Nişanlım beni terk etti, nasıl davranmalıyım?

6 bucuk senelik bir iliskim vardi, 4 senedir nisanliydim. arada sorunlar yasadik (kisa ayriliklar) benim de hatalarim oldu, ona her zaman iyi davranmadim. son aylarda artik evlenmek istemedigini düsündügüm icin moralim bozuktu. aile arasi sorunlarim da vardi... yinede ona iyi davranmaya calistim. Ayrildi benden, 1 ay sonra dayanamayip aradim ve cok agladim ve kizdim ona. o da bazi seyler degisirse seneye evleniriz dedi. hala istedigini söyledi ama fazla ümidi kalmamis falan filan. erstesi gün konusmak icin bana geldi ve artik iliski istemedigini söyledi. dün öyle dedim bugün böyle, su anda ben böyleyim, beni rahat birak dedi. beni hala seviyormus (yüzügünü de cikarmamis) ama olmaz artik dedi. kac kere denedik ayrilamadik, yarim sene falan sürdü yine bozuldu, artik kesin bitsin dedi.

Arkadas kalmak istemiyorsun degilmi, o zaman bu beni son görüsün dedi.. bende, seni baskasiyla göremem dedim. Cevap olarak ben sana aitim dedi. bende ona aitmisim ama iliski istemiyor artik. Terapiye gidelim dedim, istemedi. beni rahat birak diyor.

Bende daha aramadim, yazmadim. bu sefer bana yazdi: kahve icelimmi diye ama zamanim olursa yazmis. yani artik sen ön planda degilsin demis gibi oldu.

Sizce bulusup arkadas gibi mi davranmaliyim yoksa

iliskimi kesmelimiyim? (iliskimi keserem ya özler, geri gelir.. ya da beni unutmasi kolaylasir) (arkadasca bulusursam belki sinir olur, noluyo diye, geri ister, dayanamaz.. ya da en azindan görüyorum der, isini kolaylastiririm)

Kafam cok karisik. Buna benzer seyler yasayan oldumu?

O benim pesimden cok kostu, ben herseyi cevirip bu sefer onun pesinden kosmak istemiyorum!

(benim yasim 21 onunki 22)

1|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• anladığım kadarıyla Aranızda yaşanan bazı durumlardan dolayı özellikle senden beklediği bazı şeyleri bulamama konusunda problem yaşamış ve bu problemi bir değil birden fazla yaşamış tartışmalarınız olmuş barışmalarınız ama değişen bir şey olmamış o da bu yüzden ciddi düşünmeye bilir evlilik kolay bir şey değil bir ömür ayrılıp ayrılmama konusunda senin düzelip düzelmemen konusunda emin değil gibi

1|0
    0|0
    • Önceden cok Kavga ederdik. Son zamanlarda ne dediyse hic kizmadim, karsilik vermedim. Yinede olmadi. Galiba haklisin. Ama Herseyi icine atiyor. Benimle konusmuyor. Sadece susuyor. Bu yüzden Hatalarimi görmem cok zor! O da kendi Hatalarini görmüyor. Terapiye gidelim dedim bu yüzden.. Ama istemiyor. Beni rahat birak diyip kendisi yaziyor, Kahve icelim diye, Yüzügünü cikarmiyor, seviyorum diyor. Hic birsey anlamadim. Yapabilecegim bir sey kalmamismi sence?

• Kiskanclik.. Kendisi cok kiskanc ama kiskanc degilim diyor. Ben kiskaninca bana güvenmiyorsun diye kiziyor. Kavga ettigimizde ben hep konusmak istiyorum o susunca cok üstüne gidiyorum.. Cevap bekliyorum. Ama son zamanlarda biraktim bunu. Kendisi Ateist, ben Müslümanim.. Bu yüzden de Kavga cikiyor bazen. Hareketlerimle nasil gösterebilirim degistigimi? Iliski istemiyor artik, böyle de cok zor degilmi? Onun Hatalari ne olacak? Onlara da Göz yummak istemiyorum..:( Kusura bakma cok karisik bir durum

• Seven her insan kıskanır kıskanmıyorum diyen yalan söyler sadece derecesi farklı güven muhabbeti neye kıskançlık yaptığına bağlı kavga sonrası konuşma bazıları konuşarak problem çözer bazıları sakinleşmeyi susmayı tercih eder Sonuç karakterlerde zıtsınız bir bayan olarak tabiki seninde şevkate ilgiye ihtiyacın var ama sorunlar kimi çözülecek cinsten kimi ise ... açıkçası din dediğinde akan sular durur bu konuda tavsiyem sorunlarınız hallolsa bile evlendikten sonra kat kat dahada artacak iyi dş

Erkekler Ne Diyor 8

• Sevgili Arkadasım

Yasadıgın duruma çok uzuldum. Ama önceden aşk yasadıgın kişiyle arkadas olamazsın, en azından siz olamazsınız, yapamazsınız o şekilde. Ya herşeye rağmen bir şekilde aşkınıza tutunacaksınız ve birlikte herşeye göğüs gereceksiniz, ya da (bence) hiç bir şekilde karsılasmayın ve görüşmeyin. Çok zor olacak ama durum bu :(

İyi şanslar dilerim...

1|0
    0|0
  • Kundakta başladı galiba ilişkiniz ? Bu ilişki çoktan bitmiş.Şu an uzatmaları oynuyorsunuz.

1|0
    1|0
  • hacı bu yaşlarda çok normal biraz büyümeniz lazım ayrıca ben olsam görüşmezdim ve siz işi fazla uzatmışsınız artık evlenin

0|0
    0|0
  • takma kafana bitmiş o ilişki unut gitsin...

0|0
    1|0
  • Zamana bırakmalısın. İsteyen gelir isteyen gider. Ne sen onun malısın ne de o senin malın. Sabret ve zaman bırak.

0|0
    0|0
  • 4 sene nişanlılık çok uzamış sıkılmış olabilir zamana bırakmalısın

0|0
    0|0
    • Nisanlandigimda 17 Yasindaydim, o da 18. Uzadi, cünkü Para biriktiriyorduk. Seneye evlenmeyi düsünüyorduk aslinda.. :S

• bak bende nişanlıyım 1 yıl oldu ama nişan süresi 2 yılı geçmemeli bence zaman uzadıkça sıkıntılar artıyor

• hayırlısı diip salla gitsin önüne bak yaşın daha genç

0|0
    0|0
  • Vallahi bundan sana hayır gelmez. Karşına çıkacak adayları değerlendir derim. Öğrenci misiniz?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Şu an acın tazeyken bunları söylemek ne kadar doğru bilmem ama kendini bu ilişkinin sonunu hazırlamanı tavsıye ederim . En büyük hatayı aileleriniz yapmış , Daha çocuk denecek yaşta nişanlanmanıza izin vermişler . Bu çok büyük hata . Bir kız her zaman evliliğe hazır olabilecek olgunlukta olabilir , ancak bu erkek için aynı değildir . Erkeklerin olgunlaşması 25 yaşından sonra başlar , o da olgunluğa başlangıçtır yani 25 yaşında bile tam olgun değildir .Kişilikleri ise 25 yaşına kadar henüz oturmamıştır bile . KIsacası çocuklardır . Ailen bu yüzden hata etmiş erkenden nişanlanmanıza izin vererek . Eskiden 17-18 dedim mi kadın erkeğı evlendirirlermiş , ama artık devır eskı devir değil . Eskiden göz açmaya izin vermeden evlendirirlermiş , seçme hakkın bile yokmuş , annen baban evleneceksin dediğinde kadında erkekte boyun eğmek zorundaymıstı . Ama şimdi öyle mi ,nesil bilinçlendi . Artık kimse kimseye evlilik baskısı yapamaz ,her birey kendi hür iradesiyle karar veriyor artık . Kısacası devir eski devir değil . Ailen bunu görememiş sizi cocuk yaşta nişanlandırmış . Üzgünüm ama o çocuk seninle evlenmeyecek , kendinı bunu hazırlamalısın . Belki bana kızıyorsun ama gerçek bu malesef . En hercai zamanında senınle nişanlanmış , ve şimdi biraz gözü açıldığında erken karar oldugunu anlamış , 1-2 yıl daha nişanlısı kalırsanız eğer , tamamen evlilik fikrinden uzaklasacaktır .

2|0
    1|0
    • Ailem izin vermedi. Biz gizlice Nisanlandik. Kendi aramizda. Cok seviyorum onu. 15 yasindan beri birlikteyiz. Cok emindik evlenmek istedigimize! Ailelerimiz sonradan mecburen kabul etti. Yinede pisman degilim. Evlenmek istemese 6.5 Sene niye beklesin? Yüzügünü hala cikarmamis. Belki dedigin gibi zamanla erken karar verdigini düsünmüs olabilir. Sorunlarimiz vardi. Ben asla vazgecmezdim ama herkes ayni degil iste. :( Ömrüm yettigi kadar da beklerim. Belki akillanir / büyür :(

• bak canım aşk ve evliliği karıştırıyorsun sen , evlilik sorumlulugu çok başka bir şeydir . sevdigi için tabiki 6.5 yıl bekledi . ama sevmek demek evlilil isteyeceği anlamına gelmez . evlilik bambaşka sorumluluktur . bak evlenmek bile istemiştir , muhtemelen istemiştirde . ama çocuk aklıyla yani en hercai zamanında istemiştir bunu . yaşı biraz daha oturduğunda , kişiliğide tam oturduğunda evlilil fikrinden vazgecmesi an meselesi olabilir . erkekler geç olgunlasıyor cunku .

• yani demek istediğim şu ; bir erkek olgunlaşmadan evlenmek isteğini ciddiye almayın . çünkü o karar her an değişmeye müsait bir karardır . bir erkeğin olgunlaşması da rahat 27 yaşını buluyor . 27 yaşından sonra ki kararlarında nettir ve sabittir . çünkü aklı , kişiliği oturmuştur , mantığını da ön planda tutarak karar verir . ama 27 yaşından önce bir erkek her zaman cocuktur . ve kararları şekillenmeye müsaittir .

• ilk olarak arkadaş kalma olayını geç ancak kendine yalan soyelmek olur sende biiyosun 6 senelik ilişkiden kimse arkadas kalmaz ne istedigine karar ver boyle gelgitler seni uzer bir dusun daha cok gelgitleri olan kim ya da bir arkasına sor tarafsız bakabilen biri olsun ve sevgin gozunu kor etmesin kesin ve net ol

0|0
    0|0
  • yaşınız daha çok küçükmüş ... bence zamana bırak herseyi

0|0
    0|0
  • bırak hıc ugraşma

0|0
    1|0
  • 4 sene nişanlı kalınır mı nan ...

Nasıl bir ilişkidir bu be ayrıl yoluna bak artık

0|0
    1|2
  • Aynisinin 4 yillik olani benimkide.tatim zamana birak diycem ama zaman bu tip durumlarda riskli adam yalnizliga alisir cnku.bence kahveyi kabul et otu acikca konus birazda gozdagi ver snra beklemeye gec canm bence.buarafa yasdklatmz ayni bem zamana birktm ve olmadi

1|0
    0|0
  • bence evlilik korkusu var bunda zamana birakin.. zorlamayin olmuyorsa

0|1
    0|0
    • 4senedir nişanlılarmış korktuğunu yenimi farketmiş :)

• Bende düsündüm bunu.. Ama teklif eden oydu, ben degildimki. Evlilikten hic bahsetmedim o sorana kadar.. Hatta sordum, sen evlenmek istiyormusun diye, evet dedi. Belki de zamanla korktu ama kizarim diye bisey söylemedi.. Arkadas kalmalimiyim yani?

• arkadas kal istiyorsan ama bunu iyi düsün. arkadas kalirsan onun ileride gelen sevgililerine katlanman gerekicek, bunu kaldirabilecenmi?

Yükleniyor...