Kadınların regl dönemlerinde tampon yöntemi ile havuz, deniz vs girmelerini nasıl karşılıyorsunuz?

Kadınların regl dönemlerinde tampon yöntemini kullanarak havuz, deniz vs girmelerini nasıl karşılıyorsunuz? Bu yöntemi uyguluyor musunuz?

Kadınların regl dönemlerinin 3. Gününden itibaren tampon uygulayarak havuza veya denize girmelerinin sağlık açısından hiç bir sorun teşkil etmediğini söylüyor doktorlar.

Siz ne düşünüyorsunuz? Doğru birşey mi? Sizin de girdiğiniz kıyıdan birilerinin bu yöntemi uygulayarak denize girmesini nasıl karşılarsınız? Veya ortak havuzda?

Hanımlar, kullananınız var mı?


0|0
6|1

En İyi Kız Görüşü

 • birincisi, tampon kullanan bir kadın ile aynı havuz veya denizi paylaşmanın hiçbir irrite edici yanı yok, çünkü en ufak bir sızıntı bile söz konusu değil. ayrıca allah aşkına, denizi geçtim havua bile işeyenlerin ülkesinde bunu mu düşüneceğim gerçekten?!

  normalde tamponu çok sağlıklı bulmadığım için tercih etmiyor. sonuçta o akıntının vücuttan atılması gerek bir şekilde, öyle ya da böyle engellemek sakıncalı olabilir diye düşünüyorum. nadiren kullandığımda ise sırf bu sebeple sık sık değiştiriyorum.

  sadece bir tatilimde kullandım şimdiye kadar, o da 10 günlük tatilimin 1 haftasını heba etmek istemediğimden! zaten ilk olarak da o zaman kullandım ve daha önce kullanmadığıma da pişman oldum çünkü müthiş bir rahatlık, varlığını hissetmiyorsun bile...

  2|1
  • Şikayet

   Evet, bir de çiş gerçeği var. :)


   Haklısın 10 günlük tatilin neredeyse 5-6 gunü denize girmeden ziyan olması yerine böyle birşey kullanılmalı. Yani suya akıntı vs karışması imkansız gibi birşeymiş (bu arada çok az bilgim vardı bugün araştırdım biraz :)) zaten.