Yoksa hala sütün ve diğer hayvansal gıdaların zararlı olmadığını mı düşünüyorsunuz?

Hatta yararlı olduğunu? İnsan çevresinden nasıl gördüyse öyle devam eder de, yine de bir kaç kişi bilinçlenirse, araştırmak isterse ne mutlu bana.

Bu link mesela link

böyle bir çoka raştırma var. Sütün yararı olmadığı gibi, bir çok zararının olduğunu gösteren. Yavrusu için olan bir şeyi çalma durumu var. Ve o hayvan ne koşullarda o sütleri salgılatıyor, ne hormonlar tecavüzler yapılıyor ki salgıalyabilsin, bunlardan bahsetmiyorum bile. hayvan endüstrisi böylevahşidir. O sütaş vs deki reklamlardaki gibi mutlu inekler, mutlu tavuklar yok hiçbir yerde. Bunla ilgili vidyoları inceleyip görebiirsiniz.

İnsanın anatomik yapısı da zaten etçil olduğu konusunda biraz - neyse ete girmiyorum. Ama süt ve benzeri ürünler konusunda araştırmaları inceleyin derim. Türkiyede de 2-3 uzmandan duymuştum.

Bizim de akrabalarvar köyde 100 yaşına filan gelmiş, uzun yaşamış süt vs. BElki hormon kullanmıyor diye, belki de sütten ziyade organik besleniyor diye sebze vs, onu bilemiyorum ama kaç bin kişi üzerinde araştırma yapılmış.

Bir ara da dediiğM gibi, bebeklikten sonra tek süt içen memeli canlı insandır.

Uzatmıyorum.

• Süt çok faydalıdır. Hep içmeliyiz. Bize böyle öğretildi. Hiç araştımadım ki. Çünkü reklamlar ne derse onu yaparım. Sistemin bir parçasıyım. Sorgulamam
    100% (1)100% (1)100% (2)Oy Ver
  • Sütün zararları konusunda bilgim var ama yine de içiyorum.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Süt faydalı olsa bile içmem çünkü o hayvan eziyet görerek o süt alınıyor ve bu etik değil. Lanet olsun!
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Hayvannlardan banane, onlar eşya gibi bir şey. Ben aldığım tada bakarım.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Süt içmiyorum, vodka var mı?
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben demiyorum. Bilim insanı değilim, ben araştırmadım. Beni ikna etmeniz bir işe yaramaz yani. Gece yatarken huzurluca uyuyabiliyorsanız gerisi boş zaten.

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• hergün aslan sütü içerim biz babadan böyle gördük

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsan diğer canlılardan farklı olarak 1. yaşamsal zorunluluklarını, zevke, lükse ardından sektöre dönüştüren tek canlı çünkü. Sadece gıda konusunda değil, barınma, yeme-içme, üreme bütün alanlarda böyle bu. Yıllar boyu gelişip, karmaşıklaşan yaşamsal ihtiyaçları asgari düzeyde de olsa daha geniş kitlelere sunabilmek için de doğa ve diğer canlılar üzerinde bir sömürü düzeni oluşturuyor bu doğru. Ama düşününce bana göre bu karmaşıklaşma da bir çeşit zorunluluk. Çünkü insan çoğu diğer canlıdan farklı olarak 70-80 yıl yaşıyor. Eğer tüm Dünya'nın iyiliği için hayat tarzımızı tamamen hazdan arındırırsak, hayatımıza anlam katacak, bizi 70-80 yıl Dünyada kalmaya ikna edecek ne koyabiliriz ki yerine?

0|0
    0|0
    • Et, süt, kürk , yumurta hazsa bir şey diyemem.Başka canlıların da ömrünü kısaltıyor, köle yapıyor. İneklerin özellikle 5-6 yıl kısaltıyor o süt fabrikalarındaki. Bu zorunluluk değil. Kapitalizm izin vermez. Devletler okullarda bedava süt dağıtıyor , çünkü hepsinin çıkarı var bu işten. 10 bin yıl önceki gibi değil şartlar. Kar altında 3-5 ay kalan bir köyde de yaşamıyoruz sonuçta.

• Ben başka canlıların sütünü tüketip bunu endüstri haline getiren tek canlı olmamızın muhtemel sebebi üzerine yazmıştım daha önce, karakter sınırı elverdiğince. Koşan zıplayan bir canlıyı 'katledip' yiyen bir ton etçil organizma olduğu için doğadışı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Peki, insanlığın başka canlıları yemek konusunda ekstra bir sorumluluk duymasını beklemenin sebebi nedir? Diğer canlılar avlanırken sürülerinin, tüm ortak bilgi ve becerilerinden yararlanıyorlar?

• Farkı bildiğini düşünüyorum. Bir aslan çorba pişirip yiyemez mesela yerdeki otları koparıp. İnsanın anatomik yapısının etçillikten daha çok otçulluğa yakın olduğuna dair şeyleri ben anlatıp aktarayamcağım, o kadar bilgim ve sabrm yok.

İnsan çünkü hayvandan farklıdır, bilinç ve irade vardır. Aslan bir kasaba gise ağzı sulanır atlar ama insan öyle değil. YTerde kuş görse ölmüş, ağzı sulanır ama insanın değil. Buınlar klişe şeyler. İnsanın imkanı var çünkü, market pazar

• zaten sevmem sütü ıyk. elimden gelse vegan olucam ama pastalara falan katılıyor vazgeçemiyoruz :)

0|1
    0|0
  • :( bu çok üzücü ama vegan olmak da çok zor

0|0
    0|0
    • VEjetaryanlıkla başlanabilir. Sonrası geliyor zaten. Frutertyan olanlar bile var, veganlığın nesi zor, sadecemeyve kuruyemiş :)

• babam çok fazla tüketir (gut oldu zaten) ben tiksiniyorum zor gelmedi 1 yıl.. birden bire 3-4 gün çok kötü oldu dayanamadım yedim. sonra ki girişimimde takviye alıcam zaten.

• Başarılı ve olur umarım bu sefer :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Sence insanlık bu zamana kadar nasıl gelmiş? Bu teknolojinin ömrüne bak, bir de insanlığın ömrüne bak?

0|0
    0|0
    • Genel olarak sebze yerken sonra buzul çağı oluyor donuyor her şey, sonra mecbur avcılık vs ypaıyorlar. Bir sürüşety var da, o zamanki imkanla şu anki imkan arasında farklar var. Her türlü sebze meyve markette var.

• Saçmalıktan başka bırsey değil

0|0
    0|0
  • Süt çok faydalıdır. Hep içmeliyiz. Bize böyle öğretildi. Hiç araştımadım ki. Çünkü reklamlar ne derse onu yaparım. Sistemin bir parçasıyım. Sorgulamam

0|0
    0|0
Yükleniyor...