''Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur'' sözü hakkında ne düşünüyorsunuz ?

''Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur'' sözü hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ben şahsen doğru olduğunu düşünüyorum . Aslında biraz mantıklıca düşününce hiçbir ırkın kendisinden başka dostu olmadığını farkediyoruz . Sadece geçici müttefikler ve eski düşmanlar var hepsi bu . Peaceciler lütfen kendi yorumlarını kendilerine saklasınlar , doğanın kanunudur bu size pençelerini gösterene çiçek veremezsiniz , yaşamak için düşmanınızı tanımak zorundasınız .

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sözü haksız çıkartacak bir durum olmuş mu bugüne kadar. Kim bizim ilerlememizi istemişki. İçimizdekiler bile bizi bitirmeye çalışırken neden başkaları bize yardım etsin.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Sonrada bizi niye kimse sevmiyor yaa diyerek ağlak ağlak dolaşırsınız demi :/ Türkiye'de bir çok azınlık var ve sizin gibi tipler bu sözü orda burda söylüyor sonrada niye bölüyorlar yav bizi diyorsunuz , işte tek sebep bu.

0|0
    0|3
    • Cebinde TC vatandaşı kimliği olmasına rağmen , benle aynı hakka sahip olmasına rağmen kendini azınlık olarak görüp dışlıyorsa bu onun sorunu hanfendi bizim değil .

• Soru seninse kaldırıver yorumu :/

• Gerek yok , sizin gibilerininde yorumlarını görmesi lazım insanların

• Ben dogru oldugunu düsünmüyorum. Ne yani, baska ülkeden dost edinsek türklükten mi cıkacaz? - hayır. Ama surası dogru ki biz türklerde ki mantık hic bir ülkede yok.

0|0
    0|1
    • Başka ülkeden dost edinirsek Türk'lükten çıkarız diye bir anlam içerdiğini sanmıyorum ben bu sözün . Dünya'da tonlarca etnik grup var . Hepsiyle düşman olmak zaten imkansız , sadece dostun düşmanın iyi tanınması gerektiğini ve gerek kültürel gerek kişisel tek bir çatı altında toplanmasını vurguluyor .

• bu gibi söylemler insanları birbirine düşman ediyor

0|0
    0|1
    • Son zamanlarda Türk adı geçen herşey tepki topluyor zaten . Katılmıyorum fikrinize . Yorum için teşekkür ederim .

• Irkçı cümle değil bu . Dünya'nın neresine giderseniz gidin Almanya vatandaşı bir insan ben Almanım der , Japonya vatandaşı ben Japonum der . Türkiye vatandaşı birinin ben Türk'üm demesi ırkçılık değil söylemesi gerekendir .

• bu açıklamanın konuyla bir alakası yoktu ama neyse

• Saçmasapan bir söz .

Ne alaka?!

Dar düşünce , insanları böyle yapıyor işte .

0|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 4

• İmparatorluğu kendi ellerimizle yıktıktan sonra onun biricik oğlunun evladının yavrusunun varisinin küçüklük eziklik hezecanının dile vurmuş halidir '' Türk'ün Türkten başka dostu yoktur '' klişesi..

Şükür ki o büyük imparatorluğun varisi artık varis olmanın hakkını verme noktasına gelmekte tebaamız altındakilere yaklaşmaya büyüyerek devam etmektedir..

0|1
    0|1
  • Bu söylemler devam ederse, Türkün Türkten, Çerkezin çerkezden, Lazın Lazdan başka dostu kalmayacak...Türkiye diye güçlü bir devlet hiç bir zaman olmayacak...

0|0
    0|1
    • Hepimiz TC vatandaşıyız , hepimiz Türk sayılırız . Türk'ten kasıt TC vatandaşıdır .

• insan olduğumuzu hatırlarsak bütün insalık olarak o zaman zaten bu tarz durumlarda olmayacaktır.meselezihniyet meselesi.ama konjüktür böyle olmasını gerektiriyor zaman zaman.

0|0
    0|1
  • Gerçek bu,tarihte farklı şeyler görmüyoruz,ulusalcılık başladıktan sonra hele.

0|1
    0|0
Yükleniyor...