yaptiklarina gore ya cok iyi olacak ya da cok kotu.. hz suleyman gemileri ucurdu musa denizleri yardi isa oluleri diriltti hala iman etmeyenler utansin ALLAH karsisinda..

• O dediklerinde ayrı bir konu kardeş. O mucizeler neden bu devirlerde olmuyor acaba? Teknoloji gelişti diye olabilir mi?

• e bu kadar üstün tutarsa onları sonunda israiloğullarının biyeri kalkar böyle

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• link

Bir cümle kuruyorsun; bari iyi araştır ve anla.

0|0
    0|0
  • "...sizi diğer ırklardan üstün kıldım"o yalnız,diyanetin mealini alma,Elmalılı hamdi yazır'ınki daha güzel.Diyanetinkinde adam kendi düşüncesini,yani parantez içine kendi anladığını yazmış)ki ben kendim ne anlarsam onu anlarım.Elmalılı daha iyi o bakımdan...Tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • ayet ve surelerin tamamını oku içinden bir parça alınca karmakarışık oluyor

0|1
    0|0
Yükleniyor...