Organ bağışına karşı bakış açınız nedir?

Milyonlarca kişi sağlığına kavuşabilmek için organ nakli bekliyor çünkü tek şansları bu. Ancak bağış oranı çok az .Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Öldüğünüzde organlarınızı bağışlayıp hayat kurtarmayı mı seçersiniz ? Yoksa bağışlamaz mısınız?

• Bağışlarım ,organlarım başkalarına hayat versin sağlığına kavuştursun.
    68% (25)79% (22)72% (47)Oy Ver
  • Bağışlamam ,ben nereye organlarım oraya
    5% (2)11% (3)8% (5)Oy Ver
  • Bilmiyorum kararsızım.
    27% (10)10% (3)20% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
26|28

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle organ bağışını destekliyorum tatlım... o kadar çok organ bağışı bekleyen hastalar varki onlara hayat vermek anlatılmaz bişey bence :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Bağışlarımda organlarım sağlam olsa daha iyi olurdu sağlıklı bir organım yok ki

benim ailemde annemin babasıı yani dedem böbrek nakli beklerken kayıp ettim dayımda böbrek hastası ben neden bağışlamayayım ki toprakta küpre olcağına bir bedende yaşasn

1|1
    0|0
  • A dedim.Diyanet işleri de onay veriyor ölümden sonra bağışa.

1|1
    0|0
  • organ bağışı günahtır yok öbür dünyada organlar bize lazımdır gibi düşünceler ne saçma sapan ya..organları yaratan Allah değil mi...sen bu dünyada bağışını yaptın öbür dünyaya gidince bağışladığın organının olmayacağını mı sanıyorsun! bu nasıl bir kafa yapısı hele dindarlarda böyle bir düşünce..Allah büyük değil mi istese yaratır organı yeniden! Allah akıl fikir versin böylelerine

valla bilmiyorum bağışlarmıyım bağışlamazmıyım.sağlıklıysa organlarım buyur kullansınlar..önemli olan sağlıklı olması organının..yoksa hayat boyu içki saigara içmişsin vücudun zarar görmüş...ee o zaman ne yapsınlar organları..bağışlarım demekle iş bitmiyor ömür boyu iyi bakman lazım bide..

1|0
    0|0
  • Bağışlamam ,ben nereye organlarım oraya

1|0
    0|0
  • Gözlerim hariç, böbrekler, karaciğerim, akciğerlerim, pankreas ve bağırsaklarım..

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum kararsızım.,

1|0
    0|0
  • Hmm bakış açım yatayla 90 derece, sin90=1, 0 makinelerde kapalı 1 açık demek ozmn bu konu hakkında açık görüşlüyüm, düzmantık hayat kurtarır, organ bağışı da hayat kurtarır ozaman organ bağışı düzmantıktır :D

1|0
    0|0
  • Bağışlarım. Toprakta solucana yem olacağına, birine hayat olur. Solucan başka şeyler yiyebilir.

Gözlemlerime göre dini inancı çok kuvvetli olanlar bağışlamıyor, "öbür dünya"da bunlara ihtiyaç duyacağını düşünüyorlar

1|0
    0|0
  • faydalı ne çıkar benden bilmiyorum ama bagışlanmasını isterim öldükten sonra toprak olucak dinen bir sakıncası yoksa .

1|0
    0|0
  • ehliyet'imde bile bağışlıyorum diye işaretledim ;)

ben ölücem diye organlarımında çürümesini istemem, başkalarına can olmasını isterim tabikide ;)

1|0
    0|0
  • Ben çok istemişimdir her zaman. Ama bunu etrafımdaki beni seven insanlar hiç istemiyor. Dini boyutu da varmış pek detayını bilmesem de. Vakti zamanı gelip bir aile kurduğum zaman onlara danışırım.

1|0
    0|0
  • Bir hayat kurtarmaktan daha güzel ne olabilir...

1|0
    0|0
  • Çok gerekli sonuçta bir can kurtulacak

1|0
    0|0
  • Ben kesinlikle bağışlama taraftarıyım

1|0
    0|0
  • bence insanlar daha duyarlı olmalı ve bağış yapmalı

1|0
    0|0
  • Kalbm hariç bütün organlarımı paylaşmak isterdim...

1|0
    0|0
  • Benim organ bağışı kartım var,retinalarıma kadar vermiş olacam ölünce

1|0
    0|0
  • bağışlarım. En azından ben ölürüm belki ama Belki birçok kişiyi yaşatabilirim ...

1|0
    0|0
  • Ciddi bir zarar görmeden ölürsem eğer içimi boş gömecekler :):):D

1|0
    0|0
  • iiyi bişiy işte

1|0
    0|0
  • Bağışlarım.

1|0
    0|0
  • kararsızım acıkcası bagışlamam diye düşünüyorm

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum kararsızım.

1|0
    0|0
  • Canım benim, Organ bağışlamak insan olduğunun farkına varmaktır.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Bağışlarım , organlarım başkalarına hayat versin sağlığına kavuştursun.

0|0
    0|0
  • Bağışlamam,ben nereye organlarım oraya

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 26

• ben organlarımı 2sene önce bağışladım, mutluyum <3 herkes yapabilir hayat kurtarmak elimizde.

1|2
    0|0
    • Bende bağışlamayı düşünüyordum.Senin birkaç yerde bunla ilgili yazını okudum tereddütlerim kalmado.Bir ay önce bende bağışladım :)

• Böyle güzel bişeye vesile olduysam ne mutlu bana:)

• 6 sene evel bağışlamıştım. Gerçi ölüm halinde bağışlamış olsan dahi aile bireylerine soruyorlar.

1|0
    0|0
  • beniim isteğim bu öldüğümde bağışlanmasını çok isterim

bende kalcakta nolcak

başka insanların hayatı kurtulsun çok mutlu olurum

1|0
    0|0
  • bağışlamam dinim de müsade etmiyor zaten.. bağışlayanın da kendi tercihi

o yüzden düşünmüyorum :)

1|0
    0|1
  • Kesinlikle bağışlarım kim bilir kimlerin yüzünü güldürecektir bu...Sağlığına kavuşturacaktır.Bence harika bir şey bu...Yaşamlarına mutluluk vermek.

1|1
    0|0
  • kesinlikle bağışlamak istiyorum.sadece organlarımı değil..kan bağışlamak, ilik bağışlamak.. sen iliğini verecek ve en fazla on beş güne ona tekrar sahip olacaksın.. oysa o ilik için çocuklar gencecik insanlar ölüyor değer mi? hayır..paylaşmayı bilmeli insana insan hayatına saygı duymalısın.yoksa sana bağışlanan o vücudun hakkını nasıl öder şükrünü başka nasıl yaparsın? behey cahil..be hey vicdansız bencil adam. sen de sağlıklısı var da oradaki ilik hastası çocuk kadar metanetli olamıyorsun, şükredemiyosn...

0|0
    0|0
  • hayat kurtarmak yani onemli bir mevzu tabiki bagislamayi cok isterim

1|0
    0|0
  • Bir artıyla A şıkkı bağşlaDIM

1|0
    0|0
  • bağışlarım ben öldükten sonra toprak olacağına bir işe yarasınlar

1|1
    0|0
  • toprakta mı çürüsün

1|0
    0|0
  • kararsızım yaw

1|0
    0|0
  • kesinlikle bağışlarım. böyle durumlarda empati şart

1|0
    0|0

1|0
    0|0
  • tabi ki bağışlarım bu dünyada ne acılar var, o acıları dindirmek de bizim elimizde

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum kararsızım.

1|0
    0|0
  • bağışlarım tabi

1|0
    0|0
  • ben bağışlamak isterim açıkçası böcekler yiyeceğine başkasında hayat bulsun organlarım.

1|0
    0|0
  • bağışlamam

1|0
    0|0
  • Bagışlarım, başka bedende hayat bulsun.

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum kararsızım.

0|0
    0|0
  • bağışlarım

0|0
    0|0
  • Size de organlarınızı bağışladığınız an ölecekmişsiniz gibi geliyor mu?

0|0
    0|0
  • Bağışlarım , organlarım başkalarına hayat versin sağlığına kavuştursun.

0|0
    0|0
  • iyi bence ailem izin verse para için bağışlarım :D

0|0
    1|0
  • Kendime sırf organlarımı bağışladım diye iyi bakıyorum :) Bunu da ilk buradan söylüyorum.

1|0
    0|0
  • Bagışladım ben öldükten sonra bırılerının hayatı kurtulsun toprak altında çürümesin bence herkez bagışlasın

1|0
    0|0
Yükleniyor...