Lütfen bakın ?!(konu evlilik)

Evlenince bir kadının erkekten ev işlerine yardım etmesini istemesi temizlik yapmasını istemesi ne kadar doğru( erkek kendini nasıl hisseder ) bir ilişki de kadının ve erkeğin görevleri nelerdir ? Lütfen yardım !

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Kadının işi erkeğini memnun etmek evi temizleyip ütü yapıp çocuk bakmak mıdır size göre? Kadının görevleri bunlar değil. Tabiki erkek de karısına yardım edecek. O yemeği bir tek kadın yemiyor dimi veya o çorabı yere atmak yerine sepete atmak bu kadar zor olmasa gerek. Benim eşim de bana yeri geldiğinde yardım eder. Çok bilirim misafirim geleceği zaman ben yemeklerle boğuşurken onun da tatlıyı yaptığını veya ben işten yorgun argın döndüğüm için bulaşığı yıkadığını. Bu kılıbıklık mıdır? Hayır. Bu adamlıktır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bak kardeşim bayanlar demiyorki erkekler önlüğü taksın bayanlar bacak bacak üstüne atarak Tv. İzlesin o ara erkekte tüm ev işini yapsın bayana hizmet etsin.

Ama birçok erkek bunu istiyor.

Bayanların istediği şey sadece kendi pisliklerini toplasınlar yeter.

Kıyafetlerini atmasın. Yemek yenişeceği zaman eşi yemekleri yaparken erkek sofrayı hazırlasın.

Ne bileym bayanın çok yorgun hasta olduğu zamanlar ev toplamada ona yardım etsin.

On numara doğruda buluyorum.

Bizim dinimizdede yokki kadın evi temizlesin yemek yapsın.

Bizim dinimizde kadına erkeğin bir temizlikçi tutması bile lazım. Sadece bayanın bu yaptığı işler erkeğine hizmetidir. Zorunlu değil. Bayan sadece erkeğiyle ilgilenmeli sadece onun ihtiyaçlarını karşılamalı.

Efendimize gelen bir hanım:

– Benim malım olmadığından sadaka verip de sevap kazanamıyorum! diyerek üzüntüsünü ifade etmiş.

Efendimiz de üzülen hanıma:

– Senin evinde beyine hizmetin sadakadır, üzülme! buyurmuş.

1|0
    0|0
  • sana söyliyim benm böyle erkek gibi ne yemek yapmayı bilen ne ev işi yapan bir kankam ıkı hafta nce evlendi kahveleri bile cocuga tasıttı gözümün onunde ohaaa dedim yemek yapmıo anasına gelip yemek yaptırıo alıp gidio falan aklın varsa salla cocuk diomuski benim arkadasa hayatm sen uzulme ben yemekleri yaparım kız doktor tabi hep yogun ama ne kdr yogun olsada o kocasını belli olduki tüm ev işlerinde kullancak kadın yemek yapar erkekte ona yardım eder tekken ev dagınıksa yapabilce kdr yapsa zarar gelmez ama hiç bir bok yapmayıp böyle erkeğe yaptıran karı cocukda dogurmaya götü yemez ki benim arkdaş cocukta istemio e o zaman ne bok yemege evlendin dicem diyemiom :) bence uzaklaş hersey sevgi aşk değil sen hasta olup yattıgında sana sıcak corbayı o değil anası yapıp getirir..yada sen kalkar yaparsın

0|0
    0|0
    • Erkek le evlendiğinden eminmiymiş

• evliliğe ne gözle baktığın belli, sevgi ve aşk olan evliliklerde bu pek sorun olmuyor, neden görev olarak adlandırırsınız, yeri gelir ypmak zorunda da kalırsın Allah göstermesin sağlık açısından söylüyorum.. Temizlik yapmasında doğru veya yanlış bir hareket göremiyorum ben, evliliklerde bireyler kendini bu şekilde sınırlandırırsa ohooo.. şunu sen yap bunu ben yapayım diye bir görev paylaşımı saçma ama erkek evin direği, kadında evin hanımı rolünü üstlenir.

0|0
    0|0
  • Kadın çalışıyorsa, ev işleri tamamen birlikte yapılmalı bence. Yorulmuş, temizlikten saçı başı dağılmış kadın mı istersiniz yanınızda, yoksa bakımlı, ona yardım ettiğiniz için mutlu, her an size her istediğinzi verebilecek bir kadın mı?

Yok kadın çalışmıyorsa, ben çalışmasam adamın geyşası olurum yeminlen. Eve geldiğinde herşeyi hazır, eşinin de her istediğini yapmaya hazır bir kadn bulur karşısında :))

0|0
    0|0
    • Ya iyi ama hergün değil ki bu temizlik sonuçta haftada birgün değil mi ? Çok mu zor bunu haftada bir gün yapmak sevdiği adamı kırdığına değer mi ?

• ama çalışıyorsa o 1 gün ona lazım..

• ya beraber başkoymussanız bu yola doğal olarak he işi her iş olmasada ufak tefek şeylere yardım etmesi bayanın hoşuna gider ...bayan da teşekkür ederse erkkqinde hoşuna gider...

0|0
    0|0
    • Ufak tefek işler tamam ama temizlik sizce de biraz ağır kaçmıyo mu ya bir erkeğin evli olduğu halde temizlik yapması sizce de farklı değil mi

• farklı deqil...babam bile hala bu yaşta anneme yardım ediyosa..aşk denir buna sevgisinden yapıyo...kocaman koltuğu kadın nasıl kaldırsın .D

• gayet normal bence ya kadın diye işlari o mu yapacak kendinize gelin biraz isteyen kadın tek yapsın isteyen işleri birlikte yapsın tek erkek yapsın demiyoruz sonuçta

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ev iki bireyinde evi olduğu için herkes elinde geleni yapar. kim kime ne nazı yapacak ki ? evde ikisi yasıyor. birisi diğerinin hizmetçisi değil. 500 yıl öncesindeki insanlara göre güç, para kimdeyse ona hizmet edilirdi. bir insanın kendisine başka bir insan tarafından himzet edilmesini beklemesi bence pek doğru değil. her insan kendi işini kendisi görmeli. kimseye muhtaç veya hizmet beklememeli.

2|0
    0|0
  • bir ilişkide kadının erkeğin görevleri kısaca: birbirine saygı sevgiyle yaklaşma yardım etme ve elinden geldiğince onu kendinden çok düşünme, ve kadın evde oturur çocuk bakar yemek yapar temizlik yapar akşamda gönlümü yapar bende istediğim gibi gezer tozarım görünümündeki erkeklerden kız çocuğu olursa onu koruma.

1|0
    0|0
  • Hayat müşteriktir kardeşim. Sen de bulaşık yıkamalısın , yemek yapmalısın , temizlik yapmalısın. Evlendiğin insan senin arkanı toplamak için seninle evlenmiyor. Biraz çağdaş bakalım.

0|1
    0|0
  • Kadın çalışıyorsa eğer ona ev işlerinde mutlaka yardımcı olmalısın. Yardım ettiğinde eşin çok mutlu olur. Örneğin ben ilk evliliğimde eşime hep yardım etmişimdir. Pazar günleri ütü yapardım. Temizlik işlerinde de eşime her daim yardım ederdim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...